Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 34.nädal
29.08.2010
Ithaka esitas Lätis ärkamisaja hitti

23. augustil tähistas Jurmalas Dzintari Kontserdimajas oma 30. aastapäeva legendaarne Läti ansambel Eolika. Üks emotsionaalsematest lauludest kontserti repertuaaris oli Eestiski palavalt armastaud "Atmostas Baltija" ("Ärgake, Baltimaad"), mis oli spetsiaalselt kirjutatud Balti keti jaoks 1989. aastal. Juubelikontsertiks kutsuti laulu esitama ka Eesti ja Leedu artistid: Ithaka Maria ning Amberlife. “Juba esimeste akordide ajal tõusis publik püsti ning laulis kaasa. Oli tõepoolest võimas tunne esitada seda lugu koos autori, Boriss Rezniksiga täpselt samal päeval 21 aastat hiljem,” kommenteeris Ithaka Maria, kes isegi 10aastasena Balti ketil osales.
 
Mia – uus tegija Eesti muusikas
Mia käis Elmaris külas ja tõi kaasa oma esimese stuudioloo. Tallinnas sündinud neiu soovib nüüd peamise energia suunata oma elu suurima unistuse ellu viimiseks. Tema unistus on laulda ja teha seda professionaalsel tasemel. Ta armastab muusikat, mida viljeleb. Tema esimene laul “Ingel mu kõrval” on Vahur Valgmaa (muusika) ja Janne Saare (sõnad) kätetöö. Koostöö sellise eduka produtsendiga nagu Valgmaa (Nexus, Quattro, Rolf Junior, Koit Toome, Merka, Janne) on edu garantiiks olnud paljudele lauljatele.
 
Jaagup lapsi eliitkooli ei pannud
Laulja Jaagup Kreemi (37) poeg Robin Rio (7) läheb sel aastal Viimsi Keskkooli esimesse klassi. Samas koolis käib ka tema õde Annabel. "Tähtis on, et kool oleks kodu lähedal," räägib Jaagup Kroonikale. "Ei taha ju terve elu lapsele taksot mängida." Laulja sõnul on Viimsi koolis tasemel õpetajad. Samuti on seal aktiivne kooliväline tegevus, näiteks nende laulukoor valiti laulupeole. Jaagup ütleb, et vaadates oma tuttavate lapsi, kellel on eliitkooli suurest koormusest juba hallid juuksekarvad, pole ta kindel, kas ta seda oma lastele sooviks.
 
Shanonil valmis video
Ansambel Shanon sai valmis video loole "Murtud", mida filmiti Keila jões. Bändi värskeima loo videot filmis 12-liikmeline Balti Filmi- ja Meediakooli tudengitest koosnev meeskond ning kaks näitlejat tervelt kolm päeva ja ööd. „Oli keeruline, aga põnev protsess. Enamik kaadreid filmiti vees, mis tegi kogu asja raskemaks – elektrijuhtmeid kinnitati viadukti külge ja veeti üle silla, et vältida kokkupuudet veega. Samuti oli keeruline paigaldada öiseid valguseid ühelt viadukti äärelt teiseni. Vees oli pidevalt väga kallis tehnika," räägib operaator Sten Johan Lill. „Teavitasime kõiki ümberkaudseid elanikke öisest saginast ning kõik võtsid teate positiivselt vastu. Paljud avaldasid soovi toimuvast osa võtta, kuid seekord meil massistseene polnudki,“ lisas režissöör Helen Takkin. Laulja Taavi Immato sõnul kukkusid mõned tüübid ka vette, kuid see käivat asja juurde. "Muidugi bassimees Arnokal nii hästi ei läinud – tema lendas koos oma Gibson’iga vee alla … Aga tulemusega oleme ülirahul!"
 
Volkonski osaleb Gruusia veinitehase reklaamis
Varsti peaks Eesti telekanalitesse jõudma klipp, kus näitleja ja laulja Peeter Volkonski reklaamib Gruusia veinitehase toodangut. Volkonski kinnitas Ekspressile, et käis Gruusias klipi võtetel tänavu märtsis-aprillis, kuid ei taha sellest pikemalt rääkida. Tema jutu järgi peaks reklaam Eestis eetrisse tulema lähipäevil.
 
Korsten sattus politseiga pahuksisse
Lorilaulja Korsten ehk Aarne Meensalu sattus Ruhnu saare politseiga pahuksisse, kui korrakaitsjad tulid mehi noomina liigvalju muusika pärast. Korsten, kes oli enda sõnul lihtsat ehitustööd tegemas, oli politsei käitumises äärmiselt nördinud. Pealegi oli politsei mehe sõnul kohal juba kell 22.10, kui pole veel öörahugi. "Mina tegin majast 70 meetrit eemal ahju ja mingi muusikat ei kuulnudki," rääkis pahur lorilaulik Publikule. Korsten seletas, et kohale tulnud politseinik hakkas tal kohe käsi väänama ning viis ta dokumentide puudumist tõttu kordonisse. Politsei põhjendas mehe sõnul oma käitumist sellega, et laulja olevat viibinud kuriteopaiga läheduses.
 
Respekti lauljalt varastati 60 000
Ansambel Respekti solist Kerdo Mölderilt varastati rahakott koos 60 000 krooniga. Kerdo sõnul varastati nii rahakott kui ka mobiiltelefon Tallinna vanalinna baaris. "Raha oli teenitud suure vaeva ja raskusega. Raha anti ansamblile sularahas, ning ei jõudnud seda viia panka ja panin selle oma rahakotti ning ei osanud sellist õudust ette näha," räägib Kerdo. "Rahakott oli ka suure väärtusega oma vanuse poolest, see teenis mind 15 aastat ning seal vahel olid ka minu laste pildid ja kõik dokumendid. Lisaks ka väärtuslikud kliendikaardid: Angel Club, Kannu kõrts, jne," loetleb ta. Mölder palub, et kui keegi on rahakoti juhuslikult leidnud, teatada politseile.
 
Bedwetters on Lätis kuum
See, et Bedwettersi poisid on Eestis tuntud, pole kellelegi üllatuseks. Nüüd ei saa poisid aga ka Lätis rahulikult ringi liikuda, sest ka seal hõigatakse neile tihti järele ning küsitakse autogramme. "Kui Riiast läbi linna jalutada, siis tuntakse kohe ära, " räägivad Bedwettersi poisid ning lisavad, et Riiast on saanud juba bändile peaaegu kodulinn.
 
Aak külastas pendlimeest
«Otsisin oma jamadele lahendust ja sõbrad soovitasid mulle pendlimeest,» alustab naiskitarrist Angela Aak jutustust oma elu kriisiperioodist. «Oli selline tunne, nagu oleks suur ja paks villane müts palava päevaga peas,» iseloomustab naiskitarrist tunnet, mis valdas teda emotsionaalsete probleemide kuhjudes mõni aeg tagasi. Siiski kogus Angela julgust ja pöördus abisaamiseks pendlimees Veeliksi poole, vahendab ajakiri Naised. Pendlimees avaski juba esimesel seansil Angela energiakanalid ja puhastas ta halvast, mis naist soovahetuse järel piinas. Praegu tunneb Angela Aak end paremini ja ütleb oma iseloomu kohta, et on pigem individualist ja «üksik hunt», kui karjas jooksja, kuid see ei tähenda, et ta armastaks üksindust.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap