Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 29.nädal
26.07.2010
HND esitleb unplugged-kava

6. augustil esitleb festivali Viru Folk raames oma uhiuut unplugged kava ansambel HND.
Uue kava esmaettekanne toimub kell 00:00 Käsmus, Epsoni Metsalaval. Energiliste lavaliste esinemistega tuntud HND teeb sedakorda kannapöörde, pakkudes juba tuttavaid rokilugusid veidi rahulikumates ja intiimsemates toonides. "Olles aastaid sõitnud rokkmuusika piirimail, vajasime värsket väljakutset. Pärast Tartu Levimuusikapäevade esinemist saime tuule tiibadesse ning otsustasime edasi eksperimenteerida meile võõrastes vormides," ütles bändi bassimees Tarmo "TP" Põiklik. "HND akustiline kava ongi nende mälestuste ja uute katsetuste sümbioos." HND akustiline kava pole tegijate sõnul pelgalt "ilma elektrita rokk", vaid lood on saanud konkreetselt uue kuue. Et lood laval kõlama saada, on kaasatud lisajõude Eesti tuntud muusikutest - Dagmar Oja taustalauljana, Hele-Riin Uib (ex-Blacky, 2 Quick Start jpt.) löökpillidel, Erko Laurimaa (Shanon, Kongomania) kitarril ning Kaarel Tamra (X-Panda) klahvpillidel.

Klasi tervis peab kuumale vastu

Kuigi dirigent Eri Klas maadles veel aasta alguses tervisemuredega ja üleüldse eelistab ta troopilisele leitsakule veidi jahedamaid ilmasid, ei nurise ta, et kuumus liiga teeks. Mõned aastad tagasi elas Eri Klas (71) läbi miniinfarkti ning selle aasta alguses jäi mitmeks nädalaks Moskva haiglasse, kus raviti tema jalga, mille kuum saunaaur oli villi kõrvetanud. Nüüd, kui õues on peaaegu sama soe kui saunalaval, ei istu Eri siiski hirmuga jahedas toas, kirjutab Naisteleht. Minu tervisele pole kuumus midagi teinud ja jalg on ka kenasti paranenud," kinnitab mees. Lauspäikese alla Eri sellegipoolest ei roni. "Minu jaoks on selline kuumus pigem vaevarikas. Mulle meeldib ikka tavapärane Eesti suveilm ja ma pole ka suur päikese käes peesitaja," tunnistab ta.

Grünberg taastub operatsioonist

Budistliku maailmavaatega heliloojal Sven Grünbergil (53) oli hiljuti raske südameoperatsioon ja nüüd taastub üks Eesti paremaid heliloojaid oma maakodus operatsioonist. "Ega ma oma tervist eriti kommenteerida ega reklaamida ei soovigi," sõnab Grünberg ajakirjas Naised. "Mina ise ei saa kahjuks sel suvel midagi külastada. Olen oma suvemajas, võib-olla natuke sõidan mööda Eestit ringi, aga ülesastumised muusikuna jäävad järgmisesse aastasse. Operatsioon läks hästi ja loodetavasti hakkab enesetunne olema parem. Vähemalt nii arstid lubavad," kommenteerib Grünberg ja kiidab Eesti arste. "Meie südamearstide seltskond on maailma tipptasemel, nad tegid väga head tööd ja nende ees sügav kummardus. Nad ei ole mitte ainult mind putitanud ja jalule tõstnud, vaid teisigi kunsti- ja kultuuritegelasi."

Rahumets tegi uue laulu

Mari-Liis Rahumets on valmis saanud uue laulu “Su pärast”. Loo on kirjutanud Kalmer ansamblist Bad Orange. Loo esialgseid sõnu tuli kohandada Mari-Liisile sobivamaks, sest alul kirjutati lugu Aivar Riisalu pulmadeks. Nüüd on laul Mari-Liisi repertuaaris ning olenevalt kuulajate vastuvõtust on lauljatar valmis kiiremas korras veel uusi laule ette võtma.

Jana Kask tegi Alar Kotkasest laulu

Saatesarja "Eesti otsib superstaari" teise hooaja võitja Jana Kask on maha saanud uue looga, mis räägib irooniliselt muusikaprodutsent Alar Kotkasest. “Alar Kotkas, miks sa mind ei armasta?“ — see on esimene nukker fraas Jana loos. Ta jätkab kurvas toonis lugu sõnadega: "Lähme korjame seeni endale ja siis kirjutame mulle uue loo". Psühholoog Voldemar Kolga kommenteeris Õhtulehele, et Jana esitleb end eklektilise ja stiilituna nagu selgrootu. "Kord ütleb ühte, kord teist, pide puudub – aga see võib ju ka olla imago, et ta muudab ennast," pakkus Kolga. Ta lisas, et Jana käitumine meenutab ka puberteeti. "Aga see aeg peaks tal olema möödas, kus otsib ennast. Ta näitab, et tal ei ole identiteeti, midagi on juhtunud tema mina-arenguga. Jana ei ole suutnud end määratleda, sest ta kogu aeg muudab oma nägusid."

Janne pühendas laulu Lohanile

Lindsay Lohan asus kinnipidamisasutuses karistust kandma. Ta võeti kaasvangide poolt vastu rõõmuhõisete ning armuavaldustega. 21-aastane näitlejanna kannab karistust üksikkongis, kus tema naabriks on näitleja Orlando Bloomi kodu röövinud naine. Oma kaastunnet ja nõu jagab eluga pahuksisse sattunud Lohanile ka Eesti lauljatar Janne Saar, kes juba viimased kuud on veetnud USAs. "Kallis Lindsay, noorus ei kesta igavesti. Ära müü oma hinge kuradile. Teame, et sa kardad, kuid on parem, kui end muudad," laulab Janne.

Nexuse-Helen ootab last

Kunagine Nexuse laulja Helen Randmäe, kes hetkel töötab Tallinna Laste Turvakeskuses kommuniktatsioonijuhina, on lapseootel. Lapse isa on Reigo, kellega Helen juba pikemat aega suhtes on olnud. Ilusat sündmust kinnitab ka Heleni tutvusringkond, kirjutab Buduaar. Paari esimene laps peaks ilmavalgust nägema jaanuaris.

Jörbergi majale pole ostjat

"Praegusel ajal on küllaltki raske see müügivärk," ütleb Üllar Jörberg, kes pole oma Tartu majale seni ostjat leidnud. Sestap viibivat ka laulja ja tema proua kolimine Kanaaridele, kirjutab Õhtuleht. Kinnisvaraasjatundja annab Jörbergile aga lootust - prominentide maju olevat siiski mõnevõrra lihtsam müüa kui tavakodaniku samaväärset elamut. Nii kardinaalse otsuse taga on Üllari sõnul tema isiku suhtes aegade jooksul kogunenud solvangud. "Siin ju ainult mõnitatakse mind!" ütles Üllar mõni aeg tagasi ajakirjale Naised ja tõi näiteks nii tema vuntsid, hüüdnime Jörpa kui ka Hummeri ostu. Kõige rohkem on mehe hinge sülitanud aga netikommentaatorid: "Nad ju kogu aeg sõimavad mind. Ütlevad, et ma ei oska laulda ja hõikavad mind Jörpaks. No mis nimi see on?" kurtis ta.

Rock Rampil näeb mootorite rammu

6.-7.augustil Viljandi Lossimägedes toimuv festival Rock Ramp 2010 on löönud käed mootorattaüritusega Motoramm 2010. Lisaks ühisele telklaagrile jagatakse ka pakutavat meelelahutusprogrammi ning pilet mõlemale sündmusele on üks. Kui Rock Ramp on pakkunud viimastel aastatel kvaliteetset õhtust muusikaprogrammi, siis reedese kontserti lõpu ja laupäevase kontserti alguse vahele on jäänud tühimik, mille nüüd täidab moto-üritus Motoramm 2010, pakkudes võimaluse kõigile mootorrattaomanikele oma kaherattalise sõbraga Viljandisse tulla. Motorammu programmis on tavapärane paraad läbi Viljandi kesklinna, osavamatele tagarattal sõit linna peatänaval ning eriti kaasahaarav mees- mehe vastu asfaltmäkketõus Viljandi järseimal mäel, Kõrgemäe tänaval. Loomulikult ei puudu ka humoorikad tsiklimeeste õhtused sportlikud mõõduvõtmised, mis sedapuhku viiakse läbi telklaagri alal. Rock Ramp leiab aset 6. ja 7. augustil Viljandis.

Kõige enam teenib U2

Ajakirja Forbes järgi on eelmise aasta juunist kuni selle aasta juunini kõige enam raha teeninud Bono ja tema bänd U2. Hoolimata Bono seljahädadest on Iiri popstaarid teistest edukamad, teenides 130 miljonit dollarit oma tuuriga. Austraalia juurtega rokkbänd AC/DC on teisel kohal, olles ajanud kokku 114 miljonit dollarit. Kolmandal kohal on lauljatar Beyoncé (28), kelle tulud on 87 miljonit kontsertitest ja lepingutest L'Oréaliga.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge