Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Ingrid Rüütel tähistab juubelit mahuka raamatuga
03.11.2010
Proua Ingrid Rüütel tähistab täna 75. juubelit. 6. novembril toimub sel puhul Rahvusraamatukogu suures saalis juubilari auks kontsert, kus esinevad folkloorirühmad ja rahvapillimehed üle Eesti. Lisaks tutvustab juubilar oma uut raamatut “Muutudes endaks jääda”.
 
Rüütel rääkis hommikuprogrammis, et tegemist ei ole siiski puhtalt autobiograafiaga. “See on minu tööde valimik ja kogumik. Esimene osa on küll ka autobiograafiline, kus on artikleid, mis ma olen oma elust varem avaldanud, aga ka need on olnud suuresti seotud tööga. See algab artikliga, kus ma esmakordselt räägin avameelselt oma lapsepõlvest,” rääkis etnomusikoloog.
 
Lisaks on raamatus juttu rahvamuusikasektori sünnist ning mahuka teose viimane peatükk kannab pealkirja “Rahvuskultuur ja identiteet”, kus Rüütel kirjutab eestlastest ja teistest väikerahvastest ning nende probleemidest ja võimalustest globaliseerumise ajastul endaks jääda. “See on filosoofiline mõte, mis ei käi ainult ühe inimese vaid ka rahvaste kohta,” lisas Rüütel.
 
Küsimusele, mida juubilar sünnipäevaks sooviks, vastas ta: “Tahaksin, et valitseks rahu ja üksmeel. Inimene ei saa ju üksinda olla õnnelik. Ma tahan, et kõik minu pere ja kogu Eesti rahvas oleks õnnelik. See oleks kõige parem kingitus, aga seda ei ole selleks sünnipäevaks veel võimalik saavutada,” naeris Rüütel.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket