Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Discgolf ühendab endas frisbee ja golfi
30.06.2010
Eestis saab harrastada huvitavat spordiala, mis on segu lendava taldriku viskamisest ja golfist. Selle nimi on discgolf.
 
“Taldrik tuleb visata spetsiaalsesse metallist korvi. Selle peal on kettidest koonus, mis peatab taldriku lennuhoo ja selle all on korv, kuhu ketas kukub ja kui see on õnnestunud, loetakse rada lõpetatuks,” selgitas ala reegleid Eesti Discgolfi Harrastajate Liidu president Raul Mägedik.
 
Radade pikkused on Mägediku sõnul erinevad ning huvitavaks teevad mängu pigem radade keerukused. “Rada võib minna ka üle järve või üle mere, puude vahelt mäe otsa. Pikkused hakkavad umbes 30 m ja lõppevad 300 m peal.”
 
Maailmas on selle alaga tegeletud juba 30ndatest aastatest alates, ent esimene ametlik organisatsioon loodi Ameerikas 1976. aastal. Eestis on discgolfi mängitud juba 2002. a. juunist alates. “Siis oli Eestis esimene turniir, mille korraldas Villiam Vesilind,” rääkis Mägedik.
 
Discgolfi radasid on Eestis hetkel 4. “Põhja-Eestis on Keilas, endise tankodroomi territooriumil. Lõuna-Eestis on Pärnu lähedal Jõulumäel ja Põlva lähedal Mammastes ja Mäeotsa talus,” loetles Mägedik.
 
3. juulil toimub Põlvamaal Mäeotsa talus discgolfi Eesti meistrivõistluste viimane etapp. “Kõigile kelle huvi võivad tulla vaatama ja saavad seal ka ise kätt proovida,” kutsus Mägedik.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar