Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Eestis napib mustkunstnikke
27.11.2010
Elmaril käis laupäeval külas mustkunstnik Charlekas ja rääkis illusionismi tagamaadest. Charlekas alias Karl Eelmaa sündis mustkunstnikuna… Kus ja millal pole täpselt teada… Ta on tulnud siia sõnumiga, et hoolimata tehnika ja trendide muutumisest jääb inimloomus läbi aastatuhandete alati samaks ja seda eriti tähelepanu eemalejuhtimise vallas. Laboritunnid hämarates keskaegsetes keldrites, praktika karmidel tänavatel ja lugematud leheküljed vanadest ning modernsetest raamatutest on muutnud Charleka Eesti üheks ainulaadsemaks ja nõutumaks mustkunstnikuks. Charlekas tunneb ennast vabalt nii lähivaate-mustkunstis pealtvaatajaga üks ühele tõtt vaadates, kui ka suurel laval paarisaja pealise publiku ees. Samuti pole talle võõras kaasaegne meeltemaagia. Oma suurimaks saavutuseks peab Charlekas eksklusiivset tuvishowd, mis koosneb kuuest lumivalgest tuvist, manipulatsioonist ning tulevärgiga illusioonist.

Eestis napib mustkunstnikke ning see ring pole aastakümnete jooksul suurt kasvanud. Seetõttu pole ka kerge mustkunstnikuks saada, sest seda kunsti kusagil õppida ei saa. Eestis olles tuleb kõik ise avastada ja õppida. Raamatud, dokfilmid, live-show’d – kõik on suureks abiks. Mustkunstnikutöös võtab suurima osa ajast ettevalmistus – trikiideede genereerimine, trikkide metoodika välja nuputamine, vahendite ehitamine, triki harjutamine. „Kõik ideed on paratamatult juba ühel või teisel kujul ära tehtud ja jalgratast ise päris leiutada pole tarvis. Peamine on püüda trikki teha omal moel ja erineda teistest mustkunstnikest nii palju kui võimalik,“ rääkis Charlekas. Trikkide saladusi mees meile avaldada siiski ei tahtnud, sest ametisaladuste avaldamine oleks ebaeetiline juba ainuüksi teiste ametivendade suhtes. Illusioonide põhimõtete kohta rääkis Charlekas aga seda, et peamine on inimese ajataju ja tähelepanu hajutamine, mille tulemusel triki tegemise aeg on tegelikkuses palju pikem kui tundub. Seetõttu saab toimetada näiteks pundi inimesi hõlpsasti justkui momentaalselt ühest punktist teise. Ühiselt valisime stuudios välja ka filmi, mida kuulajatele soovitada – „The Illusionist“ (USA, 2006).
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket