Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 39.nädal
04.10.2010
Kerlit aitavad inglid

Ameerikas resideeruv lauljatar Kerli Kõiv töötab praegu oma teise albumi kallal. Jõudu ja inspiratisooni ammutab Kerli aga esoteerikast, millega ta on tegelenud alates 14- eluaastast. Kerli huvitub näiteks okultismist, mis on õpetus salajastest või peidetud teadmistest looduse ja inimpsüühika üleloomulike jõudude kohta. "Minul on okultismiteemadega nii, et mida rohkem ma õpin, seda rohkem ma saan aru, et olulised asjad on kõige lihtsamad. Olen energiatega väga ettevaatlik, üritan jälgida oma mõtteid ja inimesi, kellega ennast ümbritsen," räägib Kerli Publikule. Kerli suhtleb igapäevaselt inglitega, kes teda alati aitavad: "Teen neile kingitusi - panen altarile värskeid lilli, hästi lõhnavaid asju ja loodusest leitud esemeid. Mul on ka palju teisi rituaale, aga praegusel hetkel meeldib mulle lihtsus." "Inglid aitavad alati. Vahel küsin konkreetseid asju ja abi saabub koheselt. Ja siis ma mõtlen, et miks ma üldse muretsemise peale aega olen raisanud."

Anna-Liisat arendab välismaal elamine

"Esialgu oli harjumatu taanlaste meeletu planeerimisharjumus - kolmapäevaõhtune teejoomine lepitakse kokku paar nädalat varem!" räägib saate "Eesti otsib superstaari" esimese hooaja finalist Anna-Liisa Supp, kes läks läinud aastal Kopenhaageni Ülikooli kommunikatsiooni õppima. Pärast aastat Taanis elamist räägib Anna-Liisa Buduaarile, et ta on sealse eluga enam-vähem harjunud. "Tekkinud on oma sõpruskond, meelispaigad ja -tegevused. Sotsiaalse suhtluse planeerimine on nende üks tugevamaid külgi, samas kui mina eelistan pigem spontaansust," võrdleb Anna-Liisa taanlasi endaga. "Aga üldiselt on Kopenhagenis küllalt lihtne hakkama saada - struktuurid ja süsteemid on selgelt määratletud ja taanlased armastavad reegleid ning peavad neist kinni. Lisaks selgetele süsteemidele on Kopenhagen ka väga ilus ja armas turvaline linn, kus kodutunne on kerge tekkima," lisab ta. Anna-Liisa on võõrasse riiki kolides õppinud nii mõndagi uut peale koolitarkuste. "Kindlasti olen ma Taanis olles muutunud, kuna kolisin võõrasse riiki omamata ühtegi tutvust. Arvan, et olen muutunud iseseisvamaks ja kalkuleerivamaks. Ma arvan, et iga inimene muutub, kui ta oma mugavustsoonist välja astub, sestap soovitangi kõigil, kellel võimalust ja soovin, lühemat või pikemat aega välismaal elada. See avardab silmaringi, paneb märkama uusi aspekte ning kasvatab tolerantsust kõige teistsuguse suhtes," soovitab noor lauljatar.

Hannah annab välja uue singli

Lauljatar Hannah üllitab 14. novembril oma uue singli "Sanity". Paar nädalat tagasi filmiti Inglismaal ka "Sanity" video, mis tuleb välja lähinädalatel. Lauljatar postitas oma Facebooki kontole ka kuuma treileri, et fännid teaksid, mida oodata.

Click OK astub taas lavale

8. oktoobril tervitame Eesti muusika sõpru Tallinnas klubis Venus. Seekordsel “Eesti Diskol” saab näha-kuulda taas kokku kutsutud 90-ndate piigadebändi Click OK. Kõlavad kõik nende hitid nagu “Öö on kuum”, “Lase lõdvaks”, “Hüpertoonia” jne. Üritusenädalal jagame ohtralt vabapääsmeid Elmari soovisaadetes ja portaalis eestidisko.ee.

Estraadiraadio üllitas plaadi

Tartu bänd Estraadiraadio jõudis oma esimese plaadini. Uurisime Elmari hommikuprogrammis, mis meestega on tegemist. Estraadiraadio koosneb 8 mehest - 2 trompetit, tromboon, kitarr, bass, klahvpillid, trummid ja perkussioon. “Tegutseme juba aastast 2006,” rääkisid Tanel Aavakivi ja Karl Laanekask, kellest esimene mängib bändis trompetit ja teine kitarri. Karli sõnul on paljud öeldnud, et Estraadiraadio on omaaegse Imperaatori järglane. “8st liikmest 4 on varem Imperaatoris mänginud.” Mehed ise nimetavad Estraadiraadiot tantsuorkestriks. Bändi nimi tuli sellest, et Taneli sõnul oli neil eesmärgiks mängida nö vikerviise. “Estraad on meile lapsest saati südamelähedane olnud,” lisas Tanel. Bändi repertuaaris on nii originaalloomingut kui ka töötluseid retrohittidest. “Suurem osa on instrumentaalid, sest meie arvates ei pea alati lauljat bändis olema,” ütles Karl. “Siiski on meil nüüd laulud ka Liisi Koiksoni ja Bonzoga ja Tõnis Mägiga on meil terve kontsertkava olemas,” lisas Tanel. 8. oktoorbil esitleb Estraadiraadio oma esimest albumit Plink Plongi klubis. Üles astuvad ka Liisi Koikson, Bonzo, Tõnis Mägi ja tantsuks mängib Regatt.

Metsatöll läheb eurotuurile

Metsatöll andis laupäeval, 2. oktoobril, viimast korda sel aastal kontserti Eestis, Rock Cafes. Seejärel asub metallpunt juba tuurile Soome ja Inglismaale ning novembri lõpus ootab ees 24-päevane kontserttuur Euroopas, kus vabu päevi ei ole ja kontserte antakse iga päev. Atso lisas, et aasta tagasi poleks nad julgenud sellist pakkumist vastu võtta. “Eriti just lauljale Markusele on see kurnav, sest ei tea, kas hääl vastu peab,” muretses Atso, lisades, et laulja võtab eraldi selleks häälekooli. “Markus on juba viimased 2 aastat häälekooli saanud. Tema võtab meist trenni kõige kohusetundlikumalt. Ma ei kiida teda muidu kunagi, aga nüüd ma ütlen, et ta on minust kohusetundlikum,” naeris trummar. Kogenud maailmabändiks Atso Metsatöllu veel ei pea. “Eks meil ole veel areneda, aga me hakkame vaikselt sisse sõitma suurematesse muusikatööstuse keerdkäikudesse,” lisas ta. Euroopa tuur lõppeb 20. detsembril. Viimane võimalus sel aastal Eestis Metsatöllu kuulata oli 2. oktoobril Rock Cafes.

Liitmaa hakkas Tai toitude maaletoojaks

Muusikule ja heliloojale Elmar Liitmaale hakkas pärast pikemaajalist Tais viibimist sealne toit nii maitsema, et ta käivitas roogade Baltikumi tarbeks toomiseks ning kaubanduskettides müümiseks ulatusliku äri. "Tai köök on mu lemmik, aga kuna sealsed toidud on suhteliselt raskesti järeletehtavad, hakkasin puhtalt isiklikust huvist kohapeal katsetama, millised võimalused oleks nende transportimisel ja ülekandmisel nii kaugesse paika, nagu seda on sealt vaadatuna Eesti," tähendab muusik Õhtulehele. Kuna Elmaril endal rahvusvahelise äri tegemise kogemus puudus, kaasas ta impordibisnisesse seda valdkonda hästi tundva sõbra. Päris põhitööks Elmar uues ärivaldkonnas tegutsemist nimetada ei taha, ehkki arvab, et toidubisnis hakkab päriselt käivitununa veel rohkem tema aega hõivama.

Chalice sai isaks

29. septembri öösel sündis Jarek “Chalice” Kasari ja tema elukaaslase Maarja perre pisike poeg, kes sai huvitava nime - Karm. Poiss kaalus sündides neli kilogrammi, vahendab Kroonika-Online. Maarja ja Jarek on olnud paar kolm aastat ja Karm on nende esimene laps.

Respekti laulja sai lotovõidu

Ansambel Respekt solist Kerdo ei suuda oma õnne ära uskuda — mees sai üleöö miljonäriks! “Soomest Eestisse sõites tahtsin oma viimastest euromüntidest lahti saada ja ostsin pulli pärast ühest R-Kioskist lotopileti. Vaatepilt, mis avanes, on siiani uskumatu!” kirjeldab Kerdo Publikule. Põhjust erutuseks tõepoolest ka on — Mölderi võidusumma on 150 000 eurot ehk üle kahe miljoni Eesti krooni. “Käisin sadamas nagu segane edasi-tagasi ja ei uskunud seda enne, kui läksime R-kioskisse tagasi ja müüja seda kinnitas.”

Laura laulab Vega laule

Laurat kuuleb Suzanne Vega loomingut tõlgitsemas 4. oktoobril kinos Sõprus, 7. oktoobril Genialistide klubis ja 8. oktoobril Ammende villas. Koos Laura Põldverega esinevad kitarrist Virgo Sillamaa, bassist Mingo Rajandi, Hele-Riin Uib löökpillidel, Maria Väli ja Britta Virves löövad kaasa vokalistidena. Kavas on Susanne Vega loomingut uutes seadetes, häid brasiilia bossanoovasid ja kindlasti veel mõndagi põnevat.

Rein Laaneorg üllitas uue loo

Uus laul kannab nime “Naise hing” ning eestindanud on loo Rein Laaneorg & President. Loo originaali esitaja on Chris De Burgh ning laulu nimeks “Woman’s heart”. Loo eestikeelne tekst on kirjutatud sooviga edasi anda originaalversiooni sõnumit. Lugu Chris De Burghi esituses on pea paar minutit pikem, kuid konsulteerides kohalike muusikainimestega, sai selgeks, et mõistlikum on raadiosse saata raadiosõbralikum versioon traditsioonilise pikkusega kolme minuti kanti. Pikemat versiooni lubab Laaneorg ehk järgmise albumi peale.
Pilt


Ilusat advendiaega!

ÕNNESOOVID

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?