Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Haridusminister läheb uuele õppeaastale vastu väga positiivse tundega
01.09.2011
Haridus- ja teaduminister Tõnis Lukas ütles hommikuintervjuus, et läheb uuele kooliaastale vastu väga positiivsete tunnetega. “Täna alustab kooliteed 1. klassis rohkem lapsi kui eelmisel aastal ja see teeb ikka tuju heaks,” ütles ta.
 
Muret valmistab ministrile küsimus, kas õpetajad saavad oma head rahu ja ettevalmistust võrdselt kõigile õpilastele piisavalt jagada. “Kõik anded tuleb selles väikeses ühiskonnas avada ja keegi ei tohiks sellest kõrvale jääda. Sellega me oleme seadustanud senisest väiksemad põhikooliklassid, oleme andnud võimalusi individuaalselt õpilastega suhelda, uue õppekavaga vähendanud ainesisest koormust ja mahtu,” loetles Lukas.
 
Tähelepanu keskmesse on tõusnud viimasel ajal ka kutseharidus ning Lukas tunnistas intervjuus, et eelmisel aastal alanud sisseastumisbuum on jätkunud ka sel aastal. “Meil tuleb mõelda, kuidas võtta suurenenud huvi korral rohkem õpilasi kutsekoolidesse vastu. Selleks on vaja lahendada rahalised mured, aga need on lahendatavad,” rääkis minister.
 
Kutsekoolide populaarsuse taga näeb Lukas, et inimesed mõtlevad rohkem oma tulevikule ja tõusnud on kutsehariduse maine. “Aga tõus on ka sellepärast, et me lööme kõik kutsekoolid läikima kui prillikivid ja nende efektid on kohtadel ka juba näha. Nii töötingimused õpetajatele kui ka õppimistingimused on vägagi kutsuvad,” kommenteeris minister.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap