Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Paides kogunevad bernhardiinid
21.07.2010
Paidesse kogunevad 24. juulil bernhardiinid Eestist, Soomest, Leedust, Lätist ja St.Peterburist. Piret Rosumovski Aretusklubist Eesti Bernhardiin rääkis, et erinäitusele “Baltic St.Bernard 2010” oodatakse kokku üle 40 bernhardiini.
 
Planeeritud on ka bernhardiinide paraad, mille teekonna pikkus sõltub ilma kuumusest, sest need koerad on aretatud lumes ja tuisus hakkama saamiseks. Rosumovski sõnul ongi kuum ilm sel aastal koerte suurim vaenlane. “Me hoiame neid jahedas,” kirjeldas aretaja nippe, kuidas lemmikutele leevendust pakkuda. “Kes viib koera garaaži, kes keldrisse. Meie valasime teda üle külma veega ja andsime närida lihapuljongist tehtud jääkuubikuid.”
 
Laupäeval selgub ka parim bernhardiin, kes saab omale tiitli “Balti bernhardiin.” Üheks oluliseks näitajaks selle tiitli puhul on koera iseloom. “Me teeme tõsiseid pingutusi, et ka järglastel oleksid iseloomud sellised nagu bernhardiinidel peaksid olema. Mitte sellist tüüpi iseloomud nagu me ehk Nõukogude ajast mäletame, kus bernhardiinist tuli hoiduda päris kaugele, sest vene ajal allus kõik ALMAVÜ-le ja tõuaretus oli sõjalise eesmärgiga ehk vähegi suurem koer polonkast pidi olema võimeline vaenlast ründama. Aga tema õige iseloom on see, et ta kannatab kõik välja. Peaasi, et saaks inimese juures olla,” rääkis Rosumovski.
 
Bernhardiini iseloomu testivad Eestis Saksamaa spetsialistid ning nüüd on seda võimalik teha juba 4. korda.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar