Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 33.nädal
23.08.2010
Anne Arrak käis Elmaril külas

Saatest "Eesti otsib superstaari" tuule tiibadesse saanud Anne Arrak on valmis saanud oma kolmanda singli, mis kannab nime "Ultimaatum". Loo autori, Rain Vogue'i sõnul puudutab lugu mitmeid tänapäevale iseloomulikke sügavaid probleeme. Kui Anne iseloomustas enda praegust perioodi nn rokiperioodiks (mis väljendub muide ka lauljatari riietuses), siis kunagi ei või teada, mis perioodid veel ees ootavad. Kindel on Anne selles, et tahab jõuda päris oma plaadini ja veel 2 aastat Viljandis jazzi õppida. Kohe pärast meie intervjuud sõitis Anne muide Viljandisse algavaks õppeaastaks üürikortereid vaatama.
 
Kene video sai valmis
Kene Vernik on valmis saanud video oma loole "Päevast päeva". Videos kohtub Kene poksiringis teise tüdrukuga, et maha pidada üks korralik ja väsitav padjasõda. Video režissööriks on Pauls Kesteris.
 
Inese kontserti külastas president
Ines andis koos oma bändiga Ebavere laululaval Väike-Maarja kirikutorni taastamiseks heategevuskontserti. Kontserti oli kuulama tulnud kohalike sõnul rekordiliselt umbes 3000 inimest. Teiste hulgas külastas kontserti ka president Toomas Hendrik Ilves koos perega. Kuuldes Väike-Maarja kirikut tabanud õnnetuse kohta, oli Väike-Maarjast pärit Eda-Ines Etti kohe nõus oma kodukandi heaks heategevuskontserti andma. Kuuldavasti on kirikutorni taastamiseks kogutud juba 111 000 krooni.
 
Genka arust hip-hop elab
Nädalavahetusel toimus Elvas järjekorras juba neljas Hip Hop festival. Kogu festivali idee on kokku tuua kõik Eesti hip-hop muusika ja kultuuri fännid. Esinejateks on praktiliselt kõik Eestis tegutsevad artistid ja noored, kes tegelevad hip-hop kultuuri arendamisega. Ürituse üks korraldajatest, Eesti esiräppar Genka on kindel, et Eestis hip-hop elab. Genka rääkis Publikule, et nii nagu mujal maailmas, on ka Eesti hip-hop oma piire avardanud. "Siiski need, kes seda kogu aeg hästi on teinud, teevad seda edasi: inimesed tulevad nende kontsertidele ja ostavad nende plaate. Ootan huviga, mis tulevik toob."

Peterson loobus alkoholist

Superstaari saates laiemat tuntust kogunud Taavi Peterson on läbi elanud nii edu harjal surfamise kui üksinda viinase lohutuse otsimise. Nüüd on noor muusik aga kahe jalaga maa peal ning töötab oma unistuste suunas, milleks on päris enda bänd ning Inglismaa lavade vallutamine.  
Veidi rohkem kui pool aastat tagasi oli Taavi pahuksis alkoholiga, kirjutab Õhtuleht. "Uuel aastal jätsin joomise maha. Sain aru, et pean endas ise julguse leidma, mitte lõviks jooma ennast. Alkohol teeb meeled tümaks ja nii on raske oma eluga edasi liikuda," meenutab Taavi ning räägib oma reisist Austraaliasse, kus ta oma sõnul suure aja alkoholi küüsis veetis.
 
Blacky kaverdas Kunileiu
Taasiseseisvuspäeva puhul valas Blacky Aleksander Kunileiu Lydia Koidula sõnadele loodud surematu laulu rokirütmi. Ansambel Blacky tervitab kõiki eestimaalasi Eesti Vabariigi 19. Taasiseseisvumispäeval ning on selleks puhuks salvestanud oma nägemuse laulust «Mu isamaa on minu arm» (Aleksander Kunileid / Lydia Koidula), teatab Lea Liitmaa. Varasemast ajast on bändi repertuaari jõudnud ka eestlaste hulgas väga armastatud «Kungla Rahvas» (Karl August Hermann / Friedrich Kuhlbars). Mõlemad laulud on kontsertettekandes saadaval ka hiljuti Blacky 10  juubeli puhul ilmunud DVD-l  «Blacky10».
 
Saara album sai valmis
Kevadel oma singliga «Saara Unenägu» välja tulnud lauljatar Saara on valmis saanud oma debüütplaadi «Taevamenüü». «Olen seda juba nii kaua oodanud,» õhkab Saara Kadak (19), kes on albumi jaoks stuudiot väisanud juba möödunud aastast saadik. Talveks visati pillid nurka, kuna usin laulja keskendub kooliajal näitlemisõpingutele Viljandi Kultuuriakadeemias. «Kogu albumi valmimise protsess oli minu jaoks väga põnev, see on mulle palju õpetanud, näiteks stuudiotöö kohta. Ning laval lauljana üles astumine erineb üsna palju näitleja omast,» loetleb neiu uusi kogemusi. Saara usub, et igaüks leiab albumilt oma lemmikloo. «Minu jaoks on nad muidugi kõik väga mõnusad ja huvitavad,» lisas ta.
 
Laine saab 50
12. novembril tähistab ansambel Laine Nokia kontserdimajas suure kontsertiga oma 50. sünnipäeva. Hommikuprogrammis uurisime ansambli praeguselt liikmelt Merle Liljelt, mis on nende pikaealisuse saladus. “Ma ei usugi, et siin mingit saladust on,” naeris Lilje. “Lihtsalt teeme oma tööd suure armastusega ja rahvas armastab meid ka.” Üheks põhjuseks peab ta siiski, et Laine pole 50 aastat kogu aeg ainult ühe koosseisuga esinenud. “Lainest on nende aastate jooksul läbi käinud väga palju erinevaid lauljaid, instrumentaliste, tantsijaid, soliste ja see sama meelsus jätkub kõigis nendes inimestes. Seetõttu on meil ka kogu aeg midagi värsket ja uut inimestele öelda.” Kui palju on Lainest aastate jooksul erinevaid liikmeid läbi käinud, Lilje öelda ei oskagi. “Me loeme oma liikmeteks ka Nõukogude ajal olnud valgustajaid, helitehnikuid, transporditööliseid, bussijuhte, kostümeerijaid. Neid inimesi oli ikka väga palju,” lisas Lilje. Laine ellukutsuja ja esimene muusikaline juht oli Gennadi Podelski ning esimene esinemine toimus 7. novembril 1960. aastal. “Kõigepealt laulsid seal 8 neidu ja nii need koosseisud aastate jooksul varieerusid. Täna oleme ainult kolmekesi,” rääkis Lilje. Suurel juubelikontsertil astuvad üles mitmed liikmed ja solistid, kes Lainega erinevatel perioodidel on seotud olnud. Teiste hulgas näiteks Vello Orumets, Uno Loop, Heidi Tamme, Anne Velli, Marju Marynel Kuut, Boris Lehtlaan, Lembit Saarsalu, Tõnu Naissoo jpt.
Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?