Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 31.nädal
09.08.2010
Sandral sündis tütar

Urban Symphony solistil Sandra Nurmsalul sündis 26. juulil tütar. Hetkel on Sandra ja lapse isa Tarmo oma pisitütrega kodus ja naudivad värsket vanemarolli. Kuigi lapsekasvatamine on hetkel laulja prioriteet number üks, siis endiselt on Sandra kindel, et Urban Symphony saab lähikuudel taas alustada stuudiotööd ja valmistuda oma esimeseks albumiks ning kontsertesinemisteks.

Hellad Velled kaverdasid Saksa euroloo

Märt ansamblist Hellad Velled andis Elmarile intervjuu ja rääkis bändi suvistest tegemistest. Suve naudivad bändimehed täiel rinnal ja esinevad igal reedel ja laupäeval. Tööasjade alla kuulub ka uue laulu tegemine. Bänd on varemgi edukate kaveritega lagedale tulnud ja on teinud seda taas. Nüüd on eestikeelseks tehtud Saksamaa Eurovisiooni võidulaul, mille pealkiri on “Satelliit”. Laulu esitab sedapuhku Hoveri, mitte bändi peamine solist Mart. Esinemistel on rahvas töötlust väga hästi vastu võtnud.

Merka ilmutab sügisel sooloplaadi

Merka alias Merlyn Uusküla rääkis Elmarile, et valmis on saanud tema uus laul, mida lauljatar ise peab oma kõige paremaks looks. Tegu on viimatistele lauludele sarnaselt minoorse palaga, mille pealkiri on “Vabaks lastud lind”. Kellest lugu räägib, ei soostunud Merka avalikustama. Julgelt käis aga lauljatar välja veksli, et sügisel, oktoobris või novembris, ilmub tema esimene plaat sooloartistina.

Maarja naudib elu Los Angeleses

Vanilla Ninja algkoosseisu laulja Maarja Meriste-Kivi elab koos abikaasa Renee Meristega USAs ja tegeleb jõudumööda muusikaga. Maarja, Renee ja nende tütar Dora-Liisa kolisid kolm ja pool aastat tagasi Los Angelesesse lõõmava päikese alla ning elavad praegu kohas nimega Woodland Hills. «See on väga mõnus koht elamiseks, puhas ja looduskaunis. Ainuüksi tütre autoga kooli viimine pakub hingematvalt ilusaid vaateid mägedele," räägib Maarja Õhtulehes, lisades, et tema elupaigast ookeani äärde sõiduks kulub pool tundi. Maarja, artistina tuntud kui Marya Roxx, laulukarjääris pole veel suurt läbimurret toimunud, suudavad nad abikaasaga end muusikast ära elatada ega pea lisatöid tegema. «Alguses andsime väga palju kontserte Los Angeleses, kuid nüüd oleme saanud ka palju pakkumisi Euroopast. Esinesime hiljuti Saksamaal, Inglismaal, Tšehhis ja Prantsusmaal,» selgitab Maarja ja lisab, et Eesti lauljatest meeldib talle Birgit Varjun.

Siska ihkab lavale

Endine ninjatüdruk ja praegune Lindakivi kultuurikeskuse direktor Katrin Siska tõdeb, et igatseb kontoritöö asemel lavalaudadele. "Nädalavahetused on õnneks veel olemas, aga needki on vahepeal ülekoormatud," räägib ta Õhtulehele oma töögraafiku kohta. Mis on saanud muusikukarjäärist? "Kodus mängin klaverit ja kirjutan lugusid sahtlisse, aga paratamatult on selleks jäänud kõvasti vähem aega kui varem," ütleb Siska, "aga miks mitte kunagi varsti jälle bändi teha. Praegu veel ei luba, aga tulevikus kindlasti."

Kask esines karaokebaaris

Hilistele Viru tänaval luusijatele sai osaks ootamatu elamus, kui Iiri pubist kostis hingematvalt kaunis hääl - karaokelavale astus Jana Kask. Ühe ja kahe vahel öösel hõigati järsku karaokebaaris maha, et lavale tuleb Jana Kask, kirjutab Kroonika. Kõigi üllatuseks astuski lavale saate "Eesti otsib superstaari" võitja Jana Kask, kes esitas loo "Hallelujah". "Kogu saal jäi vait ja oli tunne, et ka ümberkaudsetes majades jäädi vait, nii uskumatult ilus oli see," kirjeldab üks pealtnägija. "Karaoket laulda oli mul esimene kogemus, aga usun, et rahvale tuleb olla maksimaalselt lähedal, ja siin ei ole midagi häbeneda. Lahe kogemus oli," leiab Jana.

Sanderit rünnati postrite ja sõimuga

"Inimese jõudu ja tugevust nähakse ikka tema vaenlaste tegudest, isegi kui see vaenlane on nõrk ja eelistab jääda anonüümseks," ütleb muusik Mart Sander, kes pani nädala alguses välja 10 000 krooni preemiat sellele, kes tabab Tallinnas majaseinade grafitiga mäkerdaja. Juba päev pärast Mart Sanderi üleskutse ilmumist tekkisid Tallinnas seintele must-valged plakatid, kus peal Sanderi pilt ja kiri "Grafiti is so gay" (Grafiti on nii gay). Mida arvab Sander vastulöögist? "Mul on väga hea meel, et minu üleskutse ei jäänud vaid artikliks leheveergudel. Mulle pakub nalja ka tekst. Solvanguna töötab see nõrgalt, umbes nagu klassikaline „Ljuuda on lits" või moodsam „Antsip on nats"." Sander lisab: "Aga mõtte paneb see paika väga ilusti: grafiti on tõesti gay! Mida geimat võib ette kujutada, kui mingi vääritimõistetute poistesalk, selle asemel et minna sõjaväkke, rassida jõusaalis või niisama diskotada, käib pimeduse katte all seintele mustrikesi joonistamas? Ei ole just väga isane tegevus..." Mart lubab plakatist teha endale T-särgi. "Selle kandmine meenutab mulle ja teistele, et parem on võidelda lolluse vastu üksi ja saada kaela natuke paska, kui üldse mitte võidelda." Sander lisab: "Enamus maailma hädasid saavadki alguse sellest, et inimesed tahavad vägisi oma ideoloogiat teistele peale suruda. Isegi siis, kui seda ideoloogiat olemaski pole. Teine vajadus on „jätta endast maha märk, umbes nagu koer, kes majanurkadele kust sirtsutades kujutab ette, et see maja on nüüd tema oma. Mingile käputäiele igavlevatele, kunstiandeta ja ühiskondliku vastutustundeta noortele on ka musta aerosooliga mäkerdamine enese avalduse väljenduseks ja ideoloogiaks, ja nüüd on minu isikus neile tekkinud ideoloogiline vastane." "Muuseas, mina ja Õhtuleht oleme saanud väga palju kirju, kus meid selle üleskutse eest tunnustatakse. Tuleb välja, et meil on isegi grafiti vastu võitlemise organisatsioonid." Sander sõnab, et tema mõte on jätkuvalt see, et kui kogu Tallinna elanikkond arendaks endas ühtekuuluvuse ja kodutunnet ning julgeks ise kodanikualgatuse korras igasugu vandaalitsemise vastu seista, siis jääksid tulevikus ära nii pronksiööd kui lõputu harrastusdisainerite isetegevus Tallinna majade kallal.

Trubetsky astus erakonda

Varem roheliste erakonda kuulunud muusik Tõnu Trubetsky astus Keskerakonda. Ansamblist Vennaskond tuntuks saanud Trubetsky ütles Keskerakonna pressiesindaja teatel, et peab südamelähedaseks ja tähtsaks rohelist eluviisi, usub, et see on võimalik ka urbanistlikus keskkonnas ja leiab, et seda ideed on vaja laiemalt tutvustada. Samuti peab ta enda sõnul oluliseks vägivallast hoidumist ning antisemitismi ohjeldamist. Alates 2007. aasta jaanuarist kuulus Trubetsky erakonda Eestimaa Rohelised, kust ta lahkus eelmise aasta lõpus. 2007. aasta märtsis toimunud riigikogu valimistel kogus ta Tallinnas Mustamäel ja Nõmmel kandideerides 1138 ja mullu oktoobris peetud kohalikel valimistel Nõmmel 212 häält. Roheliste nimekirjas osales Trubetsky eelmisel aastal ka Euroopa Parlamendi valimistel. Järgmised riigikogu valimised toimuvad Eestis tuleva aasta 6. märtsil.

Anis tegi kosmosebändi

Superstaarisaatest tuntud Anis Arumets ja "Talendijahis" publikut köitnud lehepillipuhuja Erki Andres Nuut otsustasid end proovile panna bändilaagris BändCämp, mille käigus moodustati muusikuks pürgivaist noortest ekspromptbändid. Ligi poolsajast noorest kokku loositud kaheksal bändil tuli luua üks uus laul ning saada selgeks ka kaks kaverit.

Loop haigestus

Seoses ootamatu haigestumisega ei saanud Uno Loop 6. augustile planeeritud kontsertil esineda. Vanameistrit asendas ansambel Trafficu solist Silver Laas. Loop pidanuks kontsertil esitama oma loomingu tuntumaid palasid Estonian Dream Big Bandi, Heidy Tamme ja mitmete noorte lauljatega.
Supernovalt ilmus uus laul
Ansambel Supernova sai valmis uue looga "111", mis on kirjutatud rahvusvahelise triatlonisarja TriStar 111 jaoks. Esmaesitlusele tuli lugu laupäeval toimunud TriStar111 Estonia suurel järelpeol. Muusika autor on Rainer Michelson ning sõnad kirjutas Urmas Jaarman.

Suviste tuli Jurmalas kolmandaks

Uku Suviste saavutas Jūrmala lauluvõistlusel Novaja Volna (Uus Laine) kolmanda koha. Konkursi võitis armeenlane Sona Shahgeldyan, teiseks tuli Tatjana Širko Ukrainast. Ligi nädala jooksul saatis Ukut Lätis suur edu ja tähelepanu - küsiti intervjuusid, tuldi tänaval kõndides ligi, et pilti teha ja autogrammi paluda. Uku sõnul teati finaliste nägupidi juba päris hästi, sest kohalik telekanal elas laulukonkursile kaasa ja näitas pidevalt ülekandeid. Ka Ukul endal jagub lauluvõistluse kohta vaid häid sõnu. "Väike aeg, mis ma siin olen viibinud, on olnud üks arendavamaid perioode mu muusikuelus," ütles ta Publikule.

Rulers Of The Deep on jäänud Ameerikas silma

USA plaadifirma Ovum tähistab oma 15. sünnipäeva albumiga "Fifteen for Fifteen".
Viieteistkümnest loost koosnev digitaalne album koosneb plaadifirma tegutsemise ajaloo tähtsaimatest, millest üks lugu on Rulers of The Deepi "Track One". Ameerika üks tähtsamaid tantsumuusika plaadifirmasid Ovum on oma eksisteerimise jooksul välja andnud arvestatava portsu muusikat. Viimase seas mitmete housemuusikat enim mõjutanud artistide nagu DJ Pierre, Aaron-Carli ja plaadifirma omanike Josh Wink'i ja King Britt'i loomingut.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket