Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 35.nädal
05.09.2010
Rebecca lahutas abielu

"Mul on alanud uus eluetapp, kutsun seda ise mugavustsoonist väljumiseks," kirjeldab oma praegust perioodi aastaselt õppetsüklilt Pariisist naasnud džässlauljatar ja arhitekt Rebecca Kontus (26). Laiemale publikule Eurovisiooni lauluvõistlusel osalemisega tuntuks saanud lauljatar Rebecca abiellus 2007. aastal oma kauaaegse sõbra Veikoga. Tänaseks on abielu lahutatud, kirjutab Naised. "Abielu on tõepoolest lahutatud. Saame omavahel siiani normaalselt läbi ja kuigi see oli kurb sündmus, tuleb oma eluga edasi minna," ütleb ta rahulikult oma perekonnaseisu kohta. Rebecca jaoks on oluline teha nüüd teoks neid asju, mida ta varem mingil põhjusel ei julgenud või ei saanud teha. "Mul on alanud nagu uus elu. Loomulikult on lihtsam teha seda, millega oled harjunud. Mõnikord lepid olukorraga ega muuda midagi, aga alati nii ei saa."

Ithakal ilmus uus plaat

Poelettidele jõudis Ithaka Maria tuliuus CD-plaat "A Little Wicked REMIXED", millelt leiab lauljatari laulude remiksitud uusversioonid. Albumi tegemise idee ja initsiatiiv tuli produtsent Alar Kotkaselt. "Kuigi ma taolise plaadi ideest esialgu vaimustuda ei osanud, olen nüüd väga rõõmus, et minu hääl ning meloodiad inspireerivad hoopis teistsuguse muusika loojaid esitama oma nägemust minu loomingust," kommenteeris oma värske albumi iseloomu ja saamislugu Ithaka Maria. Remiksijate seast leiab produtsente Kanadast, Saksamaalt, Itaaliast, Prantsusmaalt ning loomulikult ka Eestist. Kõige rohem ongi albumile loonud remikse Eestist pärit noor produtsent Tony Awake. "Tonyga oleme teinud koostööd juba alates aastast 2008, mil ta remiksis Ithaka Maria loo A Little Wicked Ameerika plaadifirma Future Shock Records tarbeks. Käesolevale albmile lugusid valides osutusid Tony poolt tehud remiksid lihtsalt niivõrd headeks, et paraku tuli välja jätta nii mõnegi piiritaguse produtsendi poolt pakutu," räägib albumi vastutav produtsent Alar Kotkas.

Merlyn jättis Merkaga hüvasti

"Tunnen, et on paras moment edasi liikuda ja Nexuse-Merka aeg on ümber saanud," ütleb lauljatar Merlyn Uusküla, kes soovib Nexuse-Merka staatusega hüvasti jätta, Merka esinejanimest loobuda ja esineda nüüdsest oma pärisnime all. "Kõige keerulisem on mu eesnimega, mida ei osata kirjutada. Tihti leian oma nime ikka kujul Merilin, Merily, Merlin ja muudes variantides," kurdab lauljatar Õhtulehes, et Merlyn on Eestis üsna vähe kasutatud ja raske nimi. Merlyn usub, et nimevahetus on midagi uut ja värsket: "Täisnimi on täiskasvanulikum ja tõsiseltvõetavam ning ma olen rahul nii enda nime kirja- kui ka kõlapildiga. See on minu jaoks loogiline samm edasi," ütleb lauljatar, kes lubab sügises albumiga lagedale tulla.

Sander soetas uue korteri

Üle pika aja tagasi rahvusooperis Estonia, sedapuhku lavastajana, pidas Mart Sander (43) mõistlikuks kolida töökohale lähemale. Nii soetaski ta endale korteri Tallinna südalinna. “Olen lapsest saati Tallinna kesklinnas elanud ning siis arvestasin oma käike sekundi ja minuti täpsusega. Kuna olen nüüd koduteatris tagasi, tundsin, et peaksin uuesti siinkandis ka elukoha leidma,” räägib Sander Naistelehele. Kuigi korter meenutas mehe sõnul alguses pigem sõjapõgenike laagrit, meeldis see talle esimesest pilgust. “Siin on see õige aura!”

Positives alustas koostööd Läti lauljanna Candy-ga

Elmaril käis külas Vahur Kollom projektist Positives. 23. augustil ilmus uus lugu Sunset (Fly Away), mille raames tehti koostööd Läti lauljanna Candy-ga. Plaadi väljastajaks on plaadifirma Microphone Records. Lugu ilmus nii Lätis kui Eestis. Alates 26. augustist on antud lugu saadaval ka Muusika24.ee veebipoes. Liene Bronusa ehk lavanimega Candy, on tugeva hääleulatusega lauljanna. Oma lavanime ja esimese populaarsuse saavutas ta TV5 muusikalist Talantu Fabrika, kus saavutas teise koha. Candy on olnud osaline paljudes muusikalistes projektides. Muusikute seas on teda kirjeldatud kui eriti võimsa häälega lauljat, mis plahvatab nagu dünamiit kontsertidel ja paelub tuhandeid inimesi. «Ma panen kogu oma südame ja hinge sellesse, mida ma teen. Mulle ei meeldi töötada kiirustades ja hooletul kombel. See tavaliselt ei jõua kuhugi,» selgitab Candy. 2008. aastal võttis Candy osa Belgradis toimunud Eurovisiooni lauluvõistluselt, kus ta kuulus Pirate of the Sea koosseisu. Ta on olnud ka juhtiv laulja grupis StoneStep, juhtiv laulja Saksamaa varietee show-s Dinner For Fun, laulja muusikalis “Life Merlin Monro” Hannoveris. Candy saavutas käesoleval aastal Türgis toimunud Cesme rahvusvahelisel lauluvõistlusel viienda koha. Hetkel võtab ta osa Läti TV show-st «Laulud tähtedega», mida näitab TV3 Läti. Positives on Tartu DJ-dest ja produtsentidest koosnev tantsumuusika projekt, mille liikmeteks on Ahto Kalda, Tarmo Sikk ja Vahur Kollom. Lisainfot Positivesi kohta on võimalik saada siit ja siit ning Candy kohta siit. Allikas : www.positivesmusic.com

Ummamuudu on taas laval

Ansambel Ummamuudu andis hiljuti välja uue singli “Kokkutulek”. Lisaks on mehed andnud sel aastal üle pika aja ka live-esinemisi. “Tellijad, vajadus ja publik on nõnda soovinud, et tuleme sel aastal juba kolmandat korda kokku,” muigas bändi solist Meelis Leis. Vahepeal bänd küll puhkas, ent stuudiotööd on tehtud pidevalt. “2007 tuli välja üks mälestustega seotud lugu ja möödunud aastal “Vanaema Linda”, nii et me oleme tegutsenud stuudioseinte vahel ikka edasi,” rääkis Leis. Ummamuudu uus singel “Kokkutulek” on Leisi sõnul mõnes mõttes erakordne, kuna kunagi varem pole ta laulu kirjutanud koos oma venna Toomasega, kes bändis bassi mängib. “Tema muusika ja minu sõnad. Päris lahe oli. Sinikaid, nagu näete, ei ole,” naeris Leis. Laulja sõnul tekib Ummamuudul uut materjali aeg-ajalt juurde ning paari aasta pärast võiks rääkida ka juba uue plaadi tegemisest. “Samas on publik küsinud just vanemat kraami, tuntumate laulude kogumikku, kuhu võiks juurde panna lisaks mõned uued lood,” rääkis Leis plaanidest. Meelise teine bänd, Sobe, teeb samuti uut plaati. “Oleme materjali salvetanud ja uus album peaks valmima aasta lõpuks,” rääkis Leis.

Sulo on võlgades

Publik kirjutas laulumees Sulo võlgadest, mis küündivad pea 100 000 kroonini. “Sulo Tintse eirab e-maile, postiga saadetud kirju, telefonikõnesid ja sms-e,” rääkis AA1 Inkasso firma juhatuse esimees Silver Vahur Publikule. Ilmnes, et keskerakondlasest lembelaulik ignoreerivat talle esitatud pretensioone, kuigi saab neid juba iga päev. “Samuti pole laekunud temalt enam osamakseid ning siiani ei ole saabunud ka mitmeid mitmeid kordi lubatud vastuväidet tema advokaadilt,” sõnas Silver Vahur. Ta edastas ka lauljale sõnumi: “Sulo, kohustused ei kao kuhugi, võta ühendust ja lepime kokku tasumise osas!” Täna on Sulo valmis oma võlga lühidalt kommenteerima: "Ma tean, miks see artikkel ilmus ja kellele reklaami oli vaja. Mina neid asju ei torgi. Las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi."

Liitmaa tegi uue bändi

Kaua Eestist eemal olnud Elmar Liitmaa ning "Kaks takti ette" ja "Eesti otsib superstaari" saadetes tuntust kogunud Mihkel Ratt ühendavad käed, luues coverbändi Pappa Lucca. Eesti muusikamaastikul pole midagi sellist varem nähtud, mil Eesti muusikutest koosnev bänd esitab välismaa raadiohitte. Bändi visioon on pakkuda kuulajatele kvaliteetset ja muusikalist meelelahutust, et saada inimesed eemale argimuredest ning anda neile võimalus end kontsertil tühjaks rokkida. Esitamisele tulevad suurimad rokkmuusika hitid, mis vallutanud raadiojaamasid üle maailma, viimase 30ne aasta jooksul, eriti raskema rokkmuusika vallas. Bänd esitab lugusid sellistelt artistidelt, nagu näiteks Metallica, Nickelback, Disturbed, Korn jne. Kuulda saab ka uusi seadeid näiteks sellistelt tegijatelt nagu Michael Jackson, The Beatles jne. Bändi liikmeteks on Elmar Liitmaa (kitarr, Terminaator), Mihkel Ratt (vokaal), Jevgeni Babkin (klahvpillid, House of Games), Mart Veski (basskitarr, House of Games), Silver Ulvik (trummid, Blacky). Esimese kontserti avalikkusele annab Pappa Lucca 10. septembril.

Rolfil valmis uus laul

Rolf Roosalu, kes saavutas juulis Ukrainas Sevastopolis toimunud mainekal lauluvõistlusel "Sea Songs 2010" teise koha, rõõmustab endiselt ka Eesti fänne. Nimelt on Rolf valmis saanud tuliuue singli "Nightman". Laul räägib “öömehest”, kes paneb rahva öösel tantsima ja hoiab tuju hea. Laul meeldib väga ka Rolfile endale väga. Sõnad kirjutas Rolf kahasse Liis Lassiga ja muusika on Rolfilt. Lisaks jagub mehel tegevust ka vee peal. Rolf esineb laeval suures tsirkuseprogrammis eeskätt õhtujuhi ja lauljana.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar