Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 40.nädal
11.10.2010
Spido naasis Ameerikast

Elmaris käisid külas ansamblist Spido Andres Lääne ja Teet Tall. Eestimaiseks Status Quoks kutsutud Spidol täitub juba 2011. aasta jaanuaris 30 aastat. Selle näitajaga ollakse erakordsed, sest esinemispausi vahepeal pole peetud – mängud igal nädalavahetusel 30 aastat ühtejutti. Rokibänd armastab ka piiri taga esinemas käia. Just saabuti Ameerikast, kus näiteks Chicagos peeti koos väliseestlastega maha suur Eesti pidu. Veel soovivad bändimehed lähitulevikus uudistama minna ka idapiiri taha.

Kreem teeb „Libahundist“ muusikali

«Tuleval aastal täitub 100 aastat Eesti ever parima näidendi «Libahunt» sünnist,» ütles Kreem Uuno hommikuprogrammis. «Mõtlesin selleks puhuks [August] Kitzbergist muusikali teha.» «Libahunt» on August Kitzbergi tragöödia, mis esietendus 1911. aastal Endla teatris. Seda peetakse Kitzbergi hinnatuimaks teoseks. Kreem on varemgi muusikale kirjutanud. «No «Romeos ja Julias» on hästi palju viiteid Eesti oludele,» seletas Kreem, miks see tükk välismaal huvitav ei pruugi tunduda. «Aga Kitzbergi teeme nii, et tegevus on «seal kuskil» ja aeg «millalgi siis». Nii peaksid otsad lahti jääma ning teos võib ka välismaale Eesti dramaturgiat tutvustama minna. Hiljuti üllitas Kreem väikelastele mõeldud heliraamatu «Klaabu», mille teksti seadis ta Avo Paistiku raamatute põhjal ise ning helikujundus valmis koos Tiit Kikasega.

Laura leidis uue väljakutse

"Ma olen kirjutanud väiksest peale luuletusi, aga just laulusõnu hakkasin ma umbes poolteist aastat tagasi kirjutama," räägib lauljatar Laura Põldvere oma uuest rollist. "Aga see on selline oma hobi, et ma teen neid ehk koolitundide ja paari esinemise jaoks, aga ma ei tituleeriks end kohe kindlasti mitte laulusõnade kirjutajaks. Algul oli päris hirmutav, mida keegi nüüd arvab sellest, mis ma kirjutasin ja äkki läks valesti, aga nüüd olen ära harjunud ja pigem on need justkui harjutused," pajatab Laura Õhtulehes. "Mul on võimalus seda sõnadesse panna, mida mõtlen ja tunnen ja mis mulle tundub, et selle looga seostub," räägib Laura ja lisab, et tavaliselt laseb ta omakirjutatud sõnad lähedastel üle lugeda ja seejärel nõu anda ning parandada.
 
Leslie Da Bass ilmutab albumi

22. oktoobril ilmub Leslie Da Bassi kolmas sooloalbum nimega "Minu kuningriik", mis sisaldab 13. eestikeelset pala ligi tunniajasel kuulamisel. LDB uue albumi 4. singel on nimega "Kassatshekk", mille võib esile tuua kui albumi kõige tekstimahukama loo. "Kassatshekk" väljendab ka järjekordselt albumi vastuoludest kubisevat tervikpilti. "Minu kuningriik" on jalutuskäik Leslie aju keerdkäikudes, kus iga nurga taga ootab Sind eelmisest erineva meeloluga laul. Laulul ja tekstil ongi sellel albumil põhirõhk. Instrumentaale siit ei leia. Ühtlasi on see Leslie esimene läbinisti eestikeelne kauamängiv. Viimastel aastatel põhikohaga HU? lugudekirjutaja ei lase endale sooloplaadil lähedale kedagi - sõnad, viis ja produktsioon pärinevad kõik Leslie hiirest ning kogu materjal on valminud, nagu ka varasemad albumid, eranditult öötundidel. Ehk siis - see plaat on nagu sinu uni. "Minu kuningriik" koosneb lugudest:
Muutus
Sinu nõiduses
Mürgised lilled
Kassatshekk
Kõik tahavad süüa
Dressibluus
Okseloigus
Jääpurikad
Eufooria
Devotshka fantastika (dirtyone)
Novembri akvarell
Viha
Kuradi jõulud

Anisel valmis esiksingel

"Eesti Otsib Superstaari" saates tuntuks saanud Anis Arumets lööb Eesti muusika uksed lahti oma esimese ja kauaoodatud singliga „Kaunis vampiir“. 19-aastane Anis, kes juba enne teledebüüti bändindusega kokku puutus, sai laiemale publikule tuttavaks läbi "Superstaari" saate. Telekonkurss, millele Anis oma julge ja enesekindla hoiakuga värskust, hoogu ja vaatajaid juurde andis, oli ka reaalne hüppelava edasiseks karjääriks. Just sealt sai alguse tema koostöö Hendrik Sal-Salleriga, kes tänu staarkohtunik Mihkel Raua reisilembusele nõustus oma head sõpra ühes saates asendama. „Jah, nii see oli. Mihkel pidi oma ammuplaanitud Aasia-reisile minema ja loovutas oma kohtunikutooli üheks õhtuks mulle. Anis avaldas muljet oma isikupära ja artistlikkusega ning hõikasin saates välja, et minule võib ta küll helistada. Nädal tagasi lindistasime Helsingis loo“, räägib laulja ja produtsent Hendrik Sal-Saller.

Jana ilmutas uue loo

Muusika24 keskkonda ilmus müügile Jana Kase uus singel ”Don`t Want Anything”, mille ”Eesti otsib superstaari” teise hooaja võitja kirjutas koos Jakko Maltisega. ”Kevadel tegi Jakko mulle ettepaneku, et astuksin läbi tema stuudiost ning kuulaksin üle mõningad demod, mis võiksid mulle sobida. Lood, mida ta mulle ette mängis, panid mu silmad üllatusest särama – sellist saundi olin ma otsinud!”, selgitas Jana uue koostöö tagamaid. ””Don`t Want Anything” sündis spetsiaalselt Jana jaoks. Temaga oli lust koostööd teha, tal on võrratu hääl ning teadsime kohe, et kui loome stuudios tema jaoks mõnusa atmosfääri, siis suudame tema vokaali salvestada nii kuis peab – et säiliks emotsioon ja selle ilus kõla,” lausus loo produtsent Jakko. Singli miksis ja masterdas Jay Low Productions, kes kasutasid seejuures pehme popp-rokk saundi saavutamiseks ka legendaarse salvestusvahendi – lintmaki – abi.

Mahavoki plaat ilmub detsembris

Detsembris ilmub Mahavoki uus album, mis sisaldab ainult instrumentaale. “Olen seda juba väga kaua planeerinud ja eeltööd on juba väga pikalt tehtud,” kommenteeris Heini Vaikmaa uut plaati. Plaadile tuleb nii uusi kui vanu instrumentaale. “Seal on osad lood pärit 70ndatest ja Tartu levimuusikapäevadest, mis on seni olnud lindistamata. Aga seal on ka täiesti uusi ja kaasagseid asju,” rääkis Vaikmaa. Stiililiselt on uued lood elektroonilised kuni trummi ja bassini välja. “See peaks olema väga kaasaegne. Selline muusika nagu me praegu teeksime,” lisas muusik. Uue plaadi esitlused on planeeritud 16. ja 17. detsembril Kumus.

Ilmus raamat Alenderist

Tallinnas esitletud raamatu «Urmas Alender: lõputa lookleval teel» peakangelase, varalahkunud laulja Urmas Alenderi eraelu oli kirev: seks, alkohol ja rock&roll kõlavad klišeena, kuid need käisid käsikäes. Kroonika ajakirjanik Paavo Kangur rääkis raamatu tarbeks enam kui neljakümne inimesega. Juttu tehakse nii Alenderi eraelust kui loomingust. Senikuulmata seikadest huvitatu leiab lugemismaterjali nii rokilegendi armulugudest kui ka sellest, kuidas 16 aastat tagasi Estonia katastroofis hukkunud muusik varemgi eluohtlike olukordadega kokku puutus.

Maltise poeg tahtis sündida autos

Mait Maltis on juba paar nädalat viie lapse isa ja tunnistab, et nüüd on tema jaoks piir käes - viis on juba piisavalt ilus number. "Kell üheksa hakkasime haiglasse sõitma ja kell kümme oli juba poiss käes," räägib Mait Maltis ajakirjas Naisteleht. "Tegelikult tahtis ta juba tee peal tulla, aga ma siis ütlesin, et ta ikka haiglani ära ootaks," naerab isa 23. septembri hommikut meenutades. "Mõõtudelt oli poiss suhteliselt väike: kaalus ainult 3610 grammi ja oli 50 sentimeetrit pikk. Emmel oli kerge sünnitus," pajatab Maltis. Laulja viibis kogu sünnituse aja abikaasa Kristeli (34) kõrval. Maidul on esimesest abielust pojad Mikko (32) ja Jakko (30). Praegune abikaasa Kristel on Maidule toonud kolm last - Margo (9), Mari-Liisi (3) ja paarinädalase Kristo.

Siska ei korraldanud sibulalaata

Lindakivi kultuurikeskuses toimunud sibulalaadast sai tõeline meediasündmus pärast seda, kui Publikus ilmus lugu pealkirjaga "Katrin Siska korraldab Lasnamäel sibulalaata". Ekslikult nimetati loos Siskat laada korraldajaks ning pärast vastava märkuse saamist parandati viga. Juba ülejärgmisel päeval võis Õhtulehest lugeda aga lugu "Kas Katrin Siska ehib end võõraste sulgedega?" Lindakivi juht Siska ise usub, et kogu kära laada ümber paisus ebaloomulikult suureks. "Ajakirjaniku väike eksimus mind peakorraldajaks tituleerides päästis kõiksugu emotsioonid valla ja nii see meediamull sündiski. Lõppkokkuvõttes polnud see loomulikult õigustatud ja minu suhtes äärmiselt ülekohtune," rääkis Siska Publikule.

Kerdo võitleb lotovõidu raha nimel

Ansambli Respekt liikmele Kerdöle naeratas väidetavalt uskumatu õnn - laulja soovis Soomest lahkudes viimastest euromüntidest lahti saada ja ostis lotopileti, mille võidusumma oli 150 000 eurot ehk üle kahe miljoni Eesti krooni. Soome sõites selgus aga, et riik ei maksa lotovõite võõra maa kodanikule. "Selgus, et suurvõidud makstakse välja vaid Soome kodanikule, kes omab Soomes pangaarvet. Kuna mul puudub Soome kodakondsus siis, võitu mulle täna ei vormistatud," räägib mees. Mees pole aga loobunud ning võitleb raha nimel edasi. "Võidupilet on minu käes ja tegelen probleemiga ning püüan leida usaldusväärse inimese kelle nimele 150 000-eurone võit vormistada." Kuid Anu Saagim suhtub Kerdo juttu suurest lotovõidust veidi skeptiliselt. "See ei ole võimalik, et võit jäetakse Euroopa Liidus välja maksmata ... Maksud võivad küll maha minna, kuid ... Ma ei usu, et ta selle summa üldse võitis."

Jaxy tähistas juubelit

Legendaarne Jaxy tähistas klubis Tapper oma 15. sünnipäeva. Hoolimata kasinast publikust ei tehtud esinejate poolt peo osas mingit hinnaalandust. Külalistena astusid lavalaudadele ka Jaxy endised liikmed (Kristo Rajasaare, Risto Rebane, Aulis Nemvalts, Olav Proso). Erikülalisena astusid lisaks veel üles Eesti maastikul populaarsust koguv stoner-rock bänd Nevesis liikmed Janno ja Erki Reim oma akustilise kavaga. Jaxy visiitkaardiks on jätkuvalt ansambli solisti Ott Jalakase maskuliinne laulumaneer, samuti kordumatu tämber, teatasid bändiliikmed. "Oleme jätkuvalt kui kuuvarjutus, kellele meeldib endast aeg-ajalt märku anda," võeti lühidalt kokku ansambli 15 tegevusaastat.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar