Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Rabarock tuleb taas!
05.11.2010
Aasta vahele jäänud rockifestival Rabarock toimub järgmisel aastal taas. Kuupäevadeks on 17. ja 18. juuni ning asukohaks endiselt Järvakandi. Festivali korraldaja Kristo Rajasaare tunnistas hommikuprogrammis, et 5 aastat korraldasid nad festivali oma perede, muude tegemiste ja une arvelt ning vajasid lihtsalt puhkust.
 
See ei olnud siiski ainus põhjus, miks Rabarockil aasta vahele jäi. Põhjuseks toodi ka majanduslangus ning kultuuriürituste käibemaksu tõus. Sellest hoolimata tulevad Rabarocki passid järgmisel nädalal müüki endise soodushinnaga 555 krooni. “Ei tundu just kõige õigem aeg hinda tõsta,” selgitas Rajasaare. “Lisaks on tore see, et nende aastate jooksul pole me oma sponsoreid kaotanud vaid pigem on neid isegi juurde tulnud ja me oleme kaasatud ka Tallinn 2011 programmi. See annab jõudu festivali uuesti korraldada.”
 
Rajasaare rääkis, et hetkel on korraldajatel kõige põnevam aeg ehk programmi koostamine. “Me tahame oma programmi seekord laiendada ehk kui meil on seni olnud Eesti bändidest raskekahurvägi, siis tahame anda ka veidi noorematele bändidele, kellel on võib olla ainult üks album väljas, võimaluse esineda,” rääkis korraldaja.
 
Peaesinejate osas soovitas Rajasaare vaadata eelmiste aastate omi ja teha sellest omad järeldused. “Eks me püüame ikka siia meelitada suuri nimesid ja nende kõrvale tõusvaid, noori, poppe punte. Läbirääkimised praegu käivad ja üht-teist on kindlasti tulemas,” lisas Rajasaare.
 
Samuti tahetakse lavale tuua üks juba tegevuse lõpetanud kodumaine kultuskollektiiv. “Neid comebacke tegevaid bände Eestis väga palju enam võtta ei ole. Päris palju häid on meil juba peal ära käinud nagu Rosta Aknad ja Mr.Lawrence jpt. Selles mõttes pole ilmselt raske ära arvata, kes võiks veel alles jäänud olla,” lisas Rajasaare.
 
Kuues Rabarock toimub nädal hiljem kui tavaliselt, kuna Rajasaare sõnul ei taha festival kattuda varem toimuva punklaulupeoga Rakveres.
 
Senine festivali rekord on olnud 13 000 külastajat. Rajasaare usub, et järgmisel aastal lüüakse see number üle.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap