Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Uus klassikalise Ruubiku Kuubiku kokkupanemise rekord Eestis on 12 sekundit
20.09.2010
Nädalavahetusel toimusid teised Eesti meistrivõistlused Ruubiku Kuubiku lahendamises. Lõppenud võistlusega lisandus 21 uut Eesti rekordit. Lisaks tehti 6 uut Venemaa, 2 Rootsi ja 1 Soome rekord. Võistlejaid oli sel aastal 14.
 
Võistluste korraldaja Ivo Kruusamägi rääkis hommikuprogrammis, et rekordid püstitati kõikidel aladel. “Mitmekümne aasta jooksul on suudetud välja mõelda erineva suurusega kuubikuid alustades 2 X 2-st kuni 7 X 7-ni,” täpsustas korraldaja võistlusalasid.
 
Võisteldakse siiski kokkupanemise aja peale. Uus Eesti rekord klassikalise kuubiku kokkupanemises on nüüd 12 sekundit, mis kuulub Anti Ingelile. Maailmarekord on Kruusamägi sõnul 7 sekundit. “Samas neid, kes on alla 10 sekundiga hakkama saanud, on maailmas väga vähe,” lisas korraldaja.
 
Kõigile, kes tahavad alustada Ruubiku Kuubiku kokkupanemisega, peavad esmalt õppima ära valemid. “Mingil määral saab seda võrrelda malega, aga male on vast isegi lihtsam,” õpetas Kruusamägi, kelle sõnul on kõik kuubiku lahendamiseks ja õppimiseks vajalik üleval ka internetis.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar