Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Külli Reinumägi mängib Euroopa parimas lastefilmis
14.09.2009
Eesti kinodesse on jõudnud Soome lastefilm “Myrsky” (“Torm”), mis on võitnud 2008. a. parima Euroopa lastefilmi tiitli. Samuti on peaosaline Ronja Arvilommi valitud parimaks lapsnäitlejaks. Filmis teeb ainsa Eesti näitlejana kaasa Külli Reinumägi, kelle sõnul on tegemist ühe armsaima ja tundlikuma lastefilmiga üldse.

“Peategelane on kaukaasia lambakoer ja film räägib koera kasvatamisest ja kasvamisest ning nii koera kui ka tema tõu ajaloost. Seega on film lisaks sellele, et ta on armas, ka hariv,” kommenteeris näitlejanna.

Reinumägi sattus filmi läbi tutvuste. “Minu lähisugulane Þanna Reinumägi töötab Soomes stsenaristina. Temalt küsiti, kas ta tunneb mõnda tumeda peaga pruunisilmset Eesti näitlejannat, kes mängib välja Gruusia päritolu Eesti naise, kes elab Soomes. Tema soovitas mind. Sõitsin Soome. Tegime proovivõtte. Mind vaadati ühelt ja teiselt poolt ja osutusingi valituks.”

Filmis kehastab ta Miriamit, kes ilmub ekraanile alles filmi lõpus. Sellest hoolimata ütles näitlejanna, et mõistab, kui öeldakse, et loomade ja lastega töötamine on raske. “Näiteks ühte koera mängis läbi filmi kokku kuus erinevat koera. Eelmised kasvasid kogu aeg liiga suureks ja nad nägid ikka tõsist vaeva,” kommenteeris Reinumägi.

“Mul oli üks võttepäev ja sellele eelnenud proovipäev kestis 8-9 tundi. Kõik pandi paika nii üksikasjalikult, et mul võttis silme ees lausa kirjuks. Hiljem mõtlesin, et nad tegelevad kogu aeg koerte ja lastega ning platsil on pidev kaos. Ilmselt kinnitavad nad sellega näitlejad nii paika, et need vähemalt raamides püsiksid,” kirjeldas Reinumägi Soomes saadud kogemust. “Näiteks minu last mängis üks 3-aastane tüdruk, kes lõpuks jooksiski võtteplatsilt ära.”

“Torm” jutustab südamliku loo suure koera ja väikese tüdruku vahelisest sõprusest. Pereisa toob Berliini müüri juurest suveniirina koju kaasa armsa kutsika. Pere 7-aastane pesamuna Pärl võtab koera oma hoole alla ning paneb kutsikale nimeks Torm. Südamliku ja armastava pere hoole all, kasvab Torm kindlate reeglite ja käskudeta. Väikesest armsast ja kohmakast karvapallist kasvab hoopis suur musklikogu ning tõeliste kaitseomadustega võitluskoer. Kui Torm hakkab tormilisi iseloomuomadusi näitama, tekib kogu perekonnal mure ning nad otsustavad välja uurida, mis salapärane taust nende koeral olla võiks. Vähehaaval hakkab müsteerium lahenema, Torm on nimelt kaukaasia lambakoer, kelle vanemad valvasid Berliini müüri.

Film peaks tulevikus jõudma maakondlikesse kinodesse, rahva- ja kultuurimajadesse ning koolidesse üle Eesti. Igast kinopiletist läheb 1 kroon Loomade Hoiupaiga toetuseks.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar