Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Eesti korjab esimesena maailmas kasutuselt taksofonid
30.11.2010
30. november 2010 läheb Eestis ajalukku kui päev, mil viimast korda töötasid taksofonid. 1. detsembrist lülitatakse need välja ning jätkub automaatide demonteerimine. Eesti on maailmas esimene riik, kes taksofonide töö lõpetab.
 
“Osad aparaadid lõpetavad oma elu muuseumis ja osa nendest läheb utiliseerimisele,” kommenteeris Elioni tehnoloogiadirektor Kalev Reiljani taksofonide saatust.
 
Reiljani sõnul on Elion taksofoniäris liikunud viimastel aastatel väga kiiresti allamäge. “Taksofonide kasutamise tippaeg oli 1997. aastal kui neid oli üle Eesti kokku üle 3000. Tänaseks on jäänud alles juba alla 500 taksofoni ja nende kasutamine on langenud veelgi kiiremas tempos. Viimase aasta jooksul helistati keskmiselt 1 minut taksofoni kohta päevas, mis on võrreldes kasutamise tippajaga mitusada korda väiksem maht.”
 
Kõigil, kellel on kätte jäänud taksofonikaarte, millel on veel raha peal, palub Elion pöörduda oma esindustesse, kus need vahetatakse raha vastu. Kaarte saab ära tuua kuni järgmise aasta detsembrini.
 
Elion plaanib kõik taksofonid demonteerida hiljemalt 1. märtsiks 2011.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Veiko Soom

Kolmest seitsmeni

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap