Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Kosmikud ja Propeller üllitasid ühislaulu “Surmasõit”
31.08.2009
Sel aastal tähistab Propeller 30. ja Kosmikud 10. juubelit, mille puhul on bändid ühendanud jõud ning annavad oktoobri lõpust alates 6 kontserti üle Eesti.

“See on võib olla osaliselt raskest ajast tingitud. Tuuritamine on väga kallis lõbu ja kui üksinda teha, läheks asi veel kallimaks,” naeris Kosmikute bassimees Kõmmari kommenteerides ühistuuri.

Kokkupuuteid on kahel bändil olnud varemgi. Koos Peeter Volkonskiga tehti “Kui kuningas kuu peale kippus” plaat ning Kõmmari sõnul mängis Peeter Malkov juba Kosmikute esimesel plaadil flööti. “Kui me Kristo Rajasaarega 13-aastaselt koolibändi tegime, siis me ikka harjutasime oma rocki ja rolli elu juurde tulemist Propelleri lugudega. Nüüd on ring täis saanud, et me oleme nende samade härradega ühes tuuribussis,” meenutas Kõmmari.

Ühistööna on valminud ka värske singel “Surmasõit”. “Sõnumi peab iga kuulaja isiklikult enda jaoks lahti seletama,” rääkis bassimees uue loo kohta. “Lastele võib meeldida see laul, kuna seal on väike muinasjutt, kuidas krahv oma tütart peab lukkude taga hoidma. Tal on noor ilus ohvitser, kes teda armastab ja kellega nad põgenevad, aga siis juhtub kogemata õnnetus. Naljaga pooleks võib öelda, et isad, hoidke oma tütred lukkude taga, sest varsti tulevad rockstaarid tuuri peale. Volkonski ja kenad mehed, et äkki võrgutavad tütred ära,” muigas Kõmmari. Bändimehed on aga laulule loonud oma legendi, mis räägib, et laul on inspireeritud Volkonski hiljutisest kiiruseületamisest ja Kõmmari kombele läbi tõkkepuude sõita.

Lisaks ühistuurile plaanivad Kosmikud välja anda ka kogumiku, millel salvestusi kogu tegevusperioodist.

Tuur algab 30. oktoobrist ning läbi käiakse Keilast, Paidest, Tallinnast, Tartust, Viljandist ja Järvakandist.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar