Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 44.nädal
08.11.2010
Laurast sai moesaadik

Tallinna moenädal avati tseremooniaga, mille käigus tunnustati Laura Põldveret Eesti moedisaini propageerimise eest. Graatsiline moeloojate muusa on läbi aastate kandnud laval Aldo Järvsoo, Riina Põldroosi, Reet Ausi, Tiina Talumehe ja paljude teiste loomingut. Eriline klapp on Laural olnud noorema põlvkonna ühe andekama ja äkilisema moelooja Liisi Eesmaaga. Kes meist ei mäletaks skulpturaalset peeglikildudest Liisi Eesmaa kleiti Laura seljas „Eesti laulu“ finaalvõistluse laval? Eesti Moedisaini Liidu poolt kinnitati Laura Põldvere rinda Tanel Veenre valmistatud moeorden. Kuid sellega kingituste sadu alles algas! Selle auhinna teeb väga armsalt südamlikuks ka fakt, et paljud moenädalal osalejad otsustasid anda ka omapoolse panuse Moesaadiku kingipakki. Igal juhul saab Laura Põldvere garderoobis olema nüüd veelgi enam eestimaist moedisaini: Embassy of Fashion`i väike must kleidike, Liina Steini trükitud retuusid, Kristina Viirpalu sukkpüksid, Piret Ilvese roosa vildist soni, Oksana Tanditi käsitsi maalitud siidsall, Katrin Kuldma sätendav kootud mütsike, Tallinn Dollsi ehted, Britt Samosoni peapael ja bEsty sukkpüksid. Eesti Moedisaini Liidu poolt välja antav Moesaadiku tunnustus on mõeldud ühele eriti stiilsele eestlasele, kes on viimastel aastatel olnud kohaliku moe superkandjaks. See on naine, kes pole peljanud olla äkiline ja ekstravagantne – ja mis täna kõige olulisem – eestimaine.

Padar tahab saada sepaselliks

Tanel Padar tunnistas saates "Kolmeraudne", et tahab teha midagi tõsist ja mehist.
"Tahaksin olla sepa õpilane, sepaselliks saada!" tunnistas laulja. Tegelikult näis kuuma raua tagumise soov olevat pigem hetkeemotsioon kui tõeline plaan. Võimalik, et muutuvad meeleolud on mehel tekkinud tänu esoteerilistele harrastustele. "Üritan käia palju rituaalides ja indiaanilaagrites," tunnistas ta Mihkel Rauale. Kui Tanelil siiski muusikategemise aur peaks otsa saama, on tal nüüd pääsetee olemas, sest tervelt kaks lahket seppa pakkusid talle saates sellist kohta!

Võsa on valmis emaks saama

Lauljatar Hanna-Liina Võsa (29) räägib, et just viimasel ajal on talle silma jäänud hästi palju rasedaid naisi, kes on tema sõnul kõik nii armsad. Võsa rääkis Õhtulehele, et on ka ise lapse saamiseks vaimselt valmis ning ta ei jäta lugemata ühtegi naisteajakirjas ilmunud artiklit, kus mõni lavahääl kirjutab valmisolekust emaks saada. “Ma olen nii tundlik sellel teemal juba, et märkan kõik lapseootel naised kohe ära!” Hanna-Liina räägib, et suuri rolle ja projekte on tal lauljana sel sajandil väga palju olnud, pealegi — ta ei kavatse pühenduda ainult karjäärile. “Tuleb valik teha. Kahte peaosa korraga ei ole võimalik mängida,” ütleb ta ja lisab, et titemammana ta kohe lavale tagasi ei tormaks.

Kerli filmib Eestis videot

Kerli Kõiv filmib Eestis videot oma uuele singlile ”Army of Love”, mis jõuab ka tema teisele, järgmisel aastal ilmuvale albumile. Video autori Kaimar Kuke (Caviar Productions) käe all filmitakse materjali mitme päeva jooksul ja erinevates Eestimaa kohtades. Loo ja video läbivaks teemaks on Kerli fänniliikumise “Moon Children” uskumuste portreteermine – nendeks on ausus, armastus ja ühtehoidmine. Kerli on juba ammu tahtnud Eestis videot filmida - ta on alati olnud lummatud erinevatest Eestimaa paikadest ja kohalikust talendist ning soovib väga Eesti kunsti ka mujal maailmas tutvustada. “See video paneb paika kogu mu uue albumi alatooni, “ märkis Kerli. “Mu ideed kasvavad iga uue looga ja ma olen superpõnevil, et saan Eestis seda videot filmida. Siin on väga erilised kohad ja fantastiliselt andekad inimesed ning ma olen uhke, et sain oma uut projekti siin alustada,” rõõmustas Kerli. Kerli tugevat seotust Eestiga toetab ka tema mänedžer Greg Mertz Chalckboard Musicust: ”Kerlil on algamas uus põnev etapp oma muusikukarjääris ning me tahtsime seda alustada läbi tugeva visuaalse ning loova ühenduse Kerli kodumaaga.” Ta tõdes, et kuigi Eesti puhul on tegu väikese riigiga, tunnustakse meid üha rohkem mitte ainult põneva turismisihtkohana, vaid ka kunsti ja kultuuri keskusena. ”Ma arvan, et käesolev projekt mitte ainult ei ühenda Kerli olemasolevaid fänne, vaid aitab paljastada ka teistele tema ”salajast Eestit”,” usub Mertz.

Eesti Gun sai 55

4. novembril täitus Gunnar Lohol 55 eluaastat. Varem plaanitud suurt juubelipidu mees siiski maha ei pidanud ja veetis tähtsa päeva perekeskis. Tööd Anmatinoga on nõnda palju, et oma enda Eesti Guni uusi laule pole kaua aega juurde meisterdada saanud. Ometi saime raadiosse ühe kaua tehtud ja timmitud loo “Näen Sind Jälle”. Soome päritolu loo mõte pajatab sellest, kuis Eestis on tööd vähe ja meie inimesed käivad üle lahe Soomes rasket tööd tegemas. Ideid on ka uute laulude tarbeks, kuid nendega läheb veel aega.

Siska lähiajal puhkama ei saa

Kunagise Vanilla Ninja lauljatari ning praeguse Lindakivi direktrissi Katrin Siska graafik ei näe küll hetkel ette puhkust, kuid kui see võimalik oleks, siis reisiks kaunitar kõige meelsamini üle ookeani Ameerikasse. "Puhkuseplaane ma kahjuks niipea ette ei näe, sest tööd on praegu tohutult palju ja uusi põnevaid projekte aina viskab peale," räägib Siska Buduaarile. "Ühelt poolt hästi huvitav ja rutiinivaba, teisalt jällegi igatsen päikest ning tuult, et saaks kusagil soojas kliimas sinisel laguunil täiesti muretult kitesurfingut harrastada," ütleb ta, et siiani on ta seda Eestis, Lätis ja Aasias teinud. "Järgmine välismaareis võiks viia mujale, näiteks Ameerikasse," lisab ta.
 
Linn müüb Sõnajalgadele pool majast

Tallinna linnavolikogu otsustas müüa vendadele Oleg ja Andres Sõnajalale ja nendega seotud inimestele pool maja lauluväljaku ääres 2,47 miljoni krooni eest. Linnavolikogu võttis istungil vastu otsuse, millega kiitis heaks Pirita tee 10 kinnistu viie korteriomandi müümise. Lisaks andis volikogu linnasekretär Toomas Sepale voli sõlmida kohtulik kompromiss, millega linn lõpetab asja üle käiva vaidluse Tallinna halduskohtus Elvi Maripuu, Taimi Ploompuu, Raivo Otsmani, Oleg Sõnajala ja Andres Sõnajalaga, teatas BNS. Volikogus otsust tutvustanud abilinnapea Eha Võrgu sõnul on müüdavate korterite kogupind ligi 300 ruutmeetrit, kõige väiksem korter on 22-ruutmeetrine ja kõige suurem 133-ruutmeetrine. Võrk ütles, et kohtuprotsess selle üle, kas korterid erastada või mitte, on väga pikale veninud. Maja viis korterit kuulub Tallinna linnale ning on tööandja eluruumidena üürile antud ning ülejäänud kuuluvad eraomanikele, selgitas Võrk. Varem meedias ilmunud andmeil on hoone seitsme erastatud korteri omanik Oleg ja Andres Sõnajala firma Prowind OÜ. Linna eesmärk oli Võrgu sõnul vaidlus lõpetada kompromissiga, milles linn saaks korterite eest kõrgema hinna kui erastamishinna. "Elamu on avariiohtlikus seisukorras," ütles Võrk. "Kui eraomanikud kavatsevad seda remontida, nõuavad nad ka linnalt remondiraha. Praeguste arvestuste kohaselt kuluks elamu remondiks 11 miljonit krooni," ütles Võrk. Linnavalitsus kavatses meedia teatel korterid müüa aprillis 2007, soovides nende eest saada 4,5 miljonit krooni. Sõnajalad on soovinud kinnistuosa eelisõigusega osta juba kuus aastat tagasi, kirjutas Postimees toona. Majavareme krunt on 3272 ruutmeetri suurune.

Uustani kasvu taha on jäänud mõnigi roll

"Eks minu pikkuse taha ole jäänud mõnigi roll," ohkab lauljatar Kelli Uustani (34) , kel kasvu täpselt 152 sentimeetrit. "Aga omad plussid on sellisel kasvul ka: saan kindlasti veel kõrges vanuseski laval lapsi mängida – nagu Ester Pajusoo või Salme Reek," räägib Uustani Õhtulehele. "Oli meil mõni aasta tagasi selline bänd nagu Foxy Mamas: mina, Kaire Vilgats ja Sofia Rubina. Lindistasime ühe loo ja sinna see jäigi. Ausalt öeldes ei kujutanud ma eriti ettegi, kuidas meie kolmik laval välja oleks näinud: ma oleksin isegi kontsadega Kaire ja Sofia vahele lihtsalt ära kadunud," naerab Pöial-Liisi kasvu muusikalitäht Kelli Uustani.

Rabarock toimub taas

Vahepeal aastase pausi pidanud Rabarock toimub sel suvel jälle. Festivali korraldaja Kristo Rajasaare ütles, et elevust ja tahtmist festivali korraldada on endiselt sama palju kui viis aastat tagasi alustades. Masu ei ole veel läbi, küll aga teeb masu pausi üheks nädalavahetuseks, 17. ja 18. juunil 2011 ja ainult Järvakandis. Läbirääkimised käivad, tuleb palju uut, palju vana ja palju põnevat.

Strippar Marco hakkas laulma

Marco Tasane ehk Strippar Marco on sukeldunud muusikamaailma. Tema esimese singli "Life Is Just Illusion" video jõudis YouTube'is üleval olla vaid mõned tunnid, kui see ebasündsuse tõttu eemaldati. Videos hõiskab Strippar Marco muuhulgas, et tal ei ole implantaate. Marco lubas, et juba peagi saab kuulda ka tema teist singlit, mis on väga retrohõnguline - videosse on leitud kaadreid 1997. aasta Freedom Parade'ilt.

Hannahi singel vallutab taas tabeleid

Laineid lööb Hannah‘i värske laul "Sanity", millele ennustavad Euroopa klubimaastikul head edu mitmed nimekad DJ-d eesotsas Paul Oakenfoldi ning Tiestoga. „Sanity“ on tänaseks teinud juba jõulise hüppe briti edetabelites, positsioneerudes UK Music Week Upfront Club Chart’is teisel tabelinädalal kuuendale kohale. Samuti leiab loo DMC erinevatest tabelitest kokku lausa viie ededabeli esikolmikus. "Sanity" kaasautoriks on Hannah‘i enda kõrval Steve Booker, kelle seniseks tuntuimaks looks inglise artisti Duffy hittlaul "Mercy". Tagamaks edu klubides valmistasid singlist oma versioone tantsumuusika tipptegijad Bimbo Jones, Sharp Boys, Riffs&Rays, Dr. Kucho, Tristan Ingram & Ali Wilson ning Adam K & Soha. Just viimaste produtsentide remix on saanud väga head tagasisidet ja leidnud kindla koha näiteks eelmisel aastal Tallinna Lauluväljakul Madonna kontserdi soojendusesineja Paul Oakenfoldi DJ-settides.

Saarel ilmus uus singel

Mikk Saare kauamängivalt "Püüa päeva" on ilmunud viies singel "Kui sina oleksid mu laulus", mille sõnad on Jarek Kasari (Chalice) sulest. Loo on produtseerinud Mikk Saare bänd "Saar". "Kui kirjutaksin sahtlisse, su käed seoks kinni takti sees, su silmad seaksin nootideks, ja noodivarred juustest teeks...," tsiteerib laulu refrääni bändi kitarrist Karl Kanter, "on ühed parimad seosed muusika ja armastuse vahel, just sellist helgust ongi sügisesel külmal ajal kuulajatele vaja."
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar