Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Hendrik Sal-Saller naaseb pungi juurde
02.06.2010
Järgmisel nädalal stardib punktuur “Disko pole oluline, punk on põhiline”, kus astuvad üles Eesti pungilegendid Mihkel Raud, Hendrik Sal-Saller, Peeter Volkonski, Villu Tamme, Tõnu Trubetsky, Hardi Volmer ja Ivo Uukkivi.
 
Sal-Saller rääkis hommikuprogrammis, et tuur kasvas välja eelmisel aastal antud “RaudSalleri” kontsertidest. “Tuur on edasiarendus. Nüüd me enam ei räägi ainult neist meestest, vaid toome nad ka konkreetselt lavale ja mängime ja laulame koos nendega,” naeris muusik. Teine põhjus tuuritamiseks on tema sõnul pungi sünnipäev.
“30 aastat on Eestis legaalselt punki olemas olnud. 80ndaid loeme selle algusajaks,” lisas Sal-Saller.
 
Selleks puhuks on Sal-Saller pannud kokku pungikogumiku, mis koosneb kolmest CD-plaadist ja sisaldab 80ndate lugusid. “See materjal, mis nüüd minuni jõudis, on väga erineva kvaliteediga. Siis ei saanud ju ametlikes kohtades lindistada. Paljudest on vaid kontsertülesvõtted. Kui ma seda kõike hakkasin alguses tegema, tundus see lootusetu ettevõtmisena. Õnneks Tõnu Trubetsky, Villu Tamme, Lauri Leis ja paljud teised mehed tõsiselt aitasid ja ma sain tänu neile väga palju materjali. Nüüd on peaaegu 80 lugu 30 erinevalt Eesti bändilt ja see hõlmab vaid 80ndaid. See on üks mört, mis täidab väikese augu meie pop-rock muusika ajaloos,” kommenteeris Sal-Saller.
 
Küsimusele, mis nüüd siis Smilersist saab, vastas Sal-Saller naerdes, et punki nad tegema ei hakka. “Teeme oma musa rahulikult edasi. 10-päevane kõrvalehüpe minu poolt ei takista mul tegemast Smilersi asju edasi täpselt nii nagu ma seda kogu aeg olen teinud.”
 
Smilersi uusi singleid lubab Sal-Saller juba suveks. “Ma olen kohutavalt rõõmus selle üle, mis meil tulemas on. Ma tean missugused lood on plaanis ja mul on pilt selge. Loodan, et kui me ühel päeval selle kraamiga välja astume, siis on Smilersi sõpradel hea meel selle üle, et on pidanud natukene ootama kaua tehtud kaunikest,” rääkis Sal-Saller.
Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?