Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 38.nädal
26.09.2010
Helen hülgas Hylene’i nime

“Täna rikun ma reegleid” lauluga tuntust kogunud Helen hülgas tantsumuusika ja sellega kaasas olnud nime Hylene. Elmari Muusikauudistele antud intervjuus rääkisime ka Heleni uuest loost “Kas tead”. Tema vastvalminud kodulehel räägib ta endast nii: “Ma olen alati armastanud laulmist ning olen seda hobikorras harrastanud kooli ja töö kõrvalt. Vahepeal tegelesin laulmisega tihedamalt ning paar aastat tagasi ilmus plaat, millel ma pikemalt ei peatuks kuna see ei ole mulle südamelähedane muusika :) Alates 2010 aasta veebruarist käin ma suurepärase lauluõpetaja juures. Enne seda pole ma paraku professionaalse lauluõppega kokku puutunud. Ma olen väga suur loomasõber, eriti armastan ma kasse ja neist võiksingi rääkima jääda. 2005 aastast alates tegin ma kodututele kassidele igakuiseid annetusi ning 2009 aasta sügisel päästsin ma oma kodu hoovist hüljatud kiisu. Nüüd olen ametlikult Kassiabi hoiukodu. Mul on kodus kolm "last", kaks triibulist ning üks laiguline. Pärast keskkooli oli mul soov saada kosmeetikuks, kuid minu elutee läks täiesti teist rada pidi. Viis aastat töötasin ma arvutifirmas, alustades müüjast ja lõpetades kauplusteketi juhina. Ülikooli lõpetasin personalijuhtimise erialal ning praegu töötan pangas jaesuunal. Kuigi ma elan hetkel Tallinnas on minu süda endiselt Lõuna-Eestis, kus ma elasin 20 esimest aastat oma elust. Ma armastan reisida ning enamik minu teenistusest kulub just nimelt sellele, et saaksin Eestist vähemalt kolm korda aastas päikese alla "põgeneda". Ma olen väga soojalembene. Mind paeluvad teised kultuurid, rahvuslikud eripärad ning seetõttu käin ma reisimas alati omal käel. Ma ei saa nimetada ennast päris seljakotireisijaks, kuid ette on tulnud ka lennujaamas ööbimist :) Minu esimene kirjutatud lugu on "Kas tead" ning see sai lauldud ja kirjutatud mõttega, et laulu kuulevad vaid minu lähedased. Sel põhjusel tähendab mulle väga palju kui ka teised leiavad, et lugu poeb nende südamesse.” Heleni kodulehe aadress on www.helenadamson.ee.

Kaselaan astus erakonda

Ühe noore reformierakondlase Facebook’i kontol on teade: «Kõigile tuntud laulja, üliõpilane Mari-Leen Kaselaan (22) liitus juba Reformierakonnaga. Liitu ka sina!» Reformierakonna avalike suhete juht kinnitas, et tudengikampaania ajal astus 16. septembril Reformierakonna ridadesse ka Mari-Leen Kaselaan, kirjutab Õhtuleht. Noorpoliitiku teada elavat Kaselaan nüüd Tallinnas ja läks arvatavasti ka Tallinna Ülikooli õppima, kuid millisele erialale, ta ei teadnud. Mari-Leen ütleb, et eelistab madalat profiili hoida ega soostu rääkima ei õpingutest ega poliitikast.

Artur asus tööle sanitarina

«Olen tööl psühhiaatriakliinikus sanitarina – jälgin patsiente, nende käitumist, kuulan nende juttu, vaatan, et nad agressiivseks ei läheks,» ütleb «Eesti otsib superstaaris» tuntuks saanud Artur Rassmann, et haiglatöö pole küll kerge, kuid selle eest väga huvitav. Juhtumitest töö juures ta rääkida ei tohi, kuid ütleb, et patsiendid suhtuvad temasse üldiselt väga hästi, kuigi kunagi ei tea, mis kellegi peas toimub, kirjutab Õhtuleht. «Olen siiamaani suutnud kõigi usalduse võita ja hästi hakkama saanud,» lausub Artur. Miks aga peaks üks muusik töötama psühhiaatriakliinikus ja kas ta ei kavatsegi enam lavale naasta? «Hetkel olen kirjutanud hulga lugusid, mida on varsti plaanis ka salvestada. Sel moel äraelamisega on aga nii, et ega pakkumisi ei saa, kui sind muusikalisel areenil näha ei ole."

Taisilt ilmus uus laul

Neljapäeval rääkisime Elmaris juttu Taisiga. Saate “Rääkimata lugu” tarbeks tegi uue samanimelise loo Dynamintist tuntust kogunud Taisi Pettai. Punti võttis Taisi meesääleks noore laulumehe Henri Tali. Peamine tähelepanu läheb lauljataril hetkel õpingutele Otsa koolis. Taisi õpib klassikalist laulmist ja tahab oma tuleviku kindlasti muusikatööga siduda.

Stereo Spectrum andis välja USB albumi

Ansambel Stereo Spectrum andis välja oma debüüt-EP "Conciliation" ning seda täiesti uudsel moel - USB kujul. Esmaesitlus toimus laupäeval, 25. septembril "DisainiÖÖ" raames. Asukohaks Rotermanni kvartal. Stereo Spectrumi muusika taga pesitseb duo, mis moodustub vokalist Anneliis Kitsest ja Cosmoskva kunagisest eestvedajast, elektroonilise muusika innovaatorist ja tšellist Sander Mölderist. "Stereo Spectrumi peamiseks kontseptuaalseks nurgakiviks on balansi leidmine uue ja vana vahel. Nii muusikaliselt kui disainiliselt otsitakse üha innovaatilisemaid lahendusi, püüdes tempos püsida postmodernismi info- ja tehnikavooluga. Kaasaegsusega käib käsikäes aga ka jätkusuutlikkus, vanad ja tunnustatud lahendused ning materjalid, mille peamine eesmärk on hoida puhta ja kaunina meie armsat maakera. USB näib olevat parim ja unikaalseim viis välja anda loomingut ja võimaldada kunsti kiiret levikut võimalikult suure kuulajaskonnani. Ansambel Stereo Spectrumi idee välja anda oma debüüt-EP just nimelt USB kujul tuleneb ka faktist, et Eestis ja Baltikumis pole sellise kontseptsiooni ja teostuseni varem keegi jõudnud. Hea on teada ka seda, et USB kujul välja antav Stereo Spectrumi album on mõeldud eelkõige tasuta jagamiseks!

Muusikanõukogu pole rahul rahastamise süsteemiga

Esmaspäeval rääkisime Elmaris juttu Olav Ehalaga. Muusikainstitutsioone ja professionaalseid muusikuid ühendav muusikanõukogu leiab, et muusikavaldkonna rahastamine on tasakaalust väljas ning see tekitab muusikute hulgas ebaterveid pingeid. "Viimase paari aasta jooksul oleme jõudnud olukorda, kus uued algatused, mis ei toetu piisavale eelnevale analüüsile, arutelule ja valdkonnasisesele toetusele, tekitavad muusikute hulgas ebaterveid pingeid," nendib muusikanõukogu juhatus oma liikmetele, peaministrile ja kultuuriministrile saadetud pöördumises. Nõukogu leiab, et nii sellel kui järgmisel aastal kavandatud suured eraldised üksikutele projektidele nõuaksid samaaegselt muusikavaldkonna üldiste eelarvepositsioonide parandamist, et taastada valdkonnasisene tasakaal. "Kuna kärped pole toimunud ministeeriumi toetusprogrammide ja riiklike allasutuste vahel proportsionaalselt, siis on valdkonna rahastamine tasakaalust väljas ning muusikaelu mitmed olulised lülid on muutunud äärmiselt haavatavaks ja loominguliste isiksuste tegutsemisvõimalused ahtaks," kirjutavad pöördumise autorid. Vaatamata pingelisele situatsioonile muusikaelus peab muusikanõukogu õigeks teravatele probleemidele lahenduse otsimist valdkonna siseses arutelus ja peab kahetsusväärseks, et massimeediat on hakatud kasutama vahendina omavaheliseks suhtlemiseks. "Tekkinud olukorda võib nimetada tõsiseks kommunikatsiooniveaks," leiab nõukogu. Viimase paari kuu jooksul on laiemat meediakajastust leidnud kultuuriministeeriumi ja Eesti riikliku sümfooniaorkestri (ERSO) lahkarvamused rahastamise ja juhtimise osas. Eesti muusikanõukogu on muusikainstitutsioone ja professionaalseid muusikuid ühendav mittetulundusühing, mille liikmed on 49 Eestis tegutsevat muusikainstitutsiooni. Nõukogu juhatusse kuuluvad president Peep Lassmann, asepresident Toomas Siitan ning juhatuse liikmed Olav Ehala, Urvi Haasma, Marko Lõhmus, Rein Rannap, Aarne Saluveer, Jaak Sooäär ja Timo Steiner.

Sander ei pea pereplaane

Multitalent Mart Sander (43) tunnistas, et ei plaani perekonda luua. Hiljuti rahvusooperis "Silva" lavale toonud Mart Sander tunnistas ajakirjale Naised, et lapsed ja naine tema tulevikuplaanidesse ei kuulu. Küsimusele, miks nii andekal ja targal mehel peret pole, vastas Sander: "Äkki peaks küsima vastupidi: kas perekonna puudumine on see, mis seda kõike võimaldab? Ma ei tunne vähimatki vajadust füüsilise perekonna järele, vastupidi - ma ei kujuta ennast absoluutselt selles kontekstis ette. Pole midagi kujutanud. Ma vajan eelkõige oma üksindust ja oma aega, aga need kaks mõistet ei pruugi alati perekonnaga kaasas käia. Kui mul oleks perekond, peaksin ma selle sulgema eraldi hoonesse ja kulutaksin sellele ilmselt umbes 0,5% oma ajast - ja mis tulu sellest kellelgi oleks?"

Metsatöllu trummar kaotas kilosid

"Mul oli kunagi XL-särk ja praegu on M," räägib ansambli Metsatöll trummar Marko Atso, kes kahe kuuga on kaalust alla võtnud 12 ja pool kilo. "Ma tunnen, et jõuan väga palju rohkem teha: jooksen trepist üles-alla, kui on vaja kuhugi minna, ei puhka vahepeal, ja ei hingelda ka," kirjeldab Marko Atso (36) kaotatud kilodest leitud rõõmu. "Me hakkasime mõtlema sellele, et ei taha olla 50aastaselt mehed, kes istuvad maikas tugitoolis ja ei jaksa ennast liigutada," selgitab Atso, miks tema ja teised Metstöllu liikmed nüüd kolm korda nädalas spordiklubis treenimas käivad. "Me hakkasime ennast kõrvalt vaatama ja mõtlesime niipidi, et kui me oleksime naised, siis me ei tahaks meid, järelikult tuleb trenni minna," naerab Atso ja lisab, et vale toitumine on tema arvates suur probleem.

Sündinud on nohikuteräpp

Kui räpparid tulistavad suust riime, siis on need peamiselt relvadest, blingist ja popp-poliitilistest vaadetest. Mõni julgeb aeg-ajalt ka armuvalust ja teisest räpparist halvasti lausuda. Nüüd on ajad muutunud, sest riimimikrofon on jõudnud nohikute kätte! Nohikute räpp ehk nerdcore keskendub oma teemades hoopis arvutimängudele, teadusele ja ulmekirjandusele. Üks asutajatest MC Frontalot ütles BBC-le, et nerdcore on nagu iga teine hip-hopi stiil, ainult et oluliselt vähem lahe. "Teemadeks on arvutimängud, ulmekirjandus aga minnakse ka sügavamale. Räägitakse näiteks võõrandumisest, paranoiadest, küündimatusest, millega tuleb alati võidelda, kui lahkutakse oma korterist." Üllataval kombel võivad ka nohik-räpparid teineteise peale vihastada ja nii on sündinud lugu, mis tulistab endise nerdcore räppari MC Larsi pihta, kes julges värske stiili juba surnuks kuulutada.

Koikson esines tühjale saalile

Kolmapäeva õhtul esitas Liisi Koikson koos bändiga Rock Cafés oma uut materjali, kuid saali oli kogunenud vaid paarkümmend inimest. Liisi avaldas Õhtulehele arvamust, et vähese publikuhuvi põhjuseks on asjaolu, et kontsertipaik teavitas avalikkust kontsertist vaid päev enne selle toimumist. «Ma ei tea, kuidas nad oma asju ajavad ja mis seal juhtus,» ütles lauljatar, kes andis ka käputäie inimeste ees endast parima. «Meil on iga nädal kaks-kolm kontserti ja kui oleks pressiteate välja saatnud nädal varem, oleks see lihtsalt teiste uudiste vahele ära kadunud,» vaidles vastu Rock Café pressišeff Gunnar Viese. Tema meelest võiksid artistid ise ka kontsertireklaamidesse rohkem panustada. Enne Koiksoni ja co etteastet esines samal õhtul veel Noorkuu, kelle vastu samuti suuremat huvi ei tuntud.

Vanilla Ninja võib kokku tulla

"Meil on varsti juubel tulemas. Vanilla Ninja saab kümne aastaseks ning sellega seoses on mõningaid mõtteid," räägib omal ajal Vanilla Ninjaga maailmas kuulsaks saanud Lenna Kuurmaa, kes praegu on keskendunud sooloprojektile.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket