Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 35.nädal
06.09.2009
Gerli läks õppima

"Veel aasta tagasi poleks kool mu ellu nii hästi mahtunud. Aga praegune kurikuulus masu aeg on ses mõttes hea võimalus," jutustab lauljatar Gerli Padar, et on Tartu ülikooli sissesaamise üle tõeliselt õnnelik. Lauljatar asub õppima ajakirjandust. “Etendused käivad küll edasi, aga pole ette näha kurnavaid prooviperioode ning ka muude esinemistega on rahulikum,” rõõmustab ta Naistelehes, et õppimiseks on just õige aeg.

Lenna pani linna-ameti maha

Ajal, kus kõik hoiavad oma töökohast kümne küünega kinni, otsustas “eksninja” Lenna teha midagi sootuks vastupidist — jätta oma töö. Enam ei saa Lenna loota igakuisele kindlale sissetulekule, nüüd on ta hooajatasudest sõltuv muusik, kirjutab Naised. Lenna pani ameti maha septembrist. Turvakeskuse juhataja Erki Korbi sõnul otsustas tüdruk ametist lahkuda, kuna projekte seoses teatri ja muusikaga kogunes liialt palju. “Ta ütles ise ka, et parem teha ikka ühte asja korralikult kui kõiki poole vinnaga, ja eelkõige on ta ju siiski laulja,” lisas Korp.

Mono Fans esineb taas

Mono Fans eesotsas Pirjoga astub rahva ette üle pika aja taas 11. septembril Tartus. Raadio Elmar “Eesti Disko” üritusel klubis Tallinn tulevad ettekandmisele kindlasti bändi suurimad hitid “Nii las jääb”, “Aeg Nautida”, “Sa võid” ja “Tundes sind”. Olgugi, et Mono Fansi algusaegadest on kümmekond aastat möödas, on bänd säilitanud oma endise näo ning kunagised fännid ei pea pettuma! “Eesti Disko” raames annab sügishooaja avalöögi Dj-na ka kõigile tuntud ärapanija Mart Juur, kelle soov on kostitada Eesti muusika sõpru eeskätt kullavaramusse kuuluvate retrohittidega. Värskemate lugudega annab oma panuse Elmari eetrihääl Lauri Hermann. Pileteid üritusele loositakse Elmari soovisaadetes ja portaalis u-pop.ee. Täpsem info: eestidisko.ee.

Merkal on uus salapärane kaaslane

"Olen tõesti endale kallima leidnud, aga las see ilus asi jääda meile endile," räägib lauljatar Merlyn Uusküla, kelle Orkuti kontolt võib leida uue armsama pildi. Merka Õhtulehele oma kallima nime avaldada ei taha – nii olevat nad koos otsustanud. "Ütlen vaid niipalju, et tegemist pole avaliku elu tegelasega ja me kohtusime tööalaselt," jääb lauljatar endale kindlaks. Niipalju lauljatar siiski avaldab, et nad on suhtes olnud seitse kuud.

Nancyl uus kallim

Lauljatar Nancyt nähti Rocca al Mare keskuses käsikäes jalutamas tundmatu saatjaga. Pealtnägijate sõnul oli tegemist pikemat kasvu ülilühikeste juustega mehega, kes näis naisest paar aastat noorem. “Mul on väga palju häid meessõpru, uskumatu, mida inimesed ikka räägivad,” naeris Nancy. "Tõesti ei meenu," lisas ta ajakirjale Naised.

Meie Mees pulmades laulda ei taha

"Kutsutakse küll, aga ausalt öeldes oleme neid vältinud ja me lihtsalt ei mängi erapidudel, sest nendega kipub alati probleeme tekkima," sõnab bändi liige Emil Oja, miks Meie Mees pulmades ei mängi. "Peab ikka tuttava tuttav olema, päris nii ei saa, et keegi lihtsalt helistab ja soovib endale Meie Meest," selgitab ta Õhtulehes. "Pulmamuusika tähendab, et pead mängima seinast seina igale maitsele. Aga Meie Mees mängib oma repertuaari. Meie tingimus on alati, et me ei mängi "Saaremaa valssi" või "Pruudipärga"," nendib mees ja lisab, et selleks on teised bändid.

Krieger palkas juristid

Laulja Erich Krieger (47), kes jäi suve alguses kergelt õllesena roolis politseile vahele, palkas asja silumiseks juristid. Kuigi kriminaalmenetlus lõpetati, on süüteomenetlus, mis Erichile just head ei tõota, täies hoos. "Prokuratuur lõpetas kriminaalmenetluse ära kuriteo koosseisu puudumise tõttu," öeldi Kroonikale advokaadibüroost Sirk ja Saareväli OÜ. Samas rõhutab Põhja politseiprefektuuri pressiesindaja Aleksandra Solntseva, et süüteomenetlus on alles käimas ja ka otsus, mida siis näiteks vastava soovi korral vaidlustada, on veel tegemata. Kroonika kirjutab, et küllap on krimiasjaks juhtum lahja, aga Kriegerile karistuse määramiseks vajavad süüteo asjaolud siiski veel täpsustamist. Juhtum ise oli järgmine: 28. juunil kella 17.15 ajal peatas Põhja prefektuuri politseipatrull Tallinnas Peterburi teel kinni maasturi, mida juhtis Krieger. Mees peeti kinni ning toimetati menetlustoiminguteks politseijaoskonda.

De Luna abikaasa hellitab lootusi

Hoolimata sellest, et laulja Joel De Luna põrutas õige pea pärast abiellumist üksi Stockholmi ning nii tema abikaasa kui ka ta enda kõrval täheldati peagi uusi kaaslasi, pole abikaasa Helena Küttmann abielule kriipsu peale tõmmanud. "Joel on hetkel Stockholmis ja lõpetab oma muusikaalaseid õpinguid. Varsti tuleb ta Eestisse," räägib Helena Kroonikale. Läinud sügisel Rootsi asunud De Luna ja Eestisse jäänud heledapäise Helena abielu arvati olevat juba aasta alguses liiva jooksnud. Joel veetis Rootsis väidetavalt aega rootslannast ärinaise Saraga ja Helena siin oma kolleegiga. Nüüd aga kostab Helena küsimuse peale, kuidas nende abielu toimib: "Meie suhe toimib täpselt nii hästi, nagu üks kaugshuhe toimida saab."

Länik leinab oma koera

Lauljanna Marju Länikut tabas üle kuu aja tagasi kohutav uudis - 23. juulil heitis hinge tema prantsuse buldog Mona. Inglisilm Blue Sky Dream ehk Mona, kes käis juba 14. eluaastat, sängitati mulda Marju kadunud vanema venna eramu krundile Otepääl, kirjutab Kroonika. Marju leidis Monale veel koera surmapäeval valge kangaga kaetud kirstu, mis mõeldud lastele ning lilled kääpa kaunistama. "Mul on hästi raske sellega leppida, et teda enam ei ole, ja iga kord on valus, kui sellest tuleb rääkida," ütleb Marju, kes pole varasemalt saladust teinud, et Mona talle justkui lapse eest oli. Viimase kuu jooksul on Marju käinud Otepääl Mona hauda vaatamas ja korrastamas neli korda. Nüüd on Marjul plaanis kääpale lisaks siniste lilledega tehtud kujundusele paigaldada ka hauaplaat, kus oleks koerakese nimi, aastad ja järelehüüded.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket