Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Lavastaja Tiit Palu: “Vilde tee” võib saada legendiks
08.09.2009
Septembris toob TV3 koostöös Endla teatriga ekraanile ühe uue saate – improvisatsioonikomöödia “Vilde tee”. Saade põhineb Saksamaal aastaid menukal formaadil “Schillerstrasse”, mis on tänaseks jõudnud paljudesse maailma riikidesse, sealhulgas näiteks ka Soome ja Venemaale.

Näitemängu tegevus toimub ühes Eestimaa korteris Vilde teel, kus elab Piret. “Ta on umbes keskealine ja hiljuti lahku läinud ning alustab oma uut elu. Lisaks on galerii värvikaid kõrvaltegelasi- tema naabrid, tuttavad, sõbrad ja juhuslikult sinnasattujad ja selle ümber lugu käibki. Tegelasi mängivad näitlejad. Igaühel on “lutikas” kõrvas. Nad ei tea, mis ülesandeid mängujuht neile annab, aga nende ülesanne on reageerida ja viia lugu edasi,” tutvustas lavastuse näitejuht Tiit Palu saate kontseptsiooni.

Piretit ja tema sõpru kehastavad Endla teatri näitlejad Piret Laurimaa, Sepo Seemann, Ago Anderson ja Triin Lepik. “Telekanali üks tingimusi oli see, et näitlejad võiksid üksteist hästi tunda ja olla harjunud kokku mängima,” selgitas Palu valikut. Lisaks põhituumikule hakkab lavastaja sõnul rohkem läbi käima ka Madis Millingu tegelaskuju.

Lisaks põhituumikule teevad iga kord kaasa ka üllatuskülalised, kes suuremal või vähemalt määral on näitlemisega kokku puutunud. Esimeses osas astub üles näiteks Peeter Oja. “Mina näeksin, et saates osalevad näitlejad või suure lavakogemusega inimesed, sest toimub meeskonnamäng ja inimene, kes tuleb kõrvalt peab sellesse lülituma,” iseloomustas Palu võimalikke külalisesinejaid.

Saksamaal on sari olnud eetris juba mitu aastat. Kui kauaks jätkub teda Eestis, Palu ennustada ei oska. “See sõltub, kuidas me selle käima jookseme. Näitlejate jaoks on see samuti väga huvitav ülesanne. Mitte esmakordne, sest improviseeritakse ka teatris, aga ka seal on parimad etendused need, kus toimub midagi erakordset. Kus ei mängita lihtsalt kätte õpitud lavastust otsast lõpuni vaid hakatakse nö mängima. Sellist mängu ma loodan ka siia ja kui see juhtub võib sellest saatest legend saada,” arvas Palu.

Publikut oodatakse Endla teatrisse etenduste salvestustele esimest korda juba 10. ja 11. septembril kell 19.

“Vilde tee” jõuab TV3 eetrisse 19. septembril.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket