Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 22.nädal
07.06.2010
Tätte läheb tuurile

Kuu aega enne merereisi ümber maakera, teeb Jaan Tätte hüvastijätureisi mööda Eestimaad.
29. juulist 8. augustini toimub Eestimaa erinevais paigus laulude õhtu "Tuulevaikne öö". Esitamisele tulevad kõik Tätte parimad laulud läbi aastate. Jaan Tätte arvab teadvat, millised laulud inimestele rohkem korda on läinud ja neid kõiki saab kontserttuuril ka kuulda.
"Laulan üksi, laulan koos oma bändi "Udupasunaga" ja laulan üle pika aja koos sõbra Marko Matverega. Ja mis mulle veel eriti rõõmu teeb - kaasa teevad minu lemmikud Liisi Koikson ja Maarja-Liis Ilus, kes laulavad mõned minu laulud ja minu lemmiklaulud nende endi repertuaarist. Krooniks on muidugi Marko ja Liisi esitatav "Tuulevaikne öö"," räägib Tätte.

Eestis toimub esimene digitaalne laulupidu

Filmiprodutsent Artur Talvik tahab 20. augustil panna interneti abil korraga laulma kogu Eestimaa. „Idee on lihtne: ühendada Eesti kaks tugevust, laulupidu ja internetiteenused, ning korraldada sündmus, kus igaüks, kes lauda ihkab, saaks seda üle-eestilise ühendkoorina teha ükskõik millises Eestimaa punktis," seletab Talvik õhinal ja lisab samas, et lauluoskus pole kõige tähtsam, pigem üheskoos teha tahtmine, kirjutab Eesti Päevaleht. Praeguseks on 20. augustil, taasiseseisvumispäeval toimuval enneolematul peol olemas nii nimi (Ühtelaulmine) kui ka toetajad, telepilti hakkab vahendama Kanal 2 ja internetiülekande eest vastutab Elion. Artur Talvik on Ühtelaulmist propageerides kogu ettevõtmise tehnilise poole enese jaoks ülimalt lihtsaks ja selgeks mõelnud: „Ühes Eestimaa paigas on koos umbes sajaliikmeline ühendkoor, mille ette astub dirigent." Telejaam teeb koorilaulmise paigast ülekande, mida näeb igast Eestimaa televiisorist, ja televiisorite ette oodataksegi kaasa laulma nii koore kui ka lihtsalt sõpruskondi. Umbes sajas Eestimaa paigas, kus rahvas kaasa laulab, on üleval arvutitega ühendatud kaamerad, mis saadavad kaasalaulmise pildi interneti abiga Tallinna, ning Tallinnas on üleval ekraan, kus on korraga näha ja kuulda kõigi nende saja koori ühine laulmine. Osalejate pea ainuke kulu on digiülekandeks vajaliku tasuta tarkvara oma arvutisse installimine ja digi- või veebikaamera hankimine. Lähiajal annavad korraldajad oma internetilehekülje vahendusel teada ettelaulmisele tulevad laulud, dirigentide nimed ja maailma esimesele digilaulupeole registreerimise korra. Korraldajad uurivad ka, kas Ühtelaulmine oleks võimalik registreerida Guinnessi maailmarekordina.

Merka korraldab heategevuskontserti

Saatesarjas "Laulud tähtedega" tuntust kogunud laulupaar Tauri Tallermaa ja Merlyn Uusküla korraldavad 17. juunil Tallinnas Vene Kultuurikeskuses heategevuskontserti "Sõbrad selleks ongi". Saatesarja võidu korral oleks Tauri heategevuslikud 300 000 krooni annetanud Laste ja Noorte Kriisiprogrammile, mille eesmärk on ühe või mõlema vanema kaotanud laste ja noorte toetamine pakkudes neile psühholoogilist abi terapeutiliste lastelaagrite ja toetusgruppide kaudu. Paraku ei õnnestunud Tauril ja Merlynil saadet võita, kuid soov aidata püsis. "Saate käigus kohtusime valitud heategevusprogrammi töötajate ja ka nende programmis osalevate lastega ning see jättis hinge väga sügava mulje. Nii palju siirust, headust ja sõbralikkust on nende südameis. See panigi meid mõtlema, et kuidas saaksime meie aidata ning anda edasi veidikenegi rõõmu nende laste ja täiskasvanute silmadesse," ütles Tallermaa. Nii otsustatigi sõprade abiga anda leinatoetuslaagri toetuseks üks suurejooneline kontsert, kus lisaks Taurile ja Merlynile astuvad üles ka Hanna-Liina Võsa, Birgit Varjun, Dave Benton, Ott Lepland, Karel Tallermaa ja segakoor Sõpruskond. Lauljaid saadab "Laulud tähtedega" saatebänd. Kogu piletitulu läheb Laste ja Noorte Kriisiprogrammile. "Meie programmi tegevus lähedase kaotanud laste aitamisel on olnud kantud soovist "Aita lapsel leida rõõm". Rõõmu on lihtsam leida sõprade toel. Oleme rõõmsad ja tänulikud, et meid on üles leidnud inimesed, kellest on saanud meie uued sõbrad," ütles Laste ja Noorte Kriisiprogrammi tegevjuht Maire Riis. Piletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal. Kuni 6.juunini on piletihinnad 125 ja 175 krooni ning edaspidi 150 ja 200 krooni.

Leigol esinevad Kreem ja Tarand

Leigo lubab igal aastal oma muinasjutuliste küngaste ja järvede rüppe sadu muusikasõpru, kes peavad lugu heast muusikast ja maagilisest loodusest. Sel aastal toimub Leigo Järvemuusika 6. ja 7. augustil ning esimesel õhtul saab kuulda Juhan Viidingu viisistatud luulet, mida esitavad Viidingu õepojad Jaagup Kreem ja Indrek Tarand.

Henri Tali tegi uue loo

Uus tulija Eesti muusikas on valmis saanud oma uue singli. Henri Tali uue loo nimeks on “Suveneid”. Tallinnast pärit muusiku enda sõnul on tegemist rütmika ja suvise looga, mille avaldamist just suve alguseks rihiti. Ka esinemisi on Henril juba palju. Lisaks omaloomingule esitab mees ka kodumaise tantsumuusika kullafondi kuuluvaid lugusid. Henri proovis kätt ka “Eesti otsib superstaari” saates möödunud hooajal, sai kollase kaardi, ent teatrivoorust enam edasi ei pääsenud. Tagasi saatesse mees enam ei kipu vaid eelistab omal käel ja laululooja Madis Ligi abiga muusikat edasi teha.

Sietse käib Mari-Leenu sõbrannaga

Eurovisiooni kommunikatsiooni- ja avalike suhete juht Sietse Bakker on tõeline don juan! Mees vahetas lauljanna Mari-Leen Kaselaane tema sõbranna Gerli vastu ... Mulluse Moskva Eurovisiooni uudis oli see, et Mari-Leen «Rahutu Tuhkatriinu» Kaselaan lahkub sõpruses oma eurokallimast, hollandlasest Sietse Bakkerist, kirjutab Kroonika. Nüüd kiitles Sietse Oslos Kroonika ajakirjanikule, et tal on uus tüdruk, kes samuti Eestist pärit ja otsis näost särades telefonist välja oma uue pruudi pildi. Neiu nimi on Gerli Niilo ja ta on täielik Mari-Leenu koopia. Ja see pole veel kõik! Selgus, et Gerli oli ka Mari-Leenu hea sõbranna. Muide, mõlema kireks-hobiks on väikesed koerakesed chihuahuad...

Uus artist Mari käis Elmaril külas

Elmarisse on jõudnud värske laul “Täielik suvi” uuelt artistilt Mari. Hommikuprogrammis uurisime lähemalt, kellega on tegemist.
Sinu pärisnimi on ju Mari-Liis. Miks siis Mari?
Mind on juba väikesest peale Mariks kutsutud ja sellepärast selle nime võtsingi. See on mulle südamelähedane.
Kust sa pärit oled ja mida varem teinud?
Olen pärit Võrust ja hetkel elan Tallinnas. Varem olen laulnud sellistes projektides nagu Run-A-Way ja Släm.
Need on rohkem tantsumuusika bändid. Uus singel kuulub pigem pop-rock valdkonda. Sa oled stiili vahetanud?
Jah, olen ennast nüüd leidnud.
Värske loo autorid on Hendrik Sal-Saller ja Berit Veiber. Kuidas sa nendega kohtusid?
Otsisin Eestis häid tegijaid ja arvan, et nad seda on. Ma oleksin väga rahul, kui Hendrik mulle laule edasi kirjutaks. Siis ei peaks enam rohkem otsima.
Mida edasi plaanid?
Kindlasti annan välja järgmised singlid ja kui materjali on piisavalt ja inimestele meeldib, siis miks mitte ka plaat.

Lowry valmistab uut albumit

"Olles inimene, kes veedab palju aega laval, ei saa ma ilmselgelt suhtuda oma välimusse päris ükskõikselt," räägib Lauri Pihlap, kes valmistub suvel uueks albumiks. Ta ütleb Buduaarile, et hoiab ta end vormis hiphop tanstutrennide, korvpalli ja aeg-ajalt ka jõutrenniga. Suvel tahab Lauri puhata ja energiat koguda, kuid uue plaadi nimel on vaja ka tööd teha. "Plaan on sügiseks teine album valmis saada. Seega ei tule suvi kindlasti niisama rannas passimine. Vaja on stuudios rassida ning samas ka kontserte anda," seletab Lauri.

Mikk tutvustas plaati

Neljapäeval tutvustas laulja Mikk Saar sõpradele ja tuttavatele oma uut kauamängivat "Püüa päeva". Solarise keskuses asuvasse Tantsuakadeemiasse tulid lauljat õnnitlema mitmed tuntud raadio- ja telenäod. Teiste seas kuulas huviga Miku esitust Taist naasenud kitarrist Elmar Liitmaa, Peeter ja Priit Rebane, Tanja Mihhailova, Luisa Värk ja Taavi Rõivas jpt. Mikk valmistus kontsertiks terve päeva, tehes mitmeid soundiproove, sättides valgustust ja tehnikat - proov kulmineerus kontserti läbimänguga.

Lennal valmis plaat

Lauljatar Lenna Kuurmaal valmis kaua meisterdatud debüütplaat "Lenna", millelt leiab 10 Vaiko Epliku kirjutatud laulu. Tekste on eestikeelsetele lugudele kirjutanud ka Lenna ise ja Jarek Kasar aka Chalice. Külalisartistina teeb plaadil kaasa Mihkel Raud. Kontsertidel esitleb Lenna ka oma värsket samanimelist rokkbändi koosseisus Reigo Ahven, Mihkel Masso Kiur Aarma ja Martin Laksberg. Kontsertidel teeb kaasa ka Marten Kuningas koos ansambliga Leegitsev Sidrun.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket