Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Laine saab 50!
17.08.2010
12. novembril tähistab ansambel Laine Nokia kontserdimajas suure kontserdiga oma 50. sünnipäeva. Hommikuprogrammis uurisime ansambli praeguselt liikmelt Merle Liljelt, mis on nende pikaealisuse saladus.
 
“Ma ei usugi, et siin mingit saladust on,” naeris Lilje. “Lihtsalt teeme oma tööd suure armastusega ja rahvas armastab meid ka.” Üheks põhjuseks peab ta siiski, et Laine pole 50 aastat kogu aeg ainult ühe koosseisuga esinenud. “Lainest on nende aastate jooksul läbi käinud väga palju erinevaid lauljaid, instrumentaliste, tantsijaid, soliste ja see sama meelsus jätkub kõigis nendes inimestes. Seetõttu on meil ka kogu aeg midagi värsket ja uut inimestele öelda.”
 
Kui palju on Lainest aastate jooksul erinevaid liikmeid läbi käinud, Lilje öelda ei oskagi. “Me loeme oma liikmeteks ka Nõukogude ajal olnud valgustajaid, helitehnikuid, transporditööliseid, bussijuhte, kostümeerijaid. Neid inimesi oli ikka väga palju,” lisas Lilje.
 
Laine ellukutsuja ja esimene muusikaline juht oli Gennadi Podelski ning esimene esinemine toimus 7. novembril 1960. aastal. “Kõige pealt laulsid seal 8 neidu ja nii need koosseisud aastate jooksul varieerusid. Täna oleme ainult kolmekesi,” rääkis Lilje.
 
Suurel juubelikontserdil astuvad üles mitmed liikmed ja solistid, kes Lainega erinevatel perioodidel on seotud olnud. Teiste hulgas näiteks Vello Orumets, Uno Loop, Heidi Tamme, Anne Velli, Marju Marynel Kuut, Boris Lehtlaan, Lembit Saarsalu, Tõnu Naissoo jpt.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar