Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Neljas maakonnas koolitatakse 70 uut lapsehoidjat
08.09.2009
Eestis on käivitunud “Lapsehoidjate pilootprojekt”, mille käigus saavad 70 huvilist neljast Eesti piirkonnast omandada lapsehoidja kutse.

Projekti eksperdi Maiu Kauberi sõnul oodatakse projektiga liituma vähemalt 1,5 aastat lapsepuhkusel viibinud väikelaste vanemaid ning ka teisi mitteaktiivseid vanemaid, kellel on väikesed lapsed. Oodatud on nii emad kui ka isad.

Koolitusele jõudnutele räägitakse laste õigustest ja kaitsest, kasvust ja arengust, arengu toetamisest, tervishoiust ja esmaabist. “Vastutades võõra lapse eest on vastutus mitu korda suurem,” lisas Kauber. Teadmisi omandatakse 160 tunni jooksul, millele lisandub ettevõtluskoolitus, mis annab võimaluse toimetulekuks iseseisvana tööturul. Koolitus kestab novembrist maini ning korralduse poolelt on mõeldud ka väikelapsevanema graafikule.

Seni on projektis osalemise soovist teada andnud üle 200 vanema, ent valituks osutub vaid 70. “Me teeme kutsesobivusvestlused. Oluline on motivatsioon koolitus läbida ning soov töötada lapsehoidjana. Need me püüame välja selgitada,” tutvustas Kauber valimiskriteeriumeid.

Projekt käivitub Ida-Virumaal, Tartumaal, Harjumaal ja Saaremaal. “Neli erinevat piirkonda, millel on tegelikult palju sarnaseid probleeme. Seal on noorte ja kuni 45-aastaste mittehõivatuse probleem, tihti just seetõttu, et tuleb hoolitseda oma pereliikmete ja sealhulgas ka laste eest,” selgitas Kauber valikut.

Tallinnas ja Tartus lõppeb sooviavalduste rohkuse tõttu vastuvõtt septembri keskel. Jõhvis ja Kuressaares saab registreeruda veel selle kuu lõpuni.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket