Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Laulja Helen Tartes-Babkina kirjutas kunstiteraapiast raamatu
22.10.2010
Seni peamiselt lauljana tuntud Helen Tartes-Babkina on valmis saanud oma esimese raamatu “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel”, mis annab ülevaate kunstiteraapiast.
 
Helen on kunstiteraapiat õppinud juba 5 aastat ning omab selles ka magistrikraadi. “Kunsti teraapia eesmärgil olen aga kasutanud juba 9 aastat,” selgitas Helen, kes omab ka kunstiteraapia stuudiot.
 
Raamat on kirjutatud lihtsas keeles ja illustreeritud rohke pildimaterjaliga. “Raamat on suunatud lapsevanematele ja lastega töötavatele spetsialistidele. Aga ka kunstnikele, kes töötavad lastega, et nad saaksid mõtteid, kuidas veel teise nurga alt vaadata kunstitööd ja protsessi, kuidas laps kunstiga tegeleb,” rääkis Helen.
 
Raamat annab ka mõningaid näpunäiteid, kuidas laste kunstitöid tõlgendada. “Kunstitöö analüüsimine on omaette kunst ja kuulub terapeudi ampluaasse. Öeldakse, et kui laps ei joonista majale korstent, tähendab see kodusoojuse ja turvatunde puudumist. Samas on tänapäeval erinevad küttsüsteemid ja laps pole korstent teinud sellepärast, et neil ei olegi korstent,” lisas Helen, rõhutades, et alati ei maksaks tööde põhjal väga suuri järeldusi siiski tegema hakata.
 
Ka muusika tegemist pole Helen siiski hüljanud ning uut singlit lubab ta juba selle aasta lõpuks.
Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?