Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 43.nädal
01.11.2010
Anmatino plaanib sõbrapäevaks plaati

Elmaril käisid külas Anne ja Elmar ansamblist Anmatino. Esinemisi on bändil palju ning just üritustel saadakse kõige paremini testida, kuidas üks või teine laul rahvale meeldib. “Tunded leegivad” läheb rahvale väga hästi peale ning sama teemat jätkab Anmatino uue lauluga “Keelatud tunded”. See idapiiri tagant pärinev pala on tantsuline nagu ka suuremas osas kogu plaadimaterjal. Tasakaalustamiseks tehakse plaadile ka mõned rahulikumad lood ning esialgne plaan on CD välja anda sõbrapäevaks.

Loop käis Austraalias

Vanameister Uno Loop viibis kaks nädalat Austraalias, kus esines eestlastele, nautis sealseid vaatamisväärsusi ning käis ujumas. "Kui Tallinnas Londoni lendu ootasin, jäi see hiljaks ja minu reis Austraaliasse lükkus päeva võrra edasi. Nii kestis see kolm päeva," muljetab Loop Publikule. Kuid ootamise vaev sai topelt tasutud - Loop lendas Inglismaalt Austraaliasse lennufirmaga Emirates, kus ta reisis esialgu äriklassis ja pärast vahemaandumist Singapuris sai mees lennukis suisa isikliku kabineti! "See oli fantastiline. Reisisin oma kabinetis ning lasin isegi kolmeks tunniks silma looja," on Loop tänaseni vaimustuses. Austraalias ootas vanameistrit soe vastuvõtt - väliseestlased hoolitsesid Loobi eest igal sammul. "Inimesed olid sõbralikud, mind kostitati väga palju. Endal raha ei kulunudki," räägib Loop. "Andsin neli kontserti - esinemised toimusid Brisbane`is, Sydneys ja Thilmore´is. Kõik väga võimsad kohad. Austraalias hakkab kõrge elatustase igal sammul silma." Muusikul vedas ka ilmaga. "Seal oli parasjagu külmalaine. Soojakraade oli vaid 25 kraadi ümber. Kuid ujuda sain ikkagi - suisa kolm korda!" Reisi lõpus sai Loop eestlastelt tänukirja, mis liigutas meest pisarateni. Juulikuus tervisega kimpus olnud laulja, kes pidi jätma ära oma esinemise Leigo Järvemuusikal, on tänaseks terveks saanud. "Austraalia reis andis mulle palju jõudu. Tervis on mul nüüd korras," ütleb Loop.

Benton esines Moskvas

Moskva miljonäride messi avamisel astus lavale meie tantsusaatest kinga saanud Dave Benton! Mees tegi esimese tõsise sammu idanaabrite suurtele lavadele jõudmiseks. Mees oli kutsutud laulma VIP FOR YOU organisatsiooni väljapaneku juurde. Kuuldavasti oli publik Bentoni esitusest igati vaimustuses olnud. Samasuguseid tundeid ka publiku vastu üles näidanud Benton teatas, et laulis just neid laule, mida kuulajad soovisid. Miljonäride messi peetakse Moskvas kord aastas. Hirmkallite autode kõrval imetleti seal absurdseid artikleid kõiksugustest teistestki kaubandusvaldkondadest. Väljas olid näiteks briljantidega keedukastrulid, kuldmadratsid, absurdse hinnaga sigaretid jms.

Trubetsky esines Riias

Tõnu Trubetsky (alias Tony Blackplait) käis oma ansambliga The Flowers Of Romance esinemas Riias. Tagasiteel Eestissse, umbes 20 kilomeetrit enne Pärnut, lendas aga bändi sõidutanud väikebussi alt ära vasak esiratas! Trubetsky ütleb Publikule, et kõik algas hooletusest. Nimelt oli väikebussi esikumm katki sõidetud, tee peal vahetati ratas ära, kuid kaks polti olid varem ära murdunud. "Ratas oli vaid kahe poldiga kinni ja nii õnnetus juhtuski," räägib Trubetsky, kes ise oli autoroolis. Kõik juhtus nii äkki, et bändikaaslasi vedanud Trubetsky ei jõudnud isegi ehmatada. "Hiljem alles mõtlesin, mis kõik oleks võinud juhtuda," lausub Trubetsky, kes nimetab seda õnnelikuks õnnetuseks. "Ma usun, et mul on kaitseingel."

Jana osaleb „Eesti Laulul“

"Eesti otsib superstaari" teise hooaja võitnud Jana Kask osaleb tänavusel "Eesti laulu" konkursil. Võistluslugu telemajja viies selgus, et enne Janat keegi teine oma lugu esitanud polnud. "ETV valvelauast öeldi, et oleme esimesed," kommenteeris ta. 4. oktoobril uue singli „Don`t Want Anything“ avaldanud Kask tunnistab, et lugu kirjutades ei mõelnud ta "Eesti laulu" konkursile. Samas oli loo muusika autor ja produtsent Jakko Maltis esimene, kes ETV valvelauas olevasse pappkasti CDga ümbriku pistis. „Don`t Want Anything“ on tänaseks päevaks jõudnud kõikide suuremate Eesti raadiojaamade eetrisse, samuti kaalutakse juba ka muusikavideo tegemist. Jakko Maltis vihjab, et vähemalt üks lugu võib Jana poolt veel konkursile laekuda, aga kindlasti mitte rohkem. „Eesti laul" on üks tore ettevõtmine ning kindlasti saab tänavu olema veelgi põnevam, sest eelžürii valib ju välja 20 finalisti ning ilmselgelt oleks tore kui ka üks meie lugudest sinnamaani jõuaks," võtab Jakko jutu kokku.

Rebane produtseerib menubändi videot

Peeter Rebane rääkis Ringvaatele, kuidas poppansambel Pet Shop Boys ta oma video režissööriks kutsus ja et Tallinnas lõppenud võtted läksid edukalt. Selgub, et staaride muusikavideo tegemise üksikasjad selguvad nagu olulised otsused ikka: kohvikus, õlleklaasi või kohvitassi taga!

Pet Shop Boys filmis Tallinnas videot

Kuigi salvestamist hoiti salajas, siis ometi väljavalitutele saadeti kutsed videos osalemiseks ning nii tungleski paras inimmass Tallinnas Vene teatri ees. Pet Shop Boysi Tallinnas filmitud muusikavideo on "Together" ning selle võtted käisid ööl vastu teisipäeva vähemalt kella üheni öösel. Uus video peaks välja tulema juba novembris. Sissepääs Vene teatrisse video salvestusele oli siiski karm - kuigi eelnevalt olid videoga seotud isikud salvestust reklaaminud ka Facebookis, siis sisse pääses vaid eelneva registreerimisega. Napp teade facebookis annab aga aimu, millist stseeni videosse filmiti: "Kas Sa tahad täna õhtul (22-01) osaleda ühe laheda rahvusvahelise muusikavideo võtetel extrana saalis (tantsuoskus ei ole vajalik:))? Tule täna õhtul kell 22:00 Vene Draamateatrisse ning osale meie kaasahaaravas publikuga episoodis. Sul on harukordne võimalus jäädvustada end! Riietus: "smart casu...al" ehk ülikond vms EI ole vajalik, pigem kena normaalne vaba aja riietus."

Tätte reisi esimene kannatanu on Saks

Purjetavate muusikute katamaraanilt Nordea viidi Portugali haiglasse merehaiguse käes kannatav Tallinna linnavolinik Katrin Saks. Ümbermaailmareisijad tegid peatuse Portugali sadamalinnas Portos, et seal Saks meedikute hoolde usaldada, vahendab Õhtuleht Marko Matvere logiraamatut. Saks astus Nordea pardale 21. oktoobril Prantsusmaal Brestis, kust purjekas jätkas teekonda Biskaia lahe suunas. Ent mõni päev hiljem muutus proua Saksa tervis merel kehvaks. «Katrin tunneb ennast juba teist päeva väga halvasti, teda edasisõit kindlasti ei rõõmusta,» kirjutab Marko Matvere 25. oktoobril, mil otsustati, et Hispaania linnake jäetakse soodsa tuule tõttu vahele ning järgmine randumine on alles 200 miili pärast Portugali sadamalinnas Portos. Haigusest hoolimata jätkasid merekarud reisi, nii et Saks ei suutnud enam vedelikukaotuse tõttu käiagi ning ta tuli järgmisel võimalusel kindlale maale toimetada.

Tanel Padari tembutamised on veel ees

"Mina usun, et maharahunemisest on asi kaugel! Võib isegi öelda, et tema eelmised tembud olid alles soojendus," arvas ansambli Tanel Padar & The Sun kitarrist Tarvo Valm Tanel Padari 30. sünnipäeval. "Eks neid tempe tehakse ikka praegugi kogu aeg," vihjab Tarvo Õhtulehes, et Taneli vembutamiste koha pealt ei ole midagi muutunud. "Aga võib-olla osatakse neid nüüd teha niimoodi, et väga ei satuta peale," muigab Tarvo salakavalalt. Ka Tomi Rahula ei usu eriti, et 30. eluaasta saabumine võiks Taneli maha jahtuma panna: "Ajaga läheb inimene kindlasti rahulikumaks, aga kindlasti tuleb neid vempe ikka ka edaspidi, ära need ei lõpe igal juhul! Iseasi, kas neid nüüd nii palju tuleb."

Merlyn esitab uut laulu koos Cool D-ga

Lauljatar Merlyn Uusküla esitles oma debüütalbumit "Ihuüksi", millelt on nüüd ilmunud ka järgmine singel "Miks alles nüüd". Lugu on valminud koostöös räppar Cool D-ga ning Eesti populaarseima tantsumuusika produtsendi I.M.T.B.-ga, kes tegi loole ka remiks-versiooni. Singli "Miks alles nüüd" viisi autor on Merlyn Uusküla, sõnad on kirjutanud Uusküla koos Cool D-ga.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Mari-Liis Männik

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap