Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Marko Kristal: jalgpalli MM-l seekord üht kindlat soosikut ei ole
11.06.2010
Täna stardib Lõuna-Aafrika Vabariigis kuu aega kestev jalgpallipidu ehk jalgpalli MM. Kutsusime hommikuprogrammi külla endise Eesti jalgpallikoondislase ja praegus JK Tammeka peatreeneri Marko Kristali, et uurida, kellele panustab tema.
 
“Üht ja kindlat soosikut ei ole. On paljud, kellel on omad plussid ja miinused. Võidab see meeskond, kes suudab soosikukoormaga kõige paremini hakkama saada,” kommenteeris Kristal.
 
Ise panustab Kristal Saksamaa peale. “Ma iseenesest pöialt ei hoia, aga arvan, et nad võivad võita. Isegi ilma liidri Michael Ballackita. Meeskonnatöö ja –mootor on olnud sakslastel läbi aegade väga kõva ja ma arvan, et see toob ka edu.”
 
Palju kõmu on tekitanud ka Põhja-Korea koondis, kellest jalgpallifännid teavad vähe. Kristalil neisse usku ei ole. “Ta on juba niisuguses alagrupis, et seal üllatada on ikka väga raske.” Jälgida soovitab ta hoopis Serbia koondist. “Vaadates kuidas nad on väga kindlalt ja paljude väravatega läbinud valiktsükli. Mängijad mängivad väga heades klubides ja oleks aeg sellel endisel Jugoslaavial ka midagi teha,” loetles Kristal põhjuseid.
 
Küsimusele, millal võiks Eesti koondis jõuda EM või MM-le, vastas Kristal, et selleks peavad mitmed asjaolud kokku langema. “Puhtalt mänguliselt jõuda MM-le on Eestil väga, väga keeruline. Praktiliselt võimatu. Selleks peab Eesti hästi mängima, peab alagrupi loosiga vedama, tuleb teha hea kalender ja peavad sattuma alagruppi sellised suured meeskonnad, kelle on kriis või põlvkondade vahetus. Lisaks peaks olema alagrupis veel üks meeskond, keda Eesti võidaks ja kes omakorda suudaks ka kõvadelt punkte võtta,” loetles Kristal.
 
Jalgpalli MM lõpeb 11. juulil.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar