Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Sügisel on moes mantlid ja ülikonnad
09.09.2009
Sügismood on jõudnud juba poelettidele ning seetõttu helistasime hommikuprogrammis Tallinna Kaubamaja loovjuhile Kristina Herodesele, et uurida, mida sel hooajal nii naised kui mehed endale kindlasti muretsema peaksid.

Herodese sõnul on selle sügise moevärvid hall, must ja valge ning tooni annavad lilla, erk-roosa ja särav punane. “Praegu tuuakse kappidest välja kõik oma vanad riided ja sobitatakse uusi asju sinna kõrvale. Taaskasutuse ja vanade asjade avastamise trend on hetkel üks tugevamaid trende üldse.”

Sügise üks olulisemaid rõivaesemeid on mantel. “Moelavadel olid kõige vahvamad mudelid kirevad ja fantaasiarikkad mantlid igasugustest läikivatest ja faktuurimustritega kangastest. Seda tasuks küll vaadata,” soovitas Herodes.

Mantli tegumoe juures on hea “kullaprooviga” klassika loovjuhi sõnul tagasi. “Samas on lisaks univormi-hõngulisi moodi mantleid, kus on suured nööbid või paelad ja pagunid. Väga tähtis on lühike mantel, kus on laiendatud õlapartii,” rääkis Herodes, lisades, et ka luksus on mantlite puhul üheks märgusõnaks.

80ndad on moes hetkel domineeriv. “Suured õlad võib olla esmakordselt ehmatavad, aga kui me tagasi mõtleme, siis me kunagi ju kandsime selliseid pintsakuid ja kellelegi ei tundunud see kummaline. Karta pole neid küll mõtet. Lai õlg teeb talje ja puusad saledamaks ja naise eneseteadlikumaks ja jõulisemaks,” iseloomustas Herodes.

Meeste puhul on moes ülikonnad. “Seda võid sa muidugi alati kanda, aga praegu on just eriline ülikonna vaimustus,” rääkis loovjuht. Tema sõnul ei tasu ülikondade puhul, aga värvidega just väga üle pingutada. “Sa võid ju osta omale moodsa ja läikiva kärtslilla ülikonna, aga palju sa seda ikka kannad? Paar korda paned selga ja siis küsivad juba inimesed, et mis sinuga juhtunud on? Miks sul selline ülikond on?” Meeste ülikonnad on praegu kitsa siluetiga, kitsa revääriga ja püksid on viigita.

Sallid on moes igal sügisel. Herodese sõnul saab just salliga tuua muidu hallika garderoobi juurde värvi. “Moemaailmas on ka üks uus tegija. See on karusnahast sall meeste garderoobis. Ta on nagu mantlikrae, aga teda võid igale poole panna,” rääkis loovjuht.

Aksessuaaride puhul on jätkuvalt märksõnaks suurus. “Käekotid on tõeliselt suured ja mahukad. Sa võid vabalt oma trenniasjad tööasjade vahele mahutada,” kommenteeris Herodes.

Ka jalanõud on läinud suureks ja pikaks. “Moehitiks on sel sügisel pikad, üle põlve ulatuvad saapad. Nagu kalamehesäärikud ainult et väga kepsakad, läikivast nahast ja kontsa peal,” tutvustas Herodes.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap