Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 32.nädal
16.08.2010
Tanja ei kahetse Laubre juurest lahkumist

2008. aastal lahkus Tanja Mihhailova Lauri Laubre hoole alt ja otsustas omapäi hakkama saada ning tunnistab nüüd, et vähendas selle otsusega oma võimalusi artistina välismaal ilma teha. "Kindlasti olen ma kahelnud, kas tegin ikka õige otsuse, aga samas ei kahetse midagi," ütleb ta siiralt Õhtulehele. Tanja sõnul saab kindlasti Eestis ka iseseisvalt hakkama ja selles pole ka mingisugust küsimust, omaette väljaminekut nõuab aga plaadistamine. "Kui oled mänedžeri käe all, siis lähed stuudiosse kohale ja laulad sisse, kui aga oled iseseisev artist, siis tuleb sul selle katsumusega silmitsi seista. Võin öelda, et olen selle otsusega palju kaotanud, aga samas ka palju võitnud – just iseseisvust ja vabadust."

Ergo pani parimad plaadile

Pärnu muusik Ergo käis Elmaris külas ja rääkis, et ilmutab plaadi oma parimate lugudega. “Mulle käidi välja, et kuna kõik mu plaadid on läbi müüdud, võiks anda välja best of'i, et inimesed, kel plaate pole, saaksid kõik lood kätte ühelt kettalt,” meenutas laulja Ergo Korp. “Plaadile mahtus 19 lugu ja kõik on minu parimad lood, mida kontsertidel kõige rohkem küsitakse.” Muusik märkis, et plaat on justkui kannapööre ta elus. “Plaadile mahtus viimase kaheksa aasta material, sai vanad lood eest ära ja nüüd on hea uue materjaliga edasi minna,” märkis mees. “Septembris tahaks avaldada uue raadiosingli.” Enamik Ergo värskel plaadil “Minu parimad” ilmunud paladest on omalooming, sekka mõni kaver. Kõigile lugudele andis uue kuue Glen Pilvre.

Ühtelaulmise järelpeol juhendab ühtetantsimist Andre Laine

Raadio Elmar korraldab pärast pisikest suvepuhkust taas mittepisikese ürituse. Sedapuhku on meie kui eestimaist muusikat promova jaama teha Ühtelaulmise ametlik järelpidu. "Eesti Disko" toimub 20. augustil Atlantise avamise nädalavahetusel ja Eesti taasiseseisvumispäeval. Reedel kogunevad koorid Atlantise ette ühtelaulma ning pidu jätkub uuenenud klubi glamuursetes siseruumides. Ühtetantsijate vägesid juhendab Andre Laine ning parimat kodumaist tantsumuusikat mängivad Lauri Hermann ja Ahto Kruusmann. Priipääsmeid loosime Raadio Elmar soovisaadetes ja portaalides starmusic.ee ja weekend.ee.

Kes on popimad lauljad Facebookis?

Loomulikult Lady Gaga, sest tema on kogunud suisa 15 miljonit sõpra. USA räppar Eminem jäi teisele kohale. Need on kaks elavat persooni, kellel õnnestunud saada nii palju sõpru läbi Facebooki, vahendab AP Famecounti. Lahkunud legendaarsel popikuninga Michael Jacksoni saidil on 18,3 miljonit sõpra, mis on rekord. Ansamblitest juhib Linkin Park 10,3 miljoni sõbraga.

Pärt, Kaljuste ja Jalakas teevad koostööd

17. augustist Noblessneri Valukojas etenduv muusikalavastus "Alguses oli..." on pikalt planeeritud ühistöö. Pärdi heliloojageenius, Kaljuste muusikatundlikkus ning Jalaka lavastajaanalüütilisus leiavad lavastuses sümbioosi. "Alguses oli..." põhineb kahele Arvo Pärdi teosele – "In principio" ja "Miserere" ning liidab muusika sakraalsele intiimsusele võimsa meditatiivse visuaalsuse. 17. ja 18. augustil on lavastuse solistideks Andrea Brown ja Hillard Ensemble (David James, Rogers Covey-Crump, Steven Harrold, Gordon Jones). 21. ja 22. augustil esinevad Andrea Brown, Marianne Pärna, Tiit Kogerman, Raul Mikson, Uku Joller. Kaasa teevad veel Segakoor Noorus, Segakoor Cantus, Nargen Festivali koor ning ERSO.

Metsatöll tegi Wackenil ajalugu

Killuke Eesti muusika ajalugu sündis laupäeval, 7. augustil, mil Euroopa suurimal metalfestivalil Wacken Open Air (W:O:A) möllas laval Metsatöll. Metsatölli pooletunnine esinemine tõi kohale märkimisväärse hulga pealtvaatajaid ning mitmeid uhkelt lehvivaid sinimustvalgeid. Lisaks Eesti, Soome ja Vene fännidele oli publiku seas näha folk metali huvilisi mehhiklasi, britte ja loomulikult sakslasi. Lavalt kostis vahvat inglise-saksa segakeelt ning paljudele kummalises keeles kõlanud laulud võeti elava näpuviskamisega vastu. Playlist'ile mahtusid nii „Roju“, „Äio“, „Sõjahunt“ kui ka regilaulu-viisiline „Kui meid sõtta sõrmitie“. ”Meil oli valida, kas püüame igati saksa publiku maitsele mängida või jääme iseendaks. Jäime oma stiilile kindlaks, kuid lood valisime selliselt, et Lauri saaks võimalikult erinevaid pille mängida, ” rääkis Metsatöllu trummar Marko Atso ettevalmistustest. Kontserti lõpus skandeerimine ”We want more!” jättis hinge hea tunde kordaläinud kontsertist.

Laur ja Sadam hakkasid moosekantideks

Sel nädalal algas Aruküla lauluväljakul Toomas Lauri ja Marek Sadama suveränd laulude ja reisilugudega Maarjamaa kaunites paikades. Kontsertid toimuvad koostöös küla- ja kultuuriseltidega ning sissepääs on prii, annetusteks on avatud moosekantide reisilaegas. "Meie esimesed reisipaigad on olnud lausa suurepärased. Kontsertid loovad end ju vaid koos publikuga. Ei ole sarnaseid mõtisklusi, kõik lood muutuvad vastavalt paigale ja ajale. Anname kontserte ju hommikul kuuest kuni ööni välja. Tasuta teeme kontserte ka seepärast, et paljudel pole võimalik sõita suurtele tuuridele ning need kel võimalust, saavad avastada uusi kohti Maarjamaal. Pühendame selle rännu ka taasiseseisvumise päevale ning vaatame koos tagasi peagi möödunud suvele. Omakasupüüdlikud oleme muidugi ses mõttes, et saame kaasa palju häid mälestusi kui läheme taas võõrsile," kommenteeris Marek Sadam. Suverännul kõlavad nii lood Lauri ja Sadama kahelt seni ilmunud abumilt kui ka uued laulud. Kõikide lugude tekstid on kirja pannud Sadam oma rändudel maailma eri paigus ning viisid pärinevad Laurilt.Vähestel senitoimunud kontsertidel on mehed publiku võlunud lihtsuse ja siirusega, nende laulud on ausad jutustused, mis poevad publiku hinge. Peale selle on Sadam tõestanud end ka osava jutuvestjana. Killuke Sadama rändudest on nüüd ilmunud ka raamatuna "Bussiga Miamist Los Angelesse ja teised lood". "Mind ajendas seda reisikirja kirjutama sõprade soov. Otsustasin neid paari aasta taguseid märtsikuu päevi sel viisil teie ja nendega jagada," ütles Sadam. " Katsun anda kummaliste sündmuste kaudu edasi minu siis pikana tundunud rändu. Loodetavasti annan kellelegi julgust omakorda reis paberile panna ning mis peamine, tahtmist avastada maailma jälle ja taas. Pole vahet kas Ameerika või Maarjamaa, tähtis on olla teel, mitte kodus viriseda ja aasida. Tähtis on leida läbi rändude ennast ning püüda kasvõi veidigi kasvada ning saada paremaks."

Kairit hakkas iseenda mänedžeriks

Kairit Tuhkanen, kes sai tuntuks artistinimega Niki, on otsustanud hakata ennast ise manageerima. Samuti on artist lõpetanud koostöö Meelis Eskolaga. "Lõpetasime ühistegevuse vastastikusel kokkuleppel kuna leian, et poolte arusaamad seatud eesmärkidest ja usaldusest on tänaseks oluliselt muutunud ning ei ühti enam." "Soovin ka kõigile oma fännidele teada anda, et SUVEHITT 2010 viimasel neljal kontsertil mind esinemas kahjuks ei näe. Kuigi oleksin väga soovinud esineda, pean siiski ärilises mõttes enda huve kaitsma. Minu tuuri katkestamise põhjuseks on korraldajapoolne võimetus pidada kinni rahalistest kokkulepetest," annab Tuhkanen teada. "Kindlasti ei lõpeta ma tegevust artistina. Kõikidel minu tegemistel saavad fännid silma peal hoida, külastades Kairit Tuhkanen`i nimelist Facebooki kontot."

Etti läheb kodukohale appi

Kolmapäeval, 18.augustil kell 20.00 annab Eda-Ines Etti koos oma ansambli ja üllatuskülalistega heategevuskontserti tormis tugevalt kannatada saanud Väike-Maarja kiriku taastamise toetuseks. Kuuldes Väike-Maarja kirikut tabanud õnnetuse kohta oli Väike-Maarjast pärit Eda-Ines Etti kohe nõus heategevuskontserti andma. “Kutsun kõiki heategevuskontsertile ja loodan südamest, et kontsertile tuleb palju heategijaid,” ütles Eda-Ines Etti. Heategevuskontsert toimub Ebavere laululaval, pilet maksab 25 krooni.

Järvis korraldab esoteerikaõhtuid

Piret Järvis (26), kes kolis koos kihlatuga maale elama, räägib, et neil on naabritega väga vedanud. "Suhtleme nendega päris tihedalt," ütleb ta. Lisaks sellele, et naabrite uksel koputab ta alati ka siis, kui vaja mune või suhkrut laenata, korraldavad nad koos ka esoteerikaõhtuid, kirjutab Anne&Stiil. "Me kõik oleme inimesed, keda ühendab maal elamisega kaasneva vaikuse ja rahu otsimine. Koos korraldame näiteks esoteerikaõhtuid, kuhu oleme kutsunud mõne põneva persooni loengut pidama," jutustab Piret, et taolised teemad on temani jõudnud tänu uutele inimestele ta elus ning rahu õhkavale miljööle. "Olen hakanud lugema hoopis teistsugust kirjandust kui varem, süüvinud erinevatesse religiooniteooriatesse, psühholoogiasse jne. Naabrid on viinud mind rohkem kurssi ka veinikultuuriga, mis oli mulle varem suhteliselt tume maa."
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar