Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 24.nädal
21.06.2010
Lenna ja Artur andsid raha heategevuseks

Selle kevade suurprojekti „Laulud tähtedega“ kõige ilusam eesmärk sai täidetud. Nii andsidki saate võitjapaar Artur Talvik ja Lenna Kuurmaa võidusumma 300 000 krooni Pärnus Anni Akadeemiale. See on ainus koht Eestis, kus arengupuudega lapsed saavad ametit õppida, teatavad TV3 uudised.

The Sun ja Uuspõld lähevad tuurile

15. juulil algab suvetuur-festival nimega Sunfest. Kümne juulikuu päevaga tehakse suuremale osale Eestist ring peale. Festivali külalistele lubatakse elamusi, meelelahutust ja muusikat seinast seina. Festivali ellukutsujateks on rokkbänd Tanel Padar&The Sun koostöös Jan Uuspõllu ja Monoteatriga. Peakorraldaja Danel Pandre sõnul erineb seekordne turnee teistest suvel toimuvatest kontserttuuridest oma ajalise kestvuse ning meelelahutuse hulga poolest.
"Sunfesti näol on tegemist festivalipäevadega, kus me näeme laval väga erinevat ja huvitavat seltskonda. Kümnes linnas, kus Sunfest aset leiab, avatakse festivaliala publikule juba kell 18:00. Kohal on lisaks artistidele veel palju erinevat meelelahutust suurtele ja väikestele.
Kell 19:00 alustab esimene esineja ja festivalipäeval jõuab lavale kokku neli erinevat muusikalist kollektiivi nii vanas tuntud rokkivas headuses kui ka uues ja üllatavas värskuses ja seda kõike pakutakse väga mõistliku hinnaga", räägib Pandre.

Hannahi laul kuulutati jalkahümniks

Eesti lauljanna Hannahi lugu "I Believe In You" valiti raadiojaama TalkSport poolt Inglismaa jalgpallikoondise 2010. aasta MM-finaalturniiri hümniks. TalkSport World Cup Anthem 2010 lauluvõistluse võitja kuulutati välja miljonitesse ulatuva kuulajaskonnaga populaarse raadiojaama TalkSport otse-eetris.

Epordwerk esiltles debüütsinglit

Elektrobänd Epordwerk on valmis saanud oma debüütsingli "From Friday To Sunday", mis ilmub Rootsi labeli TMC Entertainmenti alt. Vennad Kingid ehk esimesest superstaarisaatest silma jäänud Rivo Kingi ja ansambel Bedwettersi trummar Kristjan Kingi tundsid, et Eesti muusikas on midagi puudu ning panid kokku viieliikmelise elektroonilise rokkbändi. Poisid on suutnud kokku ajada üsna produktiivse ja innovatiivse pundi, kuhu kuuluvad peale vendade Kingide ka Silver Haugas, Manuel Vulp ning ansambel The Sun'ist tuttav Borka.

Varjuni ja Termika ühissingel jõudis Elmarisse

Birgitil tegemisi jagub ja lisandunud on koostöö Terminaatoriga. Agaralt tehakse proove koos esinemise tarbeks ning pisut mõlgutatakse mõtteid ka pikema ühise tuleviku osas. Esimene ühislugu kannab nime “Maailma valitsejad” ning loo on kirjutanud Jaagup Kreem ja Taavi Langi. Idee oli teha ajakohane suvine laul ning tegijate meelest on eesmärki täidetud.

Sõts üllitas plaadi

Plaadifirmal Technoir on rõõm teada anda uue albumi ilmumisest. Võluva häälega laulja Taivo Sõts on välja andud oma esimese albumi, mis sisaldab endas tõelisi italo disco pärleid. Albumi nimilugu "Popid oleme" pärineb geeniusvendade bändi Sparks albumilt "In Outer Space"(1983). Lisaks Ron ja Russell Maelile on plaadi materjali heaks kiitnud teiste seas ka saksa italo disco produtsent Tess Teiges ja uue disco generatsiooni esindajatena kreeklaste Marsheaux duo. Taivo Sõts (23) on oma südameasjaks võtnud italo disco muusikastiili tutvustamise eestlastele. Ta on osalenud saadetes "Karaokeäss" ja "Eesti otsib superstaari" ning võitnud erinevaid lauluvõitlusi. Sel suvel on Taivo hõivatud peamiselt esinemistega Tivolituuril. Oma lemmiklooks uuelt plaadilt nimetab Sõts lugu "Paha ja õel" (1985, Mozzart - "Malice and Vice"). "Sellel laulul on parimal kujul olemas kõik italo disco head omadused - kaasahaarav rütm, meeldejääv viis ja lahedad sõnad," kommenteeris ta. Italo disco on 80ndate underground süntesaatormuusika, mis on mõjutatud 70ndate diskost ja 80ndate süntpopist. Enamus lugudest produtseeriti Itaalias ja Saksamaal ning põneva lauseehitusega ingliskeelseid sõnu lauldi tavaliselt tugeva aktsendiga.

Bert On Beats ilmutas albumi

DJ Critikal ehk Bert Prikenfeld, kes teeb kaasa sellistes bändides nagu A-Rühm ja HU, on vaikselt poolteist aastat täiesti üksinda mõnusat tantsumussi meisterdanud. Nüüd ongi valmis Bert On Beatsi esimene plaat, mille singlist "Suomo" tõotab tulla selle suve üks lemmikuid. Bert tääkis Publikule, et Bert On Beats sai alguse eksperimenteerides: "Esmalt oli nii, et tegin enda lõbuks paar dubstepi lugu, prooviks või nii, siis leidsin mingeid parralleele dubstepi ja kuduro vahel, lisasin sinna paar mürgisemat UK rave-i saundi ja mutatsioon oligi valmis." "Suomo" loos teeb kaasa eksootilise välimusega Ghanast päris Anbuley. Ka laulu sõnad kõlavad just Anbuley emakeeles. "Kuna Anbuley juured on Aafrikas, Ghanas, siis lugu on ghana keeles ja räägib armastusest. Ma kunagi lasin tal kogu teksti ära tõlkida, aga ma täpselt enam ei mäleta," räägib Bert laulu sõnumist.
Internetti lekkis kaks Kerli uut lugu

Videoportaali Youtube riputati üles kaks lugu, mis pidid ilmuma meie Kerli uue plaadi peal. Muusikapalade nettiriputaja sõnul on need kaks laulu, «Pretty Red Apple» ja «XO», Kerli järgmise plaadi pealt välja jäänud. Kui see jutt nüüd tõsi on, siis küllap kustutatakse nad ka Youtube’ist varsti ära.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Mari-Liis Männik

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap