Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 36.nädal
14.09.2010
The Sun esitles plaati, raadios Elmar THE SUNI NÄDAL!

Reedel esitles The Sun oma neljandat kauamängivat "Ring" Rock Cafes suure klubikontsertiga. Tanel Padar & The Suni uus album "Ring" jõudis poelettidele juba juulis ning on sellest ajast trooninud edetabelites. Nüüd avati sügisene klubihooaeg suurejoonelise esinemisega. "Ringile" sai kokku 11 lugu, millest suure osa moodustavad meloodilised ballaadid. Bändi sõnul ei ole tegemist tüüpilise rokkalbumiga. "Me tegime seda, mis meile endale meeldis ning ei raamistanud oma loomingut ühegi stiili või produtsendi ettekirjutusega" kommenteeris bändi laulja Tanel Padar. "On nii korralikku kütet kui ka hardushetki," võtab bändi solist albumi ühte lausesse.
Värske albumi ilmumise puhul toimub raadios Elmar ka The Sun`i nädal – 13-17.september kuuleb Tanel Padarit ja the Sun`i rohkem kui iial varem. Lisaks ajame juttu bändi liikmetega, kuulame uue plaadi lugusid ja mängime mängu ka. Sõnumimängu auhindadeks on The Sun`i uued cd-d, lisaks ka T-särgid ja varem ilmunud albumid. Kui kuuled raadiost Elmar The Sun`i lugu, saada kohe sõnum sõnaga ELMAR lühinumbril 1511 (sms-i hind 15 krooni). Kolm korda päevas loosime auhinnakomplekte välja.

Maril teine singel sai valmis

Mari suvi möödus väga tegusalt nii maal kui linnas. Lisaks suverõõmude nautimisele käis Mari ka oma lauluga surfilaafrit avamas. Pärast seda sai hakatud tegema uusi laule, mille seast valiti teiseks singliks pala nimega “Väike valge vale”. Laul sai lõpp-viimistluse alles paari nädala eest. Mari teine laul räägib armastusest ja ka kahepalgelisusest. Laul valiti ka illustreerima üht kodumaist teleserjaali.

Respekti laulja on võlgades

"Noorhärra üüris minu korterit Õismäel ning lahkus sealt kaks kuud tagasi, sõnagi lausumata ja jättes endast maha mitme kuu kommunaal- ja elektrivõlad," kurdab venelanna Galina, kellel on ansambel Respekti solist Kerdo Mölderiga mitmed arved klaarimata. Publiku toimetusega ühendust võtnud Galina kurdab, et lisaks võlgadele häiris Mölder ka majarahva rahu. “Ta pidas seal suuri pidusi ja rikkus sellega korteri mööblit lausa nii, et koridorist oli vakstu põrandalt lahti. Naabrite sõnul jooksid tema korterist välja lausa paljad naised ja suitsetati seal kanepit,” räägib ta. Galinal puuduvat Mölderiga igasugune kontakt ning nüüd otsib naine läbi meedia võimalust, et ligi 10 000 kroonini küündivat võlga mehelt kätte saada. Kerdo Mölder kinnitab, et elas tõepoolest Õismäe teel asuvas korteris ning probleemid alanud siis, kui Galina ei tahtnud raha pangaarvele saada. “Soovisin üüri eest tasuda ülekandega, mis teatud põhjustel korteri omanikule ei meeldinud,” räägib Mölder. “Ka ei meeldinud talle see, et palusin kommunaalteenuste arveid paberil näha, sest need summad muutusid järsku utoopiliseks. Galina seda paberil ei toonud ja üürisin endale uue korteri ning lahkusin,” selgitab ta. Ka pidude pidamises ei näe Kerdo midagi halba. Korterist välja silkavad paljad naised olid Kerdo juures alasti seetõttu, et mees maalis neid. “Minu meelest olid mul kõik paljad naised toas, sest maalisin neid, aga võib-olla tõesti lipsas vahepeal mõni ka koridori ja mis seal salata, olen ju endiselt vallaline ning otsin seda.” Veel kurtis Galina, et korteris suitsetati ning lõhuti mööblit. “Kanepit on vist iga teine eestlane proovinud, nii ka mina. Mööblit ma ei saanud lõhkuda, sest seda ei olnudki,” räägib mees. Kerdo lisab, et endiselt telefoninumbrilt teda tõesti enam kätte ei saa. Numbrivahetus ei ole aga tingitud üürimuredest Galinaga. “Telefoninumbri vahetasin põhjusel, et vältida ähvarduskõnesid.”

Kaljuste abielu sai läbi

Ülle ja Tõnu Kaljuste 30 aastat abielu on saanud otsa. Tõnu (57) elus on uus armastus — televisiooni uudisteankur Kadri Hinrikus (40). Teatriseinte vahel räägitakse, et lahkuminek Tõnust on Üllele ühelt poolt isegi hästi mõjunud. "Ta on kakskümmend kilo alla võtnud, näeb endisest veel ilusam välja," kiidab anonüümseks jääda sooviv teatriinimene Naistelehele. Ülle oma uut elukorraldust kommenteerida ei soovi, kuid küsimus ei ehmata ega üllata teda. "Mina sellest rääkida ei soovi. Küsige seda ikka Tõnu käest," lausub naine rahulikult. Et Kadri, kes enne oli suhtes filmimees Ilmar Raagiga, ja Tõnu lugu pole enam värske uudis, on telemajaski avalik saladus. "Ma oleksin rõõmus, kui te selle teema üldse enda teada jätaksite," lausub Kadri tagasihoidlikult. Ta ei lahka suhtekeemiat, kuid ei pea vajalikuks fakte ka eitama hakata. Tõnu Kaljuste telefon on hetke pärast kinni ja hiljem hoopis välja lülitatud.

Anis on taas vaba mees

Anis Arumets, särtsakas superstaari-finalist, on nüüd jälle vaba mees: pruut jättis ta maha. See kriipis karmid jäljed Anise loomingusse – Õhtulehe andmetel kirjutavat ta nüüd muudkui kaotatud armastusest. See pole esimene kord kaotusvalu taluda, tõmmut staari on ennegi hüljatud. «Pean tunnistama, et naisi on olnud mitmeid ja erinevaid ja pisut häbiväärselt paljugi, aga eks ilmselt oli vaja nooruses sarvi maha joosta ja hormonaalne tasakaal taastada,» seletas 19-aastane Anis, kes selle lause järgi otsustades end nüüd täismeheks peab. Oma südame purustanud tätarlapsele kirjutas Anis laulu, millel puudub veel pealkiri. Milline see küll olla võiks?

Arderil sündis poeg

"Olin tegelikult kindel, et tuleb poiss, seega oli arsti pakkumine minu jaoks kenake pettumus," ütleb lauljatar Helin-Mari Arder (36), kelle lapse sooks pakkus arst raseduse algul hoopis tüdrukut. 1. septembri ööl sündis perre teine laps – 3450 grammi raske ja 49 sentimeetrit pikk poisslaps, kirjutab Õhtuleht. "Kuna esimene laps oli tüdruk, siis on meil väga hea meel, et teine on poiss," räägib Helin-Mari. Sünnitus oli Helin-Mari sõnul küll raske – nagu sünnitus ikka –, kuid siiski kergem kui esimese lapse, peagi kaheaastaseks saava Loviisa puhul.
 
Kalevi staadionil toimub suur rokk-kontsert

Laupäeval, 18. septembril lõpetavad Kalevi keskstaadionil toimuva kontsertiga suve Smilers, Shanon ja Metsatöll. Kontsertile eelneb kell 17 algav Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliigamäng Tallinna Kalevi ja TJK Legioni vahel. Esimest korda Eestis sellises mastaabis toimuvast kontsertist saadava tuluga toetatakse Kalevi jalgpallialase tegevuse arendamist. “Smilers, Shanon ja Metsatöll juba ootavad kannatamatult selle huvitava kontserti andmist,” ütles ürituse peakorraldaja Marje Maask. “Bändide jaoks on selline staadionikontsert huvitav väljakutse, sest Kalevi staadion on oma mastaabilt Eestis ainulaadne. Samuti on muusikute jaoks meeldiv, et sellise kontsertiga saadakse anda panus noortespordi toetamiseks. On ju Eesti jalgpallikoondis samm-sammult edasi arenenud ja loodame, et praegused Kalevi noored, keda kontsertiga toetatakse, asuvad tulevikus suuri tegusid tegema Eesti rahvuskoondise eest.” Mängujärgse kontserti kordaminekusse usub ka JK Tallinna Kalevi president Raimo Nõu. “Selline projekt on meie jaoks esmakordne, kuid loodame, et kõik õnnestub ladusalt ja üritusest kujuneb iga-aastane suurepärane traditsioon,” ütles ta. Kalevi keskstaadioni väravad avatakse 18. septembril kell 16. Et Kalevi staadion asub Tallinna kesklinnas ja staadioni vahetus ümbruses on parkimiskohti vähe, soovitavad korraldajad staadionile tulla ühistranspordiga või jalgsi. Enam kui 11 000 kohaga Kalevi keskstaadion on Eesti suurim spordiareen.

Tätte katsetas katamaraani

Esmaspäeval proovis ümbermaailmareisile minev seltskond, kas katamaraan "Nordea" neid ikka kannab. Esialgsed vaatlused näitavad, et vähemasti Tallinna lahel võib meeskond igati julgelt ringi purjetada. Meeskonna põhiliikmed, kes sõidavad kaasa kogu reisi (oktoober 2010. - juuni 2012.), on Marko Marvere, Jaan Tätte, Toonart Rääsk ja Raul Normak. Vahetusmeestena osalevad näiteks Aivar Riisalu, Üllar Saaremäe, Indrek Tarand, Mart Laar, Jaagup Kreem, Vahur Kraft, Peeter Rebane jpt. Kokku peaks pardale astuma erinevates ilmanurkades üle 50 inimese. Lagoon 421 tüüpi katamaraan on valminud 2010. aastal Prantsusmaal „Lagooni“ nimelises laevatehases.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge