Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 45.nädal
14.11.2010
Muusik unustas ülikalli viiuli rongi

Saksamaa muusik unustas rongi 1,4 miljonit dollarit ehk umbes 15,6 miljoni Eesti krooni suuruse summa maksva viiuli. 55-aastane viiuldaja oli just lõpetanud klassikalise muusika kontsertturnee Aasias oma kvartetiga ja sõitis kohaliku rongiga Müncheni lennujaamast koju, kirjutab gantdaily.com. "Ta läks rongilt maha, kuid unustas viiuli kaasa võtta. Politsei leidis viiuli rongist, kohalt, kuhu muusik oli ta pannud," teatas politsei esindaja. Muusik sai 1748. aastal valmistatud viiuli kaotamise tõttu paanikahoo ja vajas arstiabi.

Sander avas näitusmüügi

Viimastel aastatel eelkõige kunstiga tegelev Mart Sander sai hiljuti rõõmustada heade uudiste üle, kui Kultuuriministeerium otsustas järgmiseks aastaks anda välja tema Tallinna vanalinna vaadetega seinakalendri. Kalender on eelkõige mõeldud Euroopa Kultuuripealinna külastavale turistile, andes ülevaate meie vanalinna ajaloost ning kaunimatest paikadest. Sander, kes kahel eelmisel isikunäitusel „Eesti portreed“ ning „Müto/Real“ tõi vaatajate ette kas portreid avaliku elu tegelastest või mütoloogiahõngulisi suuremõõtmelisi monumentaalmaale, tuli 1. juunil välja näitusega, mis pakkus vaatajale hoopis teistsuguseid teoseid – hallikates toonides visandlikke Tallinna vanalinna vaateid. Näituse nimi „3“ tähistas nii kolmandat näitust kui ka seda, et ekspositsioon seati üles hotelli „Kolm Õde“ vastavatud galeriis. Kuna tegu oli näitusmüügiga, maalis Mart Sander pidevalt ostetud teoste asemele uusi. Alates 11. novembrist saab uuenenud näitusmüüki näha Eesti Kontserdi jalutusruumis.

Sisask üllitab uue plaadi

Detsembris Eestis müügile tulev Siiri Sisaski uus plaat „Lingua mea” (tõlkes „Minu keel“) üllatab kuulajaid oma kõlavärvide poolest ning toob kuulajateni uue loomingu, mis on valminud koostöös Kristjan Randaluga. Peamiselt Siiri Sisaski enda sulest pärit lauludega plaati iseloomustab laulja sõnaga “uudne.” „Mul on hea meel, et olen saanud oma laule laulda sedavõrd suurepäraste muusikute saatel ning hea meel on mul samuti stuudio üle, kus selle plaadi salvestasime. Eks igaüks kuula ise ja otsusta, aga minu jaoks on see plaat kindlasti üks oluline samm edasi oma muusikuteel,“ ütles Sisask. Siiri Sisaski koostöö Kristjan Randaluga on kestnud kaheksa aastat. Selle aja jooksul on toimunud arvukalt kontserte Euroopas ning esinetud on ka Eestis. Varasemalt on välja antud kaks CD-d, milleks on „Jälg“ (2002) ning „Teine jälg“ (2006). Nüüd on uute laulude ja uue suurenenud koosseisuga ilmumas kolmas CD „Lingua mea“. Koostöös Kristjan Randaluga valminud plaat on salvestatud 2010 kevadel Saksamaal „Bauer studios“ stuudios ning jõuab Eestis müügile detsembris.

NBS sai uue plaadi

No-Big-Silence toob fännide plaadimasinasse oma loomeperioodi ühe kõige erinäolisemate meloodiate ja rütmidega uue kauamängiva – poelettidele jõudis eelmise albumi "Starstealer" uustrükk, mis üllatab erinevate muusikute tehtud remikside lisaplaadiga. NBS-i lugusid töötlevad teiste seas Meelis Meri uus projekt Tiger Milk, Zorg, Leslie Da Bass, Tiiu Kiik, Sinine, Sethh, Tallinn Daggers, Mimicry ning Forgotten Sunrise. Bändi kitarristi Kristo Kotkase sõnul laekus remikse väga üllatavatelt tegelastelt nii meilt kui mujalt. “Kokku on kettal 79 minuti ja 18 loo jagu remikse, pressisime plaadi ääreni täis, tehase standard näeb tegelikult ette vaid 74 minutit. Kuna viis remiksi pidid ruumipuudusel kahjuks välja jääma, siis jagasime neid bändi Facebook'i lehel. Kel seal konto puudub, siis lugude lingid on leitavad ka fänniklubi Silencers blogist või Rada7 keskkonnast,” selgitas Kotkas. Starstealer’i originaallood on bändimeeste arvamusel saanud justkui uue hingamise, muusikud on leidnud lugudes väga lahedaid erinevaid nüansse, millest kinni haarata ja esile tuua. “Stilistiliselt on pilt kirju, esindet on nii elektro, akustilised kitarrid, metal kui house-muusika. Osad tegelased on lood ikka täiesti pulkadeks võtnud, Cram'i laulu alles jätnud või lüürika koguni ise esitanud ning kõik muu sinna uuesti juurde loonud. Mul on väga suur austus nende ees, kes on asja hinge ja suure pühendumusega ette võtnud, tänud kõigile,” kiitis Kotkas tegijaid, kes ise pikalt plaadiprojekti sees olnuna avastab siiamaani veel miksidest uusi ja põnevaid elemente. Zorgi laulja Lemo jaoks on NBS'i lood remiksimiseks väga hea materjal. Nende käe all leidis uue töötluse albumi nimilugu, millele lisati omalt poolt veidi Zorgi roostemahla, voolu ning vokaali. "NBS remiksis ligi 5 aastat tagasi meie singlit "The One" ja tahtsime neile veel paremini tagasi teha," muheles Lemo, kelle arvates on NBS'i idee eelmine album sellise lisaväärtusega uuesti väljaanda väga kiiduväärt. Temaga ühel nõul on ka Tiiu Kiik, kes on end NBS'i loominguga mingil määral alati kursis hoidnud."Sümbioos elektroonilisest ja metallmuusikast nagu nemad seda teevad, on mulle alati meelepärane olnud ja muidugi teeks edaspidigi nende loomingust töötluseid. See oleks väga tore," rõõmustas Kiik.

Mama üllitas uue loo

Margus ja Mati – Mama - on valmis saanud uue loo pealkirjaga “Ainus oled sa”. Tegu on omaloominguga. Sõnad kirjutas Mati elukaaslane Kadri Jaaniste, muusika Mati Klamp. Tegu on rokiliku ballaadiga ja kõneleb see olukorrast kui keegi ära kaob ja keegi kedagi väga tagasi ootab. Plaadi tahavad mehed valmis teha uue aastanumbri sees, sest kui juba midagi teha, siis korralikult.

Palsner teeb taas bändi

Raul Palsner on Eesti muusikasõbrale tuttav bändidest Vitamiin ja Monarh. Nüüd on laulja pärast 20-aastast pausi tagasi uue bändiga Rebel ja valminud on ka esimene singel pealkirjaga “Kuldne kuu”. “Ma tahaks ikka nii korralikult tagasi olla, et saada piisavalt projektesinemisi ja pakkumisi juba tuleb,” rääkis Palsner. “Mind kutsuti ja otsiti,” põhjendas Palsner, miks ta muusika juurde naases. “Algselt oli Rebeli näol tegemist hobi või tugitoolibändiga ja asutajaliikmetele polnudki plaanis hakata stuudios käima või lavale minna. Siis aga sattus bändi Rein Laaneorg, kellega me oleme koos muusikat teinud juba Vitamiinis. Tema kutsuski bändi mind ja nii see läks,” rääkis Palsner, lisades, et bändi plaanid on suured. Lisaks Laaneorule ja Palsnerile on Rebelis trummidel varem autosportlasena karjääri teinud Rain Pilve. “Ta on tegelikult muusikakoolis õppinud löökriistu ja nüüd on trummide taga tagasi,” lisas laulja. Soolokitarril on Tarmo Rand ja basskitarril on kunagine Polyphoni ja Consiliumi bassimees Allan Ladvas. “Võib olla on tulemas ka pisut uuendust ja noorenduskuuri, aga sellest on veel vara rääkida,” lisas Palsner. Rebeli esimene singel “Kuldne kuu” on eestikeelne kaver Alan Parsons Projecti hitist “Eye In The Sky”. Kavaeribändiks Rebel Palsneri sõnul jääda ei taha. “Me alustasime kaveriga, et end sisse soojendada, aga tulevikuplaanid on jätkata ikka omaloominguga ja üht-teist on juba tekkimas. Järgmised salvestused tulevad juba päris omaloomingu poole pealt,” lisas Palsner. Bändi nime ristiisa on samuti Palsner, kellel on nimele ka oma põhjendus. “Ta on oma tõelise loomuse avalikuks teinud ja elab vankumatult selle järgi. Mässaja tuletab meile meelde - võta julgelt vastutus enda peale selle eest, kes me oleme ja elada oma tõe järgi.”

Siskat süüdistatakse taas

Kinoinimene Linda Ümera on hämmingus. Kui Katrin Siska (26) direktoriks sai, kadunud Lasnamäe kultuurikeskusest Lindakivi sotsiaalprojektina näidatud tasuta filmid, mis mõeldud eakatele. Katrin aga ei mõista, miks teda, kes ta on just vanainimeste eest igati hea seisnud, jälle hävitada tahetakse! "Varem toimis see väga hästi, korra kuus said lasnamäelased käia kinos filme vaatamas," ütleb sotsiaalkino projekti vedanud Ümera Kroonikale. Kuigi see Siska tulles soikunud, olnud Katrin hiljem jällegi vaimustuses sellest, et kasvõi PÖFFi filmifestivali raames hakataks Lindakivis jälle mingeid filme näitama. Samas jätnud ta Linda meelehärmiks edasised päringud vastuseta! Linda loodab, et ettevõtmist ei taba sama, mis eakate bridžklubi, millel Katrin palus leida enesele uus koht...

Kerli varjas end punase parukaga

Eestis võis üle pika aja näha lauljatar Kerli Kõivu, kes on kodumaal oma uut videot salvestamas. Et videolt mitte salapära võtta, varjab Kerli oma uut soengut. Seetõttu käis ta ka kinos Sõprus Tallinn Dolls'i galal tulipunase parukaga. "Käin muidu ka suure kapuutsiga ringi ja keegi mind tänaval ära ei tunne," rääkis tüdruk TV3 Uudistele. Kerli usub, et eestlastel on tema uut videot vaadates kindlasi uhke tunne. "Hakkame ehitama armastusearmeed, mis saab alguse Eestist," kergitas ta natukene saladuskatet.

Mai hakkas taas laulma

Kallimast lahku läinud laulja Mai Leemeti (23) restart on hoogne - lisaks Volkswageni põrnika soetamisele liitus Mai taas Külalistega ja tema elus olevat nüüd ka palju armastust! Mullu suvel rabas ansambli Külaliste ja tema juhtfiguuri, müraka Tommyboy fänne uudis, et bändi naislaulja Leemet hülgab nad, kirjutab Kroonika. "Põhjused, mis mind toona Külalistest lahutasid, on kadunud ja mul ei ole enam vajadust hoida end tagasi tegemaks head, kvaliteetset ja uhkusega esitatavat muusikat," seletab Mai. "Armastan Külalisi, neid kutte, kes selles kambas on - ja armastust ei keela ma endale kunagi!"

Marvi ja Mikk annavad ühiskontserdi

"Varem ma seda lugu väga ei sallinud, aga kui sai läbi lauldud, avastasin, et vau, see on ju väga äge lugu!" märgib Mikk Saar oma praeguse lemmiku, Virmaliste laulu "Naer" kohta. Virmaliste "Naer" on üks lauludest, mida kuuleb Mikk Saare ja Marvi Vallaste ühiskontserdil neile hinge läinud lugudest, kirjutab Õhtuleht. "Isiklikuks teeb need kontserdid see, et mõne loo on kirjutanud Marvi, mõne mina, mõni kuulub eesti klassikasse, mille saatel oleme üles kasvanud ja mis on olnud meie lemmiklaulud läbi aegade." Marvi ja Mikk annavad kontserdi 19. novembril Tallinnas Kumus.

Lauri kolib Taisse

Lauri Pihlap kolib kolmeks kuuks Eestist ära. Laulja kutsuti Taisse, kus teda oodatakse ühes Pattaya ööklubisse loodavasse bändi, mille liikmed kogutakse kokku erinevatest riikidest. Lauri, kes lahkub lähikondse sõnul Eestist kohe, kui viisa korras, jääb ära kolmeks kuuks, kirjutab Kroonika. "Ei oska hetkel infot kommenteerida," jääb Lauri ise ilmselt viisateema tõttu tagasihoidlikuks.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket