Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Kriisiolukord soosib vabatahtlikkust
03.09.2009
Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus (VTA) tunnustab sel aastal juba 5. korda parimaid vabatahtlikke. Hommikuprogrammis selgitas VTA juht Tuulike Mänd, kes kvalifitseeruvad vabatahtlike alla.

“Vabatahtlikku tegevust iseloomustavad kolm väga olulist tunnust. Esiteks see, et inimesed tegutsevad tõesti oma vabast tahtest ja teevad asju, mis neile olulised ja huvitavad on. Nad ei saa selle eest tasu, ei rahalist ega materiaalset, kuid võivad sellest siiski saada kasulikke asju enda jaoks. Kolmandaks tehakse seda kellegi teise heaks, kas oma kogukonna või ühiskonna mitte oma sõprade või perekonna ringis,” tutvustas Mänd.

Kuna vabatahtliku tegevuse valdkond on üsna lai, keskendub ka tunnustamisüritus igal aastal mõnele valdkonnale spetsiifilisemalt. “Viimastel aastatel oleme hakanud kindlamatele teemadele tähelepanu pöörama. Näiteks üle-eelmisel aastal tunnustasime eestvedajaid, eelmisel algatajaid ja selle aasta märksõna on “lahenduste loojad”,” tutvustas Mänd.

Parima vabatahtliku valib välja spetsiaalselt moodustatud komisjon, kuhu kuuluvad nii ministeeriumide kui ka kodanikuühenduste esindajad, aga ka vabatahtlikud. “Me vaatame, et tunnustatud saaksid mitmekesised ja teiste jaoks innustavad näited. Igal aastal toome välja ka vabatahtlike lood, mis avaldatakse väikeses trükises ja Vabatahtlike Väravas. Need annavad ehk teistele häid mõtteid,” rääkis VTA juht.

Vabatahtlike kandidatuure võivad üles seada kõik peale iseenda. “Võivad esitada nii inimesed, asutused, ettevõtted kui ka kõik teised,” rääkis Mänd.

Keerulised ajad majanduses panevad inimesi eelkõige iseenda peale mõtlema ning võiks arvata, et vabatahtlikkus jääb selle valguses tagaplaanile. Mänd sellega nõus ei ole. Tema sõnul on olukord pigem isegi vastupidine. “Ma näen, et kriisiolukorras tulevad inimesed märksa kergemini kokku ja teevad midagi ära ilma selle eest rahalist tasu oodates.” Ta lisas, et keegi ei oota loomulikult kriisi, ent mingil moel on see inimesi ühendav ja tegutsema innustav.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket