Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Tartuff näitab skandaalseid filme
09.08.2010
Tartus algab 9. augustil taas armastusfilmide festival Tartuff, mis sel aastal keskendub perekonna temaatikale.
 
Festivali juht Kristo Tohver rääkis hommikuprogrammis, et vaatluse all on perekond tolerantsi võtmes. “On väga palju erinevaid viise, kuidas perekonnad võivad eksisteerida. Mitte ainult tavaline, klassikaline isa, ema ja 2 last vaid on ka üksikvanematega perekonnad, samasoolised, on mingid grupeeringud, kes nimetavad end perekondadeks. Me vaatame, kuidas need kooslused toimivad.”
 
Uue näitamiskohana on kavasse lisandunud Vana Anatoomikum, kus näidatakse filme, mis on välja valitud HÕFFi (Haapsalu Õudusfilmide Festival) korraldajate poolt. “Õudusfilmideski on sageli läbivaks teemaks armastus ja just õudne armastus. Soovitan tulla kaema, aga nõrganärvilised võiksid pigema jääda Raekoja platsi filmide juurde,” rääkis Tohver.
 
Põhiprogrammis tuleb muuhulgas näitamisele ka skandaalne “Emmanuelle”. “See film sobib väga hästi perekonna teemasse, sest põhjustas Kiur Aarma sõnul Eestis demograafilise plahvatuse. Me ei ole seda fakti küll kontrollinud, aga me usume Kiuri,” rääkis Tohver.
 
Festival kestab 14. augustini.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar