Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Sel sügisel on moes maaelu
27.08.2010
Kaubamaja tutvustas sel nädalal värsket sügismoodi. Uurisime hommikul Kaubamaja loovjuhilt Kristina Herodeselt, mis on selle sügise märksõnad.
 
“Mõnus, pehme, soe ja maavillane trend on kõige tähtsam moetrend sellel sügisel,” tutvustas Herodes. “Konks on selles, et pannakse kokku paks, kohev ja soe asi ning hästi õrn, õhuline ja kerge asi. Näiteks suure, paksu kampsuni kõrvale sobivad väga hästi õhukesed sifoonist lillelised kleidid või liibuvad nahkpüksid. Peaasi, et oleks kontrast.”
 
Ka meestele sobivad Herodese sõnul sügisel suured villased kampsunid. “Mehed liibuvaid pükse ei pea soetama,” naeris Herodes. “Meestemoes kasutatakse väga palju seekord praktilisi detaile nagu näiteks saapaid. Palju on praegu näha korralikke roomiksaapaid, millega on hea ka lumel käia ning sinna sisse pannakse püksisääred. Isegi kui käiakse ülikonnaga,” tutvustas Herodes ehk veidi tavatuna tunduvat detaili. “Teine oluline asi meestel on hästi pikk ja kohev ning võib olla mustriline või värviline sall, mis käib umbes seitse tiiru ümber kaela kui tuju tuleb.”
 
Värvidest annavad tooni köögiviljad. “Näiteks kui tahad midagi erksat, siis võtad porgandi või baklažaanililla või moosi- või veinipunase. Kõik on loomulikud toonid,” rääkis Herodes.
 
Lisaks maaelust inspireeritud trendile jätkab võidukäiku ka militaartrend. “Sel aastal on see päris mõnusaks läinud. Ta on romantiline ja natukene ajalooline. Ei ole enam otseselt kuri ja sõjakas,” iseloomustas Herodes. “Pigem meenutab Napoleoni paraadvormi uhkete pagunite ja nööpidega.”
 
Aksessuaaridest soovitab Herodes 50ndatest inspireeritud kaabusid või kübaraid. “Kui tahad oma välimusele retrolihvi anda, siis lisa juurde kübar ja kindad ning retro kandekott.”
 
Kingade puhul on tema sõnul moes täistald. “Talla all on nagu plokk ja ei ole eraldi kontsa. Näiteks pealt nööridega saabas. Sellega on väga mugav käia,” lisas Herodes.
 
“Tulemas on väga mõistlik, praktiline ja südamlik sügis,” lõpetas Herodes.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket