Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Hakka veebiperemeheks!
05.07.2010
Raadio Elmar esmaspäevases hommikuprogrammis rääkisime Viljandi, Pärnu, Võru, Valga ja Virumaa kodutute loomade varjupaiku ühendava Varjupaikade MTÜ juhi Triinu Priksiga Veebiperemehe projektist!
 
Veebiperemees on Varjupaikade MTÜ poolt 2009. aasta oktoobris algatatud heategevuslik projekt varjupaigas elavate lemmikloomade elutingimuste parandamiseks ning neile uute kodude leidmiseks. Veebiperemees hoolitseb oma valitud lemmiku eest toidu, ravimite, arstiabi, kiipimise ja steriliseerimise jaoks raha annetades, kuni lemmik endale kodu leiab.
 
Priksi sõnul on projektiga liitunud juba ligemale 1500 veebiperemeest, kelle abiga on loomadele kogutud ligi 180 000 krooni.
 
Triinu Priksi sõnul tundub kogutud summa esmapilgul suur, kuid arvestades, et keskmiselt kulub ühe terve looma elementaarsetele protseduuridele varjupaika sattumisest kuni talle uue kodu leidmiseni ligikaudu 3000 krooni kassi ja 4000 krooni koera kohta, siis kogutud 1800 krooni looma kohta ei kata tema sõnul varjupaikade poolt tehtavaid kulutusi.
 
Priksi sõnul on Veebiperemehe annetuste eest saadud osta loomadele toitu, anda vajalikku arstiabi, loomi steriliseerinud või kastreerinud ning kõik koerad ja enamus kasse on endale saanud kiibid,“ rääkis Priks. Omavalitsuste toetus ei kata Priksi sõnul ka näiteks loomade ravikulusid, steriliseerimist ja kastreerimist, mis on sageli kõige enam rahalisi vahendeid nõudvad tegevused, rääkimata haigete või viga saanud loomade ravist.
 
Veebiperemeheks saab hakata aadressil http://www.varjupaik.ee/veebiperemees
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar