Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Juku-Kalle Raid: särgid olid minu ja Propelleri reaktsioon kultuuri parteistumise vastu
13.09.2010
Hiljuti lahvatas uus särgiskandaal, kui Juku-Kalle Raid ja Propelleri liige Peeter Malkov otsustasid lasta trükkida rohelised T-särgid ja panid sinna teksti “Trubetsky, ne praidjot”. Propeller astus nende särkidega üles Rock Cafes. Seepeale teatas Tõnu Trubetsky, et särgid on kinni maksnud IRL. Uurisime hommikuprogrammis Juku-Kalle Raidilt, mis teema tal nende särkidega pidevalt on.
 
“See oli minu ja Propelleri reaktsioon kultuuri parteistumise vastu,” selgitas Raid ajendit. “Kultuur ja kultuuriinimesed on normaalses ja terves ühiskonnas reageerinud asjadele siis, kui ühiskonnas on midagi mäda. Aga parteistunud kultuur ei ole võimeline reageerima adekvaatselt.”
 
Süüdistused, justkui oleks särkide trükkimist rahastanud IRL, lükkab Raid tagasi. “See on äärmiselt loll jutt. Ma küsisin Tõnnilt (Trubetsky), et kas ta teadlikult valetab või kuulis ta seda kuskilt naistelt saunas. Ta ütles midagi sellist, et ta kuulis. Ja nimetada seda kõike kampaaniaks? Me trükkisime 10 särki! Ahoi!” kommenteeris Raid.
 
Kui pikka iga ennustab Raid Trubetskyle Keskerakonnas? “Ma arvan, et ta võib sealt ühel päeval välja astuda küll, sest ta on seda juba ise öelnud, et kui erakond ei meeldi võib sealt ka välja astuda. Üsna järjekindlusetu värk,” muigas Raid.
 
Viimatine särgiskandaal pole aga Raidil esimene. Enamus mäletavad särke kirjaga “Kommarid ahju!” ning hilisemaid “Vašistide” särke. “Ma olen alati särke trükkinud siis kui mulle midagi tõsiselt närvidele käib. Ma väga loodan, et ma ei pea rohkem särke trükkima.”
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar