Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 27.nädalal
12.07.2010
Birgit on palju muutunud

Superstaari-saatest tuule tiibadesse saanud Birgit Õigemeel on teinud oma elus viimase aasta jooksul palju muudatusi. Teistsugune pole mitte ainult Birgiti soeng, vaid muutunud on tema muusikastiil ja suhtumine ellu. “Olen vist suureks saanud ja ei ela enam pilvedes,” ütleb Birgit. "Kannapöördega tegin möödunud aasta lõpul väga õige valiku, ma pole endast midagi kaotanud, pigem olen hulgaliselt kogemusi ja häid emotsioone juurde saanud ning minu tutvusringkond on laienenud paljude toredate inimeste võrra," räägib Birgit ajakirjale Naised. Birgiti sõnul on tema tegemistesse lisandunud ennekõike otsustusvõime ja enesekindlus. “Viimase plaadi tegemise protsessis oskasin juba märksa rohkem kaasa lüüa, osalesin ka ise aktiivselt lugude loomisel ja salvestamisel ning esmakordselt olen ka lugude autor.” Esinemisi on palju ja kutseid tuleb aina juurde, kuid töö Birgitit ei murra, selle kõrvalt leiab ta aega nii pere kui ka sõprade jaoks.

Läti staar laulab eesti keeles

Lätimaal ülipopulaarne laulja Lauris Reiniks laulis oma hitti «Es skrienu» (ma jooksen) eesti keeles. Nüüd on valminud ka ametlik eestikeelne video. Tasub vaadata, seal peitub muudki kui ainult muusika. Aga mida meie võiksime lõunanaabritele vastu pakkuda? Kas leidub mõni artist, kes võiks läti keeles laulda ja nii nende armastuse ära teenida? On see Koit Toome või hoopis Psychoterror?
 
Noorel Margaretil ilmus kolmas singel

Saate "Eesti otsib superstaari" Tallinna eelvoorus edukalt osalenud Margaret Kelomees (18) on valmis saanud oma kolmanda singli. Singel, mis kannab nime „Cruise“, on suvise ja kerge vibe´iga drum´n´bass stiilis lugu, mis sobib nii randa kui ka klubisse. „Lugu räägib sellest, et elul on alati helgem külg ning muinasjuttudesse tuleks uskuda. Inimesed on mõnikord oma rutiinis nii kinni, et ei oska sealt kuidagi välja tulla," räägib Margaret, et soovib looga inimestele anda rohkem usku ja lootust.

Mari-Liisil ilmus uus singel

Mari-Liis Aasmäe veedab suve Ameerikas ja naudib seal iga hetke. Facebooki kontol saab näha Mari-Liisi fotoülesvõtteid. Juba enne minekut pandi koos DJ Whirliga paika uue laulu idee. Laul on sajandivahetuse eurodance varjundiga ning kannab nime “Tõbine”. Loo muusika tegi Whirl ning sõnad kahasse Mari-Liisiga. Eeskujudeks laulu tegemisel olid Alice Deejay ja Rollergirl. Septembris peaks Mari-Liis tagasi Eestis olema ning siis asub lauljatar kohe ka esinemiste kallale.
 
Viljandi muutub rokikeskuseks

Pea kuu aja pärast toimuv Rock Ramp teeb Viljandist rokikeskuse. Taaselustunud legendaarne Lõuna- Eesti rokifestival Rock Ramp 2010 toimub sellel aastal 6. ja 7. augustil, Viljandi Lossimägedes, Teisel Kirsimäel ja Kaevumäel. Kahepäevasel välikontsertil astuvad üles B.D.Ö., Terminaator, Recycle Bin, Winny Puhh, HND, J.M.K.E., Vennaskond, Pedigree ja paljud teised. Rock Ramp ööklubides vanas lennukitehases Tehas ja klubis "Puhas Kuld" esinevad kahel päeval lisaks kaheksa bändi. Kahel päeval kokku esineb 27 kollektiivi.
 
Plink Plonk toimub Tartus taas

31. juulil toimub Tartu laululava juures rahvusvaheline sõltumatu muusika festival Plink Plonk 2010. Mõne aastaga on Plink Plonk muutunud traditsiooniks, ühendades endas hea muusika ja mõnusa murul olemise. Ürituse peakorraldaja teatab, et riigid lähevad pankrotti ja naised käivad ilma meigita ringi, aga nemad ajavad oma asja edasi. "Plink Plonk jätkab ootamatu muusika ja oodatud hea vaibiga, tuues kohale artiste kaugelt ja sõpru lähedalt. Festival on fännidelt fännidele, kus ruulivad musanohikud ja autogramme jagavad vaatajad staaridele," kirjutab Priimägi. Täienemise ohuga esinejate nimekirjas ilutsevad Seeland (uk), Kapitan Korsakov (be), Swami Coco&The Maximum Meetha Orchestra (swe), Bad Apples, Tolmunud Mesipuu, Id Rev, Nevesis ja Badass Yuki.

Jörberg plaanib siiski Välismaale kolida

Laulja Üllar Jörberg (69) peab endiselt koos kaasa Estriga plaani Eestist ära kolida. Kunagi kommentaariumides avaldatud solvangute tõttu sündinud otsus kolida välismaale seisab nüüd maja ja Hummeri müügi taga, kirjutab Naisteleht. "Kolimisega on nii, et nii kiiresti kui teatud asjad ära müüa saan, nii kiiresti ka kolin," teatab Jörberg, kes soovib Kanaaridele põrutada. "Seal saari palju," lisab ta.

Sarah sooviks taas esineda

Sarah esines Code One lugudega Koit Toomega koos viimati 2007. aastal. Lauljanna on nullindatel laulnud laevadel, samuti kirjutanud lugusid, oma aja võtab emaroll. Lauljataril poleks midagi selle vastu, kui leiduks team, kes viitsiks igapäevast stuudiotööd teha ja esinemisi organiseerida.

Leiten saab Eesti Kontserti etteotsa

Kultuuriminister Laine Jänes nõustus konkursikomisjoniga ja tegi Tallinna Filharmoonia direktorile Jüri Leitenile ettepaneku asuda Eesti Kontserdi direktoriks. Leiteni kolmeaastane ametiaeg algab 1. septembril, teatas kultuuriministeeriumi pressiesindaja BNS-ile. Jüri Leiten on olnud alates 1999. aastast Tallinna Filharmoonia direktor, kolm aastat enne seda samas direktori asetäitja. Ta on töötanud interpreedina paljudes orkestrites, teiste seas Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris. Leiten on lõpetanud Tallinna muusikakeskkooli trompetisolisti ja -pedagoogina ning täiendanud end neli aastat Leningradi konservatooriumis. Kultuuriministeerium kuulutas Eesti Kontserdile direktori leidmiseks välja avaliku konkursi juuni alguses, avalduste esitamise tähtaeg oli 21. juuni. Konkursile laekus kokku neli avaldust. Eesti Kontserti direktori ülesanne on vastutada riigi etendusasutuste tegevuse eest. Samuti täidab direktor Eesti Kontserdi loomingulise juhi ülesandeid.
 
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket