Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 28. nädalal
19.07.2010
Laulutunni võitja tegi suveloo

Raadio Elmar “Laulutunni” esimese hooaja võitnud Heleri Arumets naudib suve täiel rinnal ja käis meil Elmari “Muusikauudistes” külas. Suveemotsioonidest ajendatuna tehti valmis ka uus ja Heleri seni ainus ainult suvest pajatav laul “See On Suveaeg”. Laulu sõnad kirjutas Heleri, muusika eest hoolitses Marco. Kindlasti ei välista Heleri tulevikus ka muusika kirjutamist lisaks sõnade meisterdamisele.

Rubina plaanib koostööd Anastacia produtsentidega

Sofia Rubina on USAs veedetud õpinguaasta jooksul tutvunud mõnede USA muusikatööstuse võtmetegelastega. «Minu hääl ei ole päris ameerikalik, ta on selline euroopalik, nagu ütlesid USA produtsendid, kes on teinud pool albumit Anastaciale. Hetkel liigun rohkem house’i suunas, kuid plaanis on teha ka paar mainstream lugu, sellist funkyt ja souli,» räägib Rubina plaanidest, mis teda USAs ootavad. «Et luua tutvusi muusikaringkondades, tuleb hängida VIP-pidudel, kus käivad Lil´ Jon, Macy Gray (vastavalt USA tipp-produtsent ja r´n´b laulja,» pajatab Rubina sel kevadel märtsis Miami Music Weekil kogetust, kus ta tutvustas oma lugu «Make me beatyful». «Need olid sellised day-pool-party-d (päevased peod basseini ääres) Saad sinna külaliste listi, tuled oma tiimiga kohale, suhtled. Seal on live-esinemised, jagatakse visiitkaarte ja juuakse tasuta drinke. Suhtlemispidu, mis kestab viis-kuus tundi, enne õhtust väljaminekut ja showsid. Tüdrukutel on seljas ilusad kleidid, kes soovib, liigub ringi rannarõivastes,» räägib Rubina.

Getter rikkus seadust
 
Superstaarisaatest tuntuks saanud laulja Getter Jaani (17) ja tema 16aastane kallim lõbutsesid ööklubis, kuigi nende vanus seda ei luba. "Paljud minuvanused käivad juba klubides, aga tegelikult võiksid nad siiski ära oodata, kuni vanus lubab," lausus Getter Kroonikale.
 
Uuspõld õppis trummi mängima

Võrust startinud kümnepäevasel SunFestil esinev Jan Uuspõld õppis spetsiaalselt tuuri jaoks trummi mängima. „See on harukordne võimalus ja täitsa uus asi mulle, Regattiga koos rütmi taguda. Kuna ma pole ametilt laulja, siis võtsin trummid ette. Jimi Hendrixil polnud ka väga head lauluhäält ja võttis ka siis kitarri kätte,“ räägib Jan Uuspõld oma uuest kirest. „Olen bändiproovides käinud sadu kordi, aga seekord on mul kaks suurt rasket trummikohvrit kaasas, mis on täiesti eriline tunne – lähed proovi ja sätid oma instrumendi üles. Vanasti kõlgutasin sel ajal jalga, kui teised pille häälestasid aga nüüd on mul ka instrument, mida mängin. Mulle meeldib!“ Lisaks trummimängimisele ja laulmisele pajatab Uuspõld publikule ka paar head lugu südamelähedastest 80ndatest.
 
Veski suvetuurile ei lähe

Anne Veski nautis koos abikaasa Bennoga kuumust ja pulma-aastapäeva Türgis, kus käidi tähistamas paari 29. kooseluaastat. Suvetuurile Anne sel aastal ei lähe. "Tahan puhata ja siis on järgmisel aastal huvitavam tuuritama minna," ütleb Anne ajakirjale Naised. Selle võrra rohkem saavatki ta nautida suvekuuma. 12. juunil, kui Bennol oli sünnipäev, olid Anne ja Benno Türgis pulma-aastapäeva tähistamas. "Järgmisel aastal saab meil kolmkümmend, aga ka see aasta väärib tähistamist," kiitleb Anne mõnuledes. "Läksime sinna ja lodistasime. Kuidas te saate öelda, et pole käinud?" imestab ta, kui kuuleb, et vestluspartner polegi kunagi Türgis käinud. "Soe meri, uued hotellid, hea teenindamine. Oleme seal juba teab kui palju kordi käinud. Mina ei viitsi kaugele lennata. Minu lennureis ei tohi üle 4–5 tunni kesta. Ekskursioonid mind ei huvita. Minu jaoks on oluline meri, päike, tuul. Seda ma sealt saan. Lugesime, ujusime ja päevitasime," teatab Anne ja soovitab kõigil Türgis ära käia, kui siin ilmad halvemaks peaksid minema. Praegune Eesti ilm on lauljatari meelest ideaalne. "Kõik ähivad ja puhivad, minu jaoks on see ideaalne. Pistad oma nina aias välja ja päevitad. Kui on palav, lähen duši alla või mere äärde. Tütrel on Laulasmaal suvekodu ja eriti meeldib meile seal mere ääres suplemas käia. Pirital mind küll kunagi ei näe," lisab Anne ja soovib, et seda Türgimaa palavust kodumaal veel pikaks ajaks jätkuks.
 
Rubina teeb uusi laule

Sofia, kes viimase aasta on õppinud USA-s Berklee College`is Jazzi, viibib hetkel Eestis suvepuhkusel. Neiu sõnul on õpingud sealpool väga huvitavad ja inimesed sümpaatsed.
Sofia on kontserte andnud juba ka Ameerikas ja rääkis, et esines teiste Berklee õpilastega ning kogemus oli väga positiivne. Sofia rääkis, et muusika ei ole ainult õpingud ja kindlasti peab palju vaeva nägema, looma muusikat ja lindistama. Tema plaan ongi lindistada uut materjali ja püüda end siis Ameerikas tutvustada. Eesti publik tunneb Sofiat juba küll, aga soov on end ka mujal näidata! USAs elades on Rubina tutvunud ja teeb koostööd väga nimekate produtsentidega, kes varasemalt on töötanud näiteks Anastaciaga. Juba on salvestatud uus lugu, mis juuli lõpus peaks ilmuma. Hetkel liigub ta muusika osas just house`i suunas. Kuum suvi Eestimaal toob kaasa päris mitmeid ja uue singli.
 
Folgifestivali hinnad tõusid
 
Viljandis algab Eesti suurim ja vanim, järjekorras kaheksateistkümnes pärimusmuusika festival, mille tunnuslause kõlab: «Seest tuleb üks tants». «Festivali passe oleme müünud natuke vähem kui mullu samal ajal, ma usun, et see vahe on alla protsendi,» ütles festivali pealik Ando Kiviberg. «Aga üldiselt ootame Viljandisse umbes 20 000 inimest. Nii palju külastajaid on olnud igal viimasel viiel aastal. Eelmisel aastal ootasime väikest tagasiminekut, kuid meie üllatuseks publiku arv isegi kasvas. Tänavu ma ei usu, et erilist kasvu tuleb, kuid loodetavasti ei toimu ka langust.» Kiviberg rääkis, et Viljandi festivali jaoks on piletiga publiku hulk ülioluline, sest väga suure osa eelarvest moodustab just piletitulu. Piletihind on küll tänavu tõusnud ja just käibemaksutõusu võrra. «Festivali enda kulude mõttes meil poleks olnud pileti hinda vaja tõsta, kuid eelmise aasta käibemaksu tõus pani meile päris kõva paugu. Ma püüan otsustajatele kogu aeg selgeks teha, et see ei olnud hea mõte, aga kõik ütlevad mulle: «Nüüd on rong läinud, kus sa enne olid?!» Aga enne ma ju rääkisin sedasama, ma ei ole kunagi vait olnud!» Kiviberg teatas uhkusega, et tänavune, tantsule pühendatud programm on kõigi aegade kõige uhkem, isegi «liiga hea», nagu ta väljendus. Tantsuetenduste jaoks on Viljandi spordihoone vanasse saali ning Vallikraavi juurde ehitatud eraldi tantsuteatrid ning –põrandad.
 
Universal Music sõlmis The Suniga plaadilepingu
 
Universal Music Finland & Baltics sõlmis rahvusvahelise plaadilepingu Eesti ühe populaarseima ansambliga Tanel Padar & The Sun. Bändi uus album „Ring“ ilmub uue koostöö all poelettidele 23. juulil."Olles saavutanud Eesti muusikaturu juba peaaegu kõik võimaliku, oleme veendunud, et koostöö Universal Musicuga toob meile lisaväärtust nii siin Eestis kui välismaal. Maailma juhtiv muusikafirma pakub bändile võimalust arendada rahvusvahelist mainet ja avab kindlasti uusi uksi. Mis seal salata – see on meie jaoks ka auasi,” rõõmustas bändi laulja Tanel Padar uue lepingu üle. „Koostöö kohalike juhtivate artistidega on osa meie strateegiast ning leping Eesti vaieldamatult number üks ansambliga toetab seda strateegiat,“ ütles Universal Music Finland & Baltics tegevjuht Jarkko Nordlund. „Alustame koostööd Tanel Padar & The Suniga Eesti turul uue plaadi välja andmisega, aga meie eesmärgiks on tulevikus väljastada ka inglisekeelset materjali rahvusvahelise turu jaoks. Näeme bändis rahvusvahelist potentsiaali ning The Sun pääseb nüüd samasse peresse suurte kohalike ja rahvusvaheliste artistidega“ lisas Nordlund. The Suni uus plaat „Ring“ tuleb välja 23. juulil. „Uue albumi näol on tegemist bändi neljanda kauamängivaga ning kindlasti on tegu eksperimenteerivama albumiga kui senised avaldatud materjalid“, arvab Tanel Padar.
 
Paulus nokitseb plaadi kallal
 
Laulja Pearu Paulus veedab praeguse suvekuumusega tegusaid õhtuid- ja öötunde stuudios, sest juba kuu lõpus tuleb välja 2 Quick Starti uus plaat. Päevasel ajal ei saa plaati teha sel lihtsal põhjusel, et stuudios on liiga palav, kirjutab Naisteleht. Pearu lubab fännidele, et bänd teeb endiselt head eestikeelset tantsumuusikat ning plaadile tuleb 12 tuttuut lugu. Praegusel, pooleldi töisel, pooleldi puhkamise ajal veedab Pearu palju aega mere ääres. Viimsis elav laulja tunnistab, et ei kujutaks elu ilma suure veeta ettegi. "Kui meres läheb vesi nii soojaks, et seda saab mõnusalt nautida, võib suve lugeda kordaläinuks. Kuigi praegu on vesi juba nii soe, et see enam ei jahuta ega karasta, vaid ainult korraks leevendab leitsakut," tõdeb ta.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap