Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Igor Garšnek kirjutas avameelse raamatu Ruja ajaloost
22.11.2010
Rock-muusik, klahvpillimängija, helilooja ja muusikaajakirjanik, endine rujalane Igor Garšnek on valmis saanud raamatu “Ruja: must ronk või valge vares”, mis räägib avameelselt Ruja 17-aastasest ajaloost.
 
Garšneki sõnul ajendas teda raamatut kirjutama tõsiasi, et keegi polnud Rujast varem raamatut kirjutanud. “Minu jaoks oli ja on Ruja tagantjärgi legendaarne nähtus mitte ainult pop või rockmuusikas vaid Eesti muusikas ja kultuuris üldiselt,” rääkis autor.
 
Raamat ei ole kronoloogilises järjekorras, kuid hõlmab kogu Ruja tegevusperioodi. “See on Ruja lugu läbi Ruja muusikute silmade. Väga tugevalt aitas mind Jaanus Nõgisto. Ma salvestasin temaga 5-6 tundi intervjuusid. Lisaks talle aitasid meenutada ka Priit Kuulberg ja Rein Lang, kes oli kunagi Ruja mänedžer,” tutvustas Garšnek. “Ma ei ütleks, et see lugu, mis on raamatus, oleks 100% ammendav. Päris palju jäi kirjutamata. Aga see, mille mina kirja panin, on vähemalt tõsi.”
 
Garšnek kirjeldab Ruja käekäiku avameelselt, ent see polnud temasõnul eesmärk omaette. “Me olime kõik noored inimesed ja ma ei näinud põhjust, miks ma ei võiks kirjutada seda, mida me tegime lugude proovimise ja kirjutamise vahelisel ajal. Loomulikult puutusime me lõõgastudes kokku alkoholiga ja loomulikult jäid meile silma ka kaunid Nõukogude Liidu avarustes ringi lippavad tütarlapsed. Kui me liiga laisaks läksime, otsisid nad meid ise üles. Kõik on kõigega seoses ja oluline,” lisas Garšnek.
Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?