Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Genkast sai Tallinnfilmi juhataja
02.12.2010
AS Tallinnfilm sai endale uue juhataja. Selleks on Henry Kõrvits, laiemale üldsusele tuntud ka kui Genka.
 
“Eks ma olen enne ka teinud teisi töid ja muusikat pigem hobina selle kõrvalt, nii et see mingi uus asi ei ole,” põhjendas Kõrvits enda sattumist Tallinnfilmi etteotsa. “Filmiga ma varem pole seotud olnud, aga Tallinnfilm tegutseb tänapäeval nii suurel ja laial rindel, et see ei olegi kõige prioriteetsem, et ma peaksin olema läbi ja lõhki filmiinimene,” lisas uus juhataja.
 
Tallinnfilm tegeleb täna Kõrvitsa sõnul asutusega, kes kaitseb, haldab ja restaureerib kunagist filmipärandit. “Lisaks hangime välismaalt ja levitame väärtfilme Eestis ja oluline osa on ka väärtfilmikino “Artise” haldamine, mis asub Tallinnas Solarise majas,” tutvustas Kõrvits.
 
Esmaseks ülesandeks peab Kõrvits just “Artisega” seonduvat. “Väga paljud inimesed pole enda jaoks veel teadvustanud, et selline koht on olemas. Korralik, funktsioneeriv, täisväärtuslik väärtfilmikino. Nüüd tuleb sellega veidi vaeva näha, et inimesed saaksid teada, kus ja mis ja milla,” rääkis juhataja.
 
Muusika tegemist Kõrvits ei jäta. “See on sünnist saati juba sees. Seda niisama välja juurida ei saa. Miks ma peakski? Peale A-Rühma ja Toe Tagi on veel teisigi projekte töös, nii et vaikselt tiksub,” rääkis Kõrvits.
 
Tervise kohta käivaid kõlakaid soovitas Kõrvits mitte uskuda. “Ma pole oma elus ühelgi operatsioonil käinud ja ajakirjanikud natukene liialdavad. Neile meeldib see,” lisas Kõrvits.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar