Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 42.nädal
25.10.2010
Hannah esineb peagi taas Eestis

Meile antud intervjuus rääkis Hannah, et ta väisab parasjagu Eestit. Põhjuseks mitmete lähedaste sünnipäevad ning samuti ka “Ballaadid 3” plaadi salvestamine. Samuti sai valmis uus singel “Sanity”, mis tuli rohkete tasemel versioonide tõttu välja anda suisa kahe plaadina. Remiksid on teinud maailma suurnimed Bimbo Jones, Sharp Boys, Riffs & Rays, Steve Booker, Adam K & Soha, Dr. Kucho, Marcus Schmitz jt. Hannahi sõnul on huvi koostööks juba mõlemapoolne, sest Hannah on aastate jooksul piisavalt tuntust kogunud ja muusikaringkondades teada nimi. Novembri alguses lähebki Hannah korraks tagasi Inglismaale, et teha stuudios tööd koos Bimbo Jonesiga. Seejärel saabub aga lauljatar tagasi Eestisse, sest plaanis on kontsertid “Ballaadid 3” projekti raames.

Kuninganna autasustas Edurit ja Oksa

Suurbritannia kuninganna Elizabeth II andis eesti balletitantsijatele Toomas Edurile ja Age Oksale üle Briti impeeriumi ordeni (Commander of the Order of the British Empire, CBE). Kuninganna andis ordenid 90 inimesele. Edur ja Oks nimetati ordeni vääriliseks nende panuse eest Suurbritannia kunsti ning kahe riigi, Eesti ja Suurbritannia kultuurisuhete edendamise eest. Age Oks ja Toomas Edur tantsisid Inglismaa Rahvuslikus Balletis ligi 20 aastat. Ühtlasi on nad ka Briti Balletiorganisatsiooni patroonid. Praegu töötab Edur Eesti rahvusballeti kunstilise juhina, Oks on tema assistent.

Klas saab Medvedevilt ordeni

"Tuju läks paremaks," sõnab maestro Eri Klas, kes sai teada, et Venemaa president Dmitri Medvedev on otsustanud anda talle Sõpruse ordeni. Publikuni jõudis uudis, et dirigent Eri Klasil on põhjust rõõmustada Venemaa Föderatsiooni autasu üle, mis tunnustab inimesi kultuurisidemete arendamise ja populariseerimise eest. Viimasel ajal tervisega kimpus olnud Klas tunnistab, et see on tema jaoks suur tunnustus. "Sain haiglast koju ja mind ootas ees meeliülendav uudis," kirjeldab Klas.

Bella arust Eestis staare pole

"Eestis ei ole ja ilmselt ei saagi kunagi olema staare ehk superstaare," arvab muusik Onu Bella, kellelt sel sügisel ilmus raamat "Ma võtsin viina". "Meil on avalikkusele tuntud inimesed, kes võivad rusikat rinnale või seljale põrutades ja endale tuhka pähe raputades väita: ma olen täht," räägib mees ajakirjas Mood. Onu Bella lisab, et siiski kehtib ka põhimõte: kes otsib, see leiab.

Lowry video kandideerib Lätis auhinnale

Lauri "Lowry" Pihlapi video "You Ain't What I Need" kandideerib Lätis baseeruva OE TV Muusikavideo Auhindadele kolmes kategoorias: Parim Rahvusvaheline Video, Aasta Video ning Kõige Siiram Nominatsioon. Tulemused selguvad 3. detsembril.

„Eesti laul“ tuleb muudatustega

Kuulutati välja "Eesti laul 2011", mille eelvooru oodatakse laule kuni 13. detsembrini. Tänavu on konkursil, mille finaal toimub 26. veebruaril 2011, kavas mitmeid muudatusi. Tänavu valitakse 10 asemel 20 edasipääsejat, kes jagunevad kahte poolfinaali. Mõlemast saatest läheb viis parimat finaali, kus selgitatakse võitja. Nimetatud muudatus võimaldab publikuni tuua suurema hulga eesti artiste. ETV meelelahutussaadete toimetuse juhataja Mart Normeti sõnul on oodatud ka kõik juba varem siinses muusikamaailmas läbi löönud tegijad. Korraldajate sõnul on "Eesti laulu" eesmärk aidata kaasa Eesti poppmuusika arengule, uute andekate lauluautorite ja muusikute ülesleidmine ning neile esinemisvõimaluse andmine Eestis, võiduloole Eurovisiooni lauluvõistluse poolfinaalides ning finaalis. Konkursi ajakava:
- Heliteoseid saab konkursile esitada kuni 13. detsembrini 2010, kell 15.00.
- Žürii valib nende hulgast 20 parimat ja teeb need avalikuks hiljemalt 17. detsembril 2010.
- Esimene poolfinaal toimub 12. veebruaril 2011.
- Teine poolfinaal toimub 19. veebruaril 2011.
- Finaal toimub 26. veebruaril 2011.

Taas lauldakse Maarja Küla toetuseks

14. ja 21. novembril toimub Tartus ja Tallinnas juba üheksandat korda intellektipuudega noorte kodu Maarja Küla toetuskontsert “Kuula palun!”. Poolesaja armastatud Eesti näitleja esituses jõuavad sel aastal meeleoluka show saatel lavale kuumimad 70ndate ja 80ndate rokk- ja popphitid. „Kuula palun! 9“ kontsertid toimuvad 14. novembril Tartu Vanemuise teatri suures saalis ja 21. novembril Tallinnas Vene Teatris. Järjestikustel pühapäevadel toimuvate kontsertide alguskellaaeg on tänavu varasem – kell 16. „Kuula palun! 9“ kontsertisarja kogu piletitulu ja esinejate honorarid loovutatakse selgi korral Maarja Küla toetuseks. Maarja Küla toetuseks annavad sel aastal Vanemuise ja Vene Teatri lavadel unustamatu kontserti armastatud lauljad-näitlejad Peeter Volkonski, Katrin Pärn, Malle Pärn, Tanel Jonas, Sandra Uusberg, Maria Soomets, Hannes Kaljujärv, Alo Kurvits, Aleksander Ivaškevitš, Veiko Tubin, Margus Prangel, Katja Nikolajeva, Anti Reinthal, Marta Laan, Diana Klas, Jüri Aarma, Laura Peterson, Riho Kütsar, Maarius Pärn, Britta Vahur, Märt Avandi, Liis Laigna, Andres Raag, Merle Jääger, Inga Allik, Karin Tammaru, Tambet Seling, Maarika Mesipuu, Taavi Tõnisson, Mihkel Tikerpalu, Andres Roosileht, Mart Müürisepp, Mikk Jürjens, Kristjan Üksküla, Mari Pokinen, Liidia Golovataja, Svetlana Dorošenko, Lilia Shinkarjova, Jelena Jakovleva, Ilja Nartov, Aigi Veski, Ireen Kennik, Jaanus Mehikas, Kati Ong, Bonzo, Mikk Jürjens, Kristjan Üksküla, Mari Pokinen ning Mait Joorits. Esinejaid saadab bänd koosseisus Toomas Lunge, Indrek Kalda, Alari Piispea, Margus Tammemägi, Tanel Aavakivi, Meelis Unt, Jorma Puusaag ja Tiit Kevad. Piletid “Kuula palun! 9” heategevuskontsertile on müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades üle Eesti ning Vanemuise ja Vene Teatri kassades. Maarja Küla annetuseks mõeldud piletite hinnad jäävad vahemikku 200 kuni 500 krooni. Eelmisel aastal samuti Tallinnas ja Tartus lavale jõudnud heategevuskontsert “Kuula palun! 8” tõi mõlemas linnas saali rahvast täis ning publiku abiga koguti Maarja Küla toetuseks kokku ligi 200 000 krooni. Piletitulu suunati Maarja Küla uusima projekti, külakeskuse ehitustöödesse. Maarja Küla on intellektipuudega noortele mõeldud küla Põlvamaal, Kiidjärve ja Taevaskoja vahel. Maarja Küla on hetkel koduks 32-le noorele vanuses 18-30 eluaastat. Erinevalt passiivsetest hooldekodudest püüavad Maarja Küla elanikud aktiivselt iseseisva eluga toime tulla. Hooldatavate ja hooldajate asemel võib Maarja küla seltskonda nimetada sõpruskonnaks.

Sulo asus taas müügitööle

Laulja Sulo Tintse (29) elu värskendavad uued väljakutsed. Muusikukarjääri kõrvalt hakkab Sulo taas tegema müügitööd — novembri alguses asub ta kulleriteenust pakkuva firma müügijuhi ametisse. "Hetkel tutvun olukorraga," ütleb Sulo, kes varem on müügitööd proovinud autosalongis, kirjutab Naisteleht. "Aga juba järgmise kuu algusest olen täistuuridel tööl," lubab Sulo, kes viimati oli täispalgaga töökohal aasta tagasi.

Levandi läks mehest lahku

Laulja Pirjo Levandi (42) ja mänedžer Jüri Peetsoni (39) 16 aastat kestnud kooselu on läbi. "Avastasime, et alles on jäänud suur ja sügav sõprus. Kuna oleme terved ja tugevad inimesed, siis sõprusest ja lugupidamisest jäi väheks," selgitab Jüri. Paar on lahku läinud ka varem. Seitse aastat tagasi võtsid nad Pirjo algatusel aja maha ning leppisid kokku, et proovivad uusi suhteid ja vaba inimese elu, kirjutab Naisteleht. Suhtepaus ei kestnud aga kaua. Poolteist aastat hiljem olid Pirjo ja Jüri jälle koos. 2007. aasta sügisel abiellusid nad ametlikult. Praegu ei tea mitmed tuttavadki, et paar juba mõnda aega taas lahus elab. "Jah, see on tõsi - me oleme juba 2009. aasta oktoobrist ametlikult lahutatud," kinnitab Pirjo. Nii Pirjo kui Jüri lausuvad kui ühest suust, et saavad endiselt väga hästi läbi ning suhtlevad tihedalt. Paaril on viie-aastane adopteeritud poeg Mihkel, kes jäi koos Pirjoga elama nende Muuga kodusse. Jüri kolis kesklinna.

Karisma saab üksi hakkama

Riigikogu liige Katrin Karisma toimetab üle pikkade aastate oma kodumajas nüüd täitsa üksi. "Inimene ei ole loodud üksinda olema, kuid kui hakkad sellele liialt mõtlema, on kõik veel raskem," on ta selgeks saanud. “Üksinda jäädes ei tohi kapselduda ja ennast purki mõelda,” teab Katrin omast kogemusest. “Ei tohi mõelda, et olen nüüd ära põlatud ja heidik ja keegi mind ei taha. Tuleb minna välja, naeratada ja elu naeratab sulle vastu,” räägib ta Naistelehele. Ehkki elukaaslast pole Katrini kodumajas paiksena olnud juba pikemat aega, kolis tema noorim tütar Piret (22) kodust “poole kohaga” välja alles hiljuti. “Minu puhul on isegi hea, et ma olen elus nii palju peksa saanud — olen muutunud julgemaks, usaldan ennast rohkem ja olen õppinud ennast kuulama,” ütleb Katrin ja mõtleb tulevikule sama rahulikult, kui ta olevikust räägib. “Olen rõõmus ja õnnelik, et mu elus on kõik just niimoodi läinud,” kinnitab ta. “Ma ei kahetse mitte midagi. Elu on elamiseks.”

Birgit Varjun lendas Afganistani esinema

Birgit astus elus esimest korda lennukisse, et sellega sõita Soome ja sealt Inglimaale, kust edasi viis tema reis kaugesse Afganistani vapratele Eesti sõduritele esinema. «Lend Helsingisse oli hirmuäratav. See oli pisike lennuk, kuhu suurem meesterahvas äragi ei mahuks. Ning mürin ja kõik see…» rääkis lendamist pelgav Birgit Õhtulehele. Aga lennuhirm ei takistanud teda õilsale missioonile minemast. «Selline pakkumine tehakse vaid kord elus: olla reaalselt kohapeal, näha, mis seal tegelikult toimub ja võrrelda seda telekast näidatavaga.» Sedasama soovitas ka Birgiti tädipoeg, kes ise mitmel korral Afganistanis püssi kandnud. Niisiis läkski Birgit poodi, ostis endale tanksaapad ja magamiskoti ning asutas lennule.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Mari-Liis Männik

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap