Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Mis vahe on jalgpallifännil ja ultral?
14.10.2010
Tarmo Kruusimäe alias Kojamees, kes on muuhulgas ka Jalgpallihaigla peaarst, selgitas tänases hommikuprogrammis, kes on ultrad ja miks nad jalgpallimängude ajal märatsevad.
 
Kojamehe sõnul nimetatakse Lõuna-Euroopas huligaane ultrateks ja Põhja-Euroopas ongi nad lihtsalt huligaanide nime all. “Politsei terminoloogia järgi oleme ka meie tegelikult ultrad, sest me kõik kanname sini-must-valgeid lippe, salle ja särke ning laulame kaasa. Ultra ja fänni vahe on see, et fännid on toetajad, aga ultrad tekitavad pahatihti ka probleeme.”
 
Miks ultrad märatsevad? Kojamees nimetab seda kultuurituseks. “Mõned nimetavad seda ka temperamendi küsimuseks, aga me ei saa öelda ju, et märatsev hobune on temperamentne. Kui kulmude vahele eriti midagi antud ei ole, siis pole ikka midagi teha,” kommenteeris ta.
 
Kommenteerides viimaseid sündmuseid Serbia ultrate ja jalgpallikoondise väravavahi vahel, tõi Kojamees põhjuseks asjaolu, et ultratele ei meeldinud tõsiasi, et nende väravavaht lahkus teise klubisse ja lasi Eesti meestelt 3 väravat sisse. “Ma toon näite, et kui kõik Tallinna linna kodanikud läheksid mõnda Tallinna sõpruslinna ja peksaksid kõik poeaknad segi, kuna neile ei meeldi Tallinna linnapea. See on ju jabur. Kui serblased tulevad enda probleeme Tallinnasse välja elama, pole midagi koledat kui linlased annavad neile mööda kulmu ja ütlevad, et ajage oma asjad ikka enda kodumaal korda ja jätke jalgpall sellest välja,” rääkis Kojamees.
 
Uurisime Kruusimäelt ka, kuidas lähevad saate “Tantsud tähtedega” treeningud? Pühapäevaks tuleb tal selgeks saada quickstep. “Ma ei ole sellest tantsust eriti aru saanud. See on natukene imelik ja veider. Üks suur kappamine. Õnneks on treener minu soovidest aru saanud, et ma ei taha olla lõbus tütrik, kes kappab mööda heinamaad lillepärg peas. Mulle on quickstep jätnud just sellise mulje,” naeris Kojamees.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket