Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 26.nädalal
05.07.2010
Meie Mees läheb tuuritama

17.juulil lähevad Meie Mees ja Bläck Rokit suvetuurile "Eesti mees on tantsulõvi".
Tantsulõvisid hakatakse selekteerima 12 peol üle vabariigi. Igal õhtul saab parim tantsulõvi endale mälestuseks "Kuldse Kinga". Selle suve tantsulõvide jalavaevaks on popp-süldibänd Meie Mees maha saanud uue singliga "Tantsuloomad". Meie Raadio Elmar ametliku ürituse „Eesti Disko“ raames oma come back’i teinud Bläck Rokit tõuseb tuuril fööniksina taas kuulsuste ja staaride niiskesse trobikonda, kuhu peedist pesumasinale trumli teinud kangelane juba geneetiliselt kuulub!

Traffic tegi uue video

Ansambel Traffic esitles kinos Artis oma uut videot "Elekter", mis valmis Türgi lõunarannikul Alanya lähistel. Videos figureerivad tegelased teiselt planeedilt, kellele Türgi on veel eksootilisem koht kui pika talve külma käes vaevelnud eestlastele. Videos veedavad viis tulnukat oma puhkust — hullavad basseinis, sõidavad banaaniga, veedavad aega hotellitoas ja lõpuks peavad maha ühe korraliku peo. Kõiki rolle kehastavad Trafficu bändiliikmed ise.

Lena esineb Eurovisioonil ka järgmisel aastal

Saksamaale Eurovisioonil võidu toonud 19-aastane Lena Meyer-Landrut esindab laulukonkursil riiki ka järgmisel aastal. Millise looga Lena üles astub, pole veel teada. Lisaks on selgunud ka järgmise Eurovisiooni kuupäevad - poolfinaalid toimuvad 2011. aasta 10. ja 12. mail ning finaal leiab aset 14. mail. Millises Saksamaa linnas võistlus peetakse, otsustatakse suvekuudel ning tõenäoliselt septembriks teatatakse järgmine Eurovisioonilinn ka avalikult.

Kairitil valmis suvelaul

Kairit jätkab traditsiooni suveks mõne suvise lauluga lagedale tulla. Uus laul kannab nime “Kuum suvi”. Tegu on juulis algava suvetuuri tunnuslooga. Tuur saab olema Kairiti jaoks päris uus kogemus ning pabistab rohkem kui tavaliselt. Kuni sinnamaale püüab aga Kairit suvest ja päikesest viimast võtta ning naga mõnusalt šokolaadipruuniks päevitada.

Parim nais-bluuskitarrist tuleb Eestisse
Reedel, 13. augustil annab Haapsalus festivali Augustibluus raames kontserti maailma parim naissoost bluusikitarrist Ana Popović. Tegu on bluusimaailma hetke ühe olulisema nimega, keda võib näha pea kõikidel olulisematel bluusifestivalidel üle maailma. Ana Popović on sündinud 1976. aastal Serbia pealinnas Belgradis ning õppinud Hollandis, Utrechti Konservatooriumis. 2000. aastal sõlmis ta lepingu plaadifirmaga Ruf Records ning salvestas USAs Memphises oma esimese kauamängiva. Sellele järgnes kiire tähelend – lühikese aja jooksul anti hulgaliselt kontserte koos B. B. Kingi, Robert Cray, Buddy Guy, Johnny Langi, Bernard Allisoni, Eric Burdoni, Walter Trouti, Popa Chubby, Jimmy Thackery, Taj Mahali ja Buddy Milesiga. Festival Augustibluus toimub Haapsalus 13. - 14. augustini, tuues kahe päeva jooksul lavadele üle kahekümne artisti ja esineja kümnest riigist.

Ithaka plaanib veel lapsi

Lauljatar Ithaka Maria ja tema muusikust abikaasa Tomi Rahula on üks neist paaridest, kelle suhe muutub aastatega aina tugevamaks. Mis on juba teismelisena teineteist leidnud paari kestva õnne saladus? "Kompromisside leidmine, mõistmine, suhtlemine, armastus," loetleb Tomi Naistelehele. "Armastus - ja punkt!" ütleb Maria. Tomi ja Maria peres kasvab juba seitsmeaastane Agathe Vega ja ehk tuleb varsti rahvast juurdegi. "Iseäranis survestab meid selles osas Agathe Vega. Kindlasti tahame veel lapsi, kuid peame selleks ikka ise valmis olema. Mul oleks vaja veel ühte poega ja kahte tütart," räägib Maria. "Ahah, saab tehtud!" lubab Tomi lõbusalt.

Kuut müüb oma kortereid

Marju Marynel Kuudi elus on puhumas uued tuuled. Nimelt on laulja otsustanud müüki panna kaks oma Tallinna Süda tänaval asuvat kesklinnakorterit. Põhjuste osas jääb daam salapäraseks. "Sellest on veel vara rääkida," ütleb ta. Marju (64) müüb alates juuni alguses kaht samas majas asuvat korterit. Üks neist, 73,9ruutmeetrine on müügis hinnaga 2,4 miljonit ja teine 141,1ruutmeetrine 3 miljoni krooniga, kirjutab ajakiri Naisteleht. Lauljanna sõnul ei kaasne tal kodu müügiga erilist hingevalu. "Kogu see aeg, mis ma siin elanud olen, pole ma ühtegi naela raatsinud seina lüüa. Olen sisimas ikka teadnud, et siia ma elama ei jää." Kas müük on ette võetud rahaliste raskuste tõttu või plaanib kunagi aastaid välismaal karjääri teinud Marju taas Eestimaa tolmu jalgelt pühkida, ei tea keegi. Marju suu jääb siinkohal lukku.

Metsatöll läheb Euroopat vallutama

Läänemere põhjakalda metal-marodöörid bändist Finntroll on tänavustel Euroopa suvefestivalidel juba laiu laineid löönud, vaid käputäis suviseid esinemisi ongi veel jäänud. Kõigi nende rõõmuks, kes päikest ja palavust ei salli, kuulutab Finntroll aga välja sügistalvise Euroopa tuuri, kus peaesinejate kõrval möllavad laval Samael Šveitsist, Rotting Christ Kreekast, Metsatöll Eestist ja Nothnegal Maldiividelt. Neile, kellele tundub üllatav seik, et mitte kõik esinejad pole pagan-metal-vallast, selgitab tagamaid Finntrolli laulja Vreth: «Finntroll pole kunagi püüdnud olla osa mõnest konkreetsest kildkonnast. Lahterdada meid lihtsalt pagan-metaliks oleks täiesti vale eelkõige meie mitmesuguste muude mõjutuste tõttu. Põhimõtteliselt on Finntroll black-metal-bänd, mida mõjutab kõik, mis meile inspiratsiooni annab.» Just selline suhtumine sobib ideaalselt ka Samaelile ja Rotting Christile, kes mõlemad on kuulsad ühtviisi nii reeglite rikkumise kui samas ka metalile truuks jäämise poolest. 26. novembrist 19. detsembrini kestev ringreis paneb kõik bändid tõsiselt proovile – tuuripäevikus pole ette nähtud ühtki puhkepäeva. 24st kontsertist üheksa toimuvad Saksamaal, aga oma osa saavad ka Belgia, Holland, Tšehhi, Ungari, Sloveenia, Itaalia, Austria, Šveits, Prantsusmaa ja Hispaania.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar