Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Koolipinki asub 141 640 üldhariduskoolide õpilast
01.09.2009
Täna läheb kooli 141 640 last. Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas nentis, et läheb uuel õppeaastale vastu rõõmsalt. “Ma olen näinud juba toimunud ning veel eesseisvatel aktustel nii õpetajate kui õpetajate nägudelt elevust ja see teeb siirast rõõmu. Koolidel ei ole sel aastal olnud õpetajate leidmisega nii suuri probleeme kui eelmistel aastatel ja see teeb ka rõõmu.”

Uue õppeaasta alguses on haridus- ja teadusministeerium teatavaks teinud 2 suuremat valdkonda, millele soovitakse keskenduda. Nendeks on bürokraatia vähendamine ning koolide turvalisemaks muutmine. Esimese neist on tekitanud palju vastukaja.

Minister selgitas, et raadios väljaöeldu ei tähenda veel, et dokumentatsioonis toimuvad kohe suured muudatused. “Ma tuletasin ühiskonnale meelde, et bürokraatia on ennast taastootev mehhanism. Sel on oma head ja vead ja aeg-ajalt tuleb talle päitsed pähe panna. Tuleb vaadata üle, kas kõik nõuded sellises mahus, on mõistlikud. Õpetajani jõuab 13 erinevat laadi dokumenti, mida ta peab regulaarsemalt või vähem regulaarsemalt täitma. Mõni neist on päris mahukas,” rääkis Lukas.

Ta tõi näite, et kui õpetaja täidab näiteks saatekirja õpilase klassist välja saatmise kohta, muutuvad teised õpilased palju läbematumaks, mis tekitab tunnis jällegi korraga probleeme. “Sellist operatiivbürokraatiat pole minu arvates üldse vaja,” kommenteeris Lukas.

Kõigile, kel täna koolitee jalge all, soovis haridusminister koolirõõmu. “Ma loodan, et iga õpilane peaks leidma igal aastal endale uue teadmise, oskuse, huviala või sõbra, kes jääb talle eluks ajaks. Igal aastal üks suur avastus ja ma arvan, et elu lõpuks oleme päris rikkad. Õpetajatele soovin õppida, areneda ja avastada oma õpilastega koos.”
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar