Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 21.nädal
30.05.2010
Eurovisiooni võitis Saksamaa

Eurovisiooni 55. lauluvõistlusel sai ülekaaluka võidu Saksamaad esindanud nooruke Lena Meyer-Landrut, kelle vanaisa on sündinud Eestis. 246 punkti kogunud võidulaulu "Satellite" autoriks on USA-Taani duo Julie Frost and John Gordon. Teisele kohale platseerus Türgi 170 punktiga ja kolmandale Rumeenia, kes kogus kokku 162 punkti. Lauluvõistluse viimase koha sai Inglismaa. Põhjamaa esindajatest läks Eurovisioonil kõige paremini Taanil, kes jäi 149 punktiga neljandale kohale. Suurfavoriit Aserbaidžaan peab leppima aga viienda koha ning 145 punktiga. Eesti andis 12 punkti Saksamaale, 10 punkti Venemaale ja 8 punkti Gruusiale. Oslos oma 19. sünnipäeva tähistanud nooruke lauljatar ei suutnud oma võitu uskuda. Lena valiti Saksamaad esindama 4000 laulja seast. Lavakogemust on tal vaid kolm kuud. Tema vanaisa on sündinud Eestis Väänas ning tema heaks sõbraks oli Lennart Meri ja on Eesti praegune president Toomas Hendrik Ilves. Saksamaa on Eurovisiooni võitnud vaid ühel korral - 1982. aastal Ralph Siegeli ja Bernd Meinungeri lauluga "Ein bißchen Frieden" ("Et oleks rahu"), mida esitas Nicole.

Robin on Lena võiduga väga rahul

Eurovisioonil Eestit esindanud Malcolm Lincolni juhtfiguur Robin Juhkental on Saksamaa võiduga väga rahul. "Mulle tundub, et asi läheb iga aastaga aina paremaks," ütles ta vahetult pärast seda, kui noorukese Lena lauldud "Satellite" võitjaks kuulutati. "Võitis lugu, mitte välimus," lisas Robin. Seda, et ta ise palju kära tekitanud lauluvõistlusele osalema sattus, Juhkental ei kahetse. "Pole kordagi kahetsenud, et Eurovisioonil käisin. See oli tohutu kogemus ja soovitan järgmisel aastal samasugustel tundmatutel meestel nagu mina end "Eesti Laulus" proovile panna."
Eesti finaali ei pääsenud
Neljapäeva keskpäeval saabusid Oslost Eesti eurolaulikud ehk Malcolm Lincoln koos taustalauljate ja delegatsiooni liikmetega. Vaatamata ebaõnnele Eurovisiooni lauluvõistlusel, olid poisid rahulolevad. "Tegime hea esituse, andsime endast kõik!" Mis siis esinejate arvates finaalipääsust ikkagi puudu jäi? "Balkan, balkan, balkan ..." kommenteeris solist Robin Juhkental. Eesti sai Eurovisiooni poolfinaalis 39 punkti ja jäi 17 riigi seas 14. kohale, edastas pühapäeval lauluvõistluse ametlik internetikülg.
Esimene poolfinaal:

1. Belgia - 167 punkti
2. Kreeka - 133 punkti
3. Island - 123 punkti
4. Portugal - 89 punkti
5. Serbia - 79 punkti
6. Albaania - 76 punkti
7. Venemaa - 74 punkti
8. Bosnia ja Hertsegoviina - 59 punkti
9. Valgevene - 59 punkti
10. Moldova - 52 punkti
11. Soome - 49 punkti
12. Malta - 45 punkti
13. Poola - 44 punkti
14. Eesti - 39 punkti
15. Makedoonia - 37 punkti
16. Slovakkia - 24 punkti
17. Läti - 11 punkti


Teine poolfinaal:

1. Türgi - 118 punkti
2. Aserbaidžaan - 113 punkti
3. Gruusia - 106 punkti
4. Rumeenia - 104 punkti
5. Taani - 101 punkti
6. Armeenia - 83 punkti
7. Ukraina - 77 punkti
8. Iisrael - 71 punkti
9. Iirimaa 67 punkti
10. Küpros - 67 punkti
11. Rootsi - 62 punkti
12. Leedu - 44 punkti
13. Horvaatia - 33 punkti
14. Holland - 29 punkti
15. Bulgaaria - 19 punkti
16. Sloveenia - 6 punkti
17. Šveits - 2 punkti

EBU süüdistab Eestit

Eurovisiooni reeglite järgi ei tohi žüriiliikmed enda antud punkte avalikustada enne finaali, kummatigi on EBU (European Broadcasting Union) meelest just seda Eestis tehtud. Portaal esctoday.com kirjutab: «Ajalehes Õhtuleht ilmunud artiklis avaldas Eesti žürii maksimumpunktide andmise Venemaa laulule ja samuti trükiti lehes ära žüriiliikmete nimed.» Tõepoolest, 27. mai Katharina Toomemetsa artiklis seisab: «Helilooja Priit Pajusaar andis oma maksimumpunktid Venemaa laulule «Lost and Forgotten». «Sellepärast, et see eristus selgelt, oli muhe lugu. Mulle selline omapärane huumor meeldib,» põhjendas Pajusaar.» EBU reeglite kohaselt võib žüriiliikmete nimed avaldada ülekande ajal kommentaatorite poolt ning nende pandud hinded ei tohi avalikuks tulla enne finaalkontserti.

Lenna esines Hiinas

Lenna Kuurmaa sõitis oma uue bändiga Hiina Rahvavabariiki, et anda seal toimuval Expol kolm kontserti. Algne kontsertplaan muutus ning päevaplaani lisandusid veel mõned ülesastumised kohalikes klubides. "Jõudsime Shanghaisse ja kohe samal õhtul esinesime imekombel või saatuse tahtel Hiina parimas jazz liveklubis Cotton Club. Väga lahe ja äärmiselt soe vastuvõtt oli," on Lenna toimunud ülesastumistega igati rahul.
Kerli esines Los Angeleses

Lauljatar Kerli Kõiv esines Los Angeleses filmi «Alice imedemaal» teemalisel moenäitusel. Ju siis on meie lauljatar Hollywoodis silma jäänud olles ainsana esindatud kahe lauluga antud filmi albumplaadil.

Noortebändid saavad tasuta lindistada

MTÜ Odessa Pop ja MTÜ Rampade Org annavad teada, et kõigil Tallinna noortebändidel, kes tunnevad, et on pikkadel ja pimedatel talve- ja kevadõhtutel prooviruumis saanud lindistamisküpseks, on nüüd võimalus lindistada tasuta oma demolugu. Projekti "Tallinna Noortebändide Invasioon Äärealadele" raames saavad Tallinnas Kopli Noortekeskuses (Kopli 98) end eelnevalt registreerinud bändid MTÜ Rampade Org kogenud helitehnikute käe all lindistada tasuta vähemalt ühe demoloo. Salvestatavatele bändidele ei ole stiililisi piiranguid, kriteeriumiks on, et rohkem kui pooled ansambli liikmetest peavad olema alla 26-aastased. Samuti peaksid ansamblid olema esinemisküpsed ja oma lood korralikult selgeks õppinud. Salvestussessioonid toimuvad juunis, Kopli Noortekeskuses. Kuna salvestatavate bändide hulk on piiratud, siis tasub kiirustada ning registreerida esimesel võimalusel meiliaadressil jannoster@gmail.com. Ja see pole veel kõik! Salvestatud demod osalevad bändikonkursil, mille võitjad saavad võimaluse esineda Kilingi-Nõmmes 3. juulil toimuval festivalil "Schilling" (ürituse järelpidu Kilingi-Nõmme Kultuurimajas) ja Narva underground klubis Ro:Ro. Võitja mõlemasse esinemiskohta valivad välja selleks spetsiaalselt moodustatud žüriid.

Marteni bändil ilmus debüütalbum

1.juunil ilmutab oma debüütalbumi Tartu indiepopi ansambel Leegitsev Sidrun. Eestikeelse indiegrupi frontman on "Eesti otsib superstaari" saates tuntuks saanud Marten Kuningas, kes on kirjutanud kõik albumile jõudnud laulud. Leegitsev Sidrun läheb debüütalbumiga "Laulev Revolutsioon" õige pea ka tuurile. 4. juunil esinetakse Pärnus, 5. juunil Tallinnas, 11. juunil Tartus ja 20. juunil Suure-Jaanis Lõhavere linnamäel.

Amadeus laulab Leopoldi laulu

Vaiko ansamblist Amadeus käis Elmaril külas ja tõi kaasa uue loo “Leopold”. Tegu on armastatud lastesaate tunnuslaulu kaasaegse töötlusega, mida bänd edukalt ka tantsusaalis juba katsetanud on. Rahva vastuvõtt on olnud suurepärane! Loo valmis tegemine polnud aga kuigi lihtne, sest loole tehti koguni 7 masterit ning lõpptulemus on nüüdsest Elmari fonoteegis. Plaadiga bänd ei kiirusta ja kogub materjali aegamööda.

Sal-Saller pungib

"Ma pole iial käitunud stampide järgi!" põrutab Hendrik Sal-Saller, kes oma pundiga Generaator M oli 30 aastat tagasi üks Eesti punkrokile alusepanijaid. Hendriku (44) veri vemmeldab endiselt. Mullu koos Mihkel Rauaga eduka punkrokituuri "RaudSaller" teinud Hendrik kutsus nüüd kampa punkroki raskekahurväelased Villu Tamme, Ivo Uukkivi, Tõnu Trubetsky, Hardi Volmeri ja Peeter Volkonski, et tähistada juunis kontsertsarjaga "Disko pole oluline, punk on põhiline" Eesti pungi 30. aastapäeva. Mida kasulikku õpetas punkrokkari aeg aga Hendrikule praeguse elu jaoks? "No näed, see on selline küsimus, millele võiks ilmselt vastata päevade kaupa pikalt ja laialt, aga... Ma ei oska päriselt öelda, mida see aeg konkreetselt õpetas. See punkliikumine, musa ja nii edasi - kogu selle asja summa oli niivõrd eriline ja maailmamuutev minu jaoks. Ilmselt igal aastakümnel on inimestel mingi oma punk olemas... Eks ma siis kõige selle sees kasvasin ja õppisin inimesena olemist."

Toman tähistab juunis juubelit

Näitleja ja lavastaja Eduard Toman tähistab oma esimest suurt juubelit 6.-9. juunini Jõhvis, Tartus ja Tallinnas toimuvate tänukontsertidega "Pora-pora-poradujemsja!". "Tahan juubelikontsertidega tänada publikut, kes mind nende aastakümnete jooksul toetanud on," ütleb 50 aastaseks saanud Toman. Loomult tulevikku vaatava artisti sõnul annab ümmargune tähtpäev hea võimaluse vahekokkuvõtteid teha, olnut meenutada ning uusi sihte seada. "Kontsertidel räägin oma publikule lugusid teatrist ja elust, kuid põhiliselt katan juubelilaua siiski muusikaga," ütleb näitleja. "Eelroogadena maitseme itaalia laulukesi, vene romansse ja mõnda Frank Sinatra pala, pearoogade ja desserdina pakume publikule aga surematuid hitte vene kino- ja multifilmidest" selgitab juubilar ja lisab kohe muiates, et pidulaual leiduva aitavad tal saali kanda "kelneridebüüdi" tegevad sõbrad Anne Veski ja Henrik Normann. "Esitame laule mu möödunud aastal ilmunud plaadilt "A nam vsje ravno", samuti tutvustame kuulajale mu uut, juubeliks ilmunud ja veel ahjusooja albumit "Krokodil Gena i drugije", mis toob kuulajani armastatud laulukesed kunagistest vene multifilmidest," täiendab mees. "Kava saab selline kui ma isegi – optimistlikult nostalgiline," naerab ta ja lisab lõpetuseks: "Lilled ja kingitused võivad külalised küll kaasa haarata, kuid hea tuju eest muretsema ei pea, selle saab kohapealt!" Kontsertidel saadab juubilari Jürmo Eespere ansambel, keelpillikvartett "Ooper-Kvartett" ja lastekoor "Allegro". Kontserdid toimuvad:
06. juunil Jõhvi Kontserdimajas
08. juunil Tartu Kontserdimajas
09. juunil Tallinna Vene Kultuurikeskuses

Normann pühendub laulmisele

Naljamees ja endine mupo-mees Henrik Normann andis telesaates "Värske ekspress" üle pika aja taas intervjuu. Ta tunnistas, et on elus uut etappi alustamas — temast saab nüüd laulja. “Inimene leiab hingerahu siis, kui ta on üksi,” selgitas Normann vahepealset eemalolekut. Ta lisas, et enamik ajast on tal läinud uuele ametile — laulmisele ja lugude lindistamiseks. Normann, keda ootab suvel mitmeid esinemisi, rääkis, et esitab Valeri Meladze lugusid. Mehel on selleks olemas ka vastav luba. Nimelt kohtus Henrik Meladzega Tallinna Linnahallis ja sai laulja nõusoleku lugude eestikeelseks esitamiseks. Normann rääkis, et on viimase aasta jooksul tõsiselt endasse vaadanud ja elu üle järele mõelnud. “Nüüd olen sellest puhanud,” viitas ta läbipõlemisperioodile.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket