Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 48.nädal
06.12.2010
Regati detsember on esinemisi täis

Elmaril käisid külas Mattias Mustonen ja Marek Jürgenson ansamblist Regatt. Mehed tõis kaasa ka uue singli nimega “Peegel”. Lisaks tavaversioonile on juurde tehtud ka kaks eriversiooni – pikem “Regati baarimix” tantsusaalide tarbeks ja lühem “Soovid sooviod soovid Mix” raadioeetri tarbeks. Detsembris on Regatil avalikke esinemisi Pärnus, Põlvas, Saaremaal, Rakveres. Lisaks loomulikult esinemisi erapidudel. Esinemisgraafiku leiab Regati kodulehelt aadressil www.regatt.com.

Dagö on puhkuselt tagasi

Dagö on kaheaastaselt puhkepausilt tagasi ning tutvustab kontsertidega ka uue plaadi materjali. “Kui ei ole midagi enam parasjagu pähe tulemas, siis võibki puhata,” rääkis Lauri Saatpalu, miks Dagö aja maha võttis. “Inimene läheb puhkusel ikka siis kui tal ei ole tööd,” naeris ta. Viimastel nädalatel on Dagö astunud üles uute lauludega. Uuenenud on isikkooseis ja veidi ka stiil. “Bassil on nüüd Henno Kelp, klahvpille mängib Tarvi Kull ja trumme Kristjan Priks,” tutvustas Saatpalu. Endisest seltskonnast on veel järgi Peeter Rebane ja loomulikult Saatpalu ise. “Eks me teeme ka Petsiga nüüd natukene teistmoodi laule,” rääkis Saatpalu. “Kahtlemata on ka ansambli kõlapilt veidi muutunud,” lisas ta. Vastates küsimusele, millises suunas on Dagö muutunud, ütles Saatpalu, et ikka paremuse poole. 10. detsembril astub bänd üles Viljandis klubis Puhas Kuld ja 11. ja 12. detsembril Tallinna Linnateatris. “Need ongi proovikontsertid, kus me testime, kuidas uus materjal kõlab ja seejärel läheme stuudiosse ja hakkame alles salvestama,” rääkis Saatpalu. Uut albumit pealkirjaga “Plaan Delta” on oodata juba kevadeks. “Kui varem oleme salvestanud albumit Helsingis, siis seekord läheme kaugemale ehk Pärnusse,” muigas Saatpalu. “Plaadile tulevad ka pikemad sõnaseletused, kuna meile on pahatihti öeldud, et meie tekstidest ei saada aru. Me seekord seletame need siis plaadil pikemalt lahti,” lisas Saatpalu. Elmar esmaesitles ka Dagö verivärsket singlit “Plaan Delta”, mille kohta ütles Saatpalu, et lauluteksti tuleks praegu võtta üks-ühele. “Mõelge, kus metsas on kabaree ja kes on loomad,” lisas ta.

Genkast sai filmiasutuse juht

"Tallinnfilmi pole vaja seksikaks muuta. Ta ongi nagu vanem seksikas daam," muigab laiemale avalikkusele seni räppar Genkana tuntud Henry Kõrvits, kes asus tööle filmiasutuse uue juhina. Aukartust korvpalluri mõõtmetes räppar uue väljakutse ees enda sõnul ei tunne, kirjutab Õhtuleht. "Saku Õlletehasel (kus Genka kuus aastat brändi Saku Rock tootejuhina tööd murdis – Toim.) on mitu korda pikem ajalugu ja seal sain hakkama. Ei näe põhjust jalga väristada. Tulge kinno!" lisab ta reipalt.

Sanderi kalender toetab heategevust

Poelettidele jõuab Mart Sanderi Tallinna vanalinna vaadetega seinakalender. 1. juunil avas multitalent Mart Sander oma kolmanda isikunäituse Galeriis "Kolm õde". Seni portreemaalide ning mütoloogiliste stseenide kujutamisega tegelenud Sander tegi selle näitusega kannapöörde, esitledes uue näitusega jahedates hallitoonides visandlikke nägemusi oma kodulinnast. Juba näituse avamisel müüdi ära veerand teostest, kuid kunstnik maalis neid pidevalt juurde, et galerii tühjaks ei jääks. Eelmisel nädalal kandus näitus üle Eesti Kontserdi jalutusruumi. Nüüd on esmakordselt Mart Sanderi teoste reprod saadaval kaubanduslikul kujul. Euroopa Kultuuripealinna kalender ei ole järgnevatel päevadel aga mitte ainult suveniir, vaid ka projekt, mis loodab koputada jõulueelse aja heldele meeleolule. Sanderi kunstigalerii kodulehekülje (www.maaligalerii.ee) ning Eesti Kontserdi kaudu müüdud kalendrid annavad panuse ka heategevusse: iga kalendri müügist läheb kümme krooni Eesti Liikumispuudega Laste liidule. Saadud raha eest ostetakse liikumisrobot, mis aitab ehk mõnel lapsel taas kõndima hakata.

Nurmsalu pani tütrele kahekohalise nime

Eurolaulik Sandra Nurmsalu (21) sünnitas läinud suve 26. juulil pisitütre. Küll on aga Sandra ja tema elukaaslane Tarmo seni hoidnud kiivalt avalikkuse eest saladuses oma silmatera nime. Naistelehel õnnestus aga paari ühelt tuttavalt teada saada, et piigal on ilusa kõlaga kaheosaline nimi: Crystal Ingrid.

Nancy esineb Eesti Diskol

Raadio Elmar toob suure Eesti muusika peo taas pealinna. Laupäeval, 11. detsembril, toimub meeletu „Eesti Disko“ Tallinnas klubis Venus. Laval on oma suurimate hittidega võrratu Nancy. Muusikute suguvõsast pärit Nancy jõudis estraadile ema Els Himma jälgedes. Nancy ainus CD-album ilmus aastal 1996. Lauljanna oli 90-ndatel Eesti muusikamaailma tipus luues tantsumuusikat, mida mängiti kõikides tolleaegsetes meelelahutusasutustes. Nancy repertuaarist tuleb kindlasti esile tõsta aegumatud ja unustamatud hitid nagu „Hellalt hoia mind“, „Sa ainult teisi näed“, „Pilgud ja nooled“, „Aeg peatub“ ja „Sa muutsid kõik“. Parimat Eesti mussi mängivad peol Lauri Hermann ja Ahto Kruusmann. Pileteid loosime Raadio Elmar soovisaadetes ja raadioürituste veebikodus starmusic.ee.

Eestlased kandideerivad Grammy’le

Avalikustati maailma mainekama plaadiauhinna Grammy tänavused kandidaadid.
Eesti muusikud on viie kandidaadi hulgas kahe heliplaadiga ja seda ühes ja samas kategoorias - parim kooriettekanne. Grammyle kandideerivad: Eesti Filharmoonia Kammerkoori CD „Baltic Runes“, dirigent Paul Hillier (Harmonia Mundi), salvestus tehti Tallinna Metodisti kirikus veebruaris 2008. Frank Martini oratooriumi „Golgotha“ salvestus, dirigent Daniel Reuss, esinejaiks Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Cappella Amsterdam ja rahvusvaheline solistide ansmabel (Harmonia Mundi), salvestus tehti Estonia kontserdisaalis aprillis 2009. Mõlemad heliplaadid on esindatud ka mitmete klassikalise muusika raadiojaamade ja muusika-ajakirjade „Best record of 2010“ listides.

Kerli sai kiita

Diddy või P.Diddy või Puff Daddy, nagu teda läbi aegade on tuntud, lööb Ameerikas laineid oma uue bändi Diddy - Dirty Moneyga. Bändi lauljatar on aga vaimustuses hoopiski Kerlist ja ei jäta seda ka enda teada, vaid kiidab Kerlit avalikult Twitteris. Kerli üks viimaseid postitusi Twitteris on tänusõnad Diddy - Dirty Money lauljatarile Dawn Richardile: "Suur tänu ilusate sõnade eest tol õhtul. Soovin sulle edu!" Dawn vastas Kerli postitusele: "See tähendas mulle palju. Me peame koos muusikat tegema. Sa oled mu lemmik. Päriselt!" Mille peale vastas Kerli: "Teeme ära!" Jääme põnevusega ootama Kerli ja Diddy - Dirty Money koos tehtud uusi lugusid.

Gray kontserdil esineb ka Iiris

7. detsembril astub Nokia Kontserdimajas üles R&B-staar Macy Gray. Kontserdiõhtu avab maailma muusikaringkondades elevust tekitanud duo Iiris, mille liikmeteks nooruke laulja-lugudekirjutajas Iiris Vesik ning produtsent Ago „Seth“ Teppand. Omanäolist karakteriga popmuusikat viljelev duo Iiris, kelle muusikas saavad nende endi sõnul kokku popp, rokk, elektroonilised saundid, klassikaline klaver, süntesaatorid, kaasahaaravad meloodiad, pöörane ilu, arulage hullumeelsus, zombid, kassid ja ükssarved, on olnud viimase poole aasta jooksul muusikaringkondade huviorbiidis nii Eestis kui maailmas. Looga "Astronaut" jõudis Iiris laiema publiku ette laulukonkursil „Eesti Laul“ ning võitis ka legendaarse Soome muusikaajakirja Rumba lugejahääletuse „lemmik lugu“ võistluses.

Eesti Kontsert korraldab aastalõpu gala

Eesti suurim klassikaliste muusikaürituste korraldaja Eesti Kontsert teeb kõrvalehüppe popp-muusika klassika valda ning üllatab muusikasõpru võimsa ja kordumatu aastalõpu galakontserdiga Kullaproov /585/. Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten ütles, et kontserdil kõlavad Eesti helisevasse kullafondi kuuluvad laulud legendaarsete ja armastatud staaride ning tänaste noorte tipptegijate esituses. Heliseva kullafondi uksi paotavad ligi 40 Eesti tipp-muusikut, teiste seas Uno Loop, Birgit Õigemeel, Els Himma, Koit Toome, Heidy Tamme, Uku Suviste, Boris Lehtlaan, Maarja, Anne Veski, Robin Juhkental, Ivo Linna, Hedvig Hanson, Margus Kappel, Sofia Rubina, ning 24-liikmeline Estonian Dream Big Band. Galakontserdi produtsent on helilooja Mikk Targo, ajatutele lugudele teeb nüüdisseaded džäss-saksofonistist orkestrijuht Siim Aimla ning õhtujuhtidena astuvad üles Guido Kangur ja Pille Lukin. Targo kinnitusel tulevad esitlusele mitmed legendaarsed lood, mida pole lavadel esitatud oma paarkümmend aastat. „Need on olnud väga mängitavad raadiojaamades, kuid elavesituseks pole olnud sellist võimsat orkestrit, mida need laulud nõuavad,“ rääkis ta. Targo kinnitusel on õigus ka neil, kes näevad Eesti Kontserdi aastalõpugalas teatud mõttes järge omaaegsetele Arne Oidi lauluvõistluste lõppkontsertidele ja aastavahetuse „Reklaamiklubi“ saadetele. Eesti Kontserdi aastalõpugala Kullaproov /585/ toimub Nokia Kontserdimajas 30. detsembril algusega kell 19:00.

Benton annab jõulukontserdid Tallinnas

Sellel aastal annab Dave Benton oma jõulukontsertid traditsioonilise üle-Eestilise tuuri asemel Saku Suurhallis korraldatava Kogupere Jõuluküla raames. 21, 22. ja 23. detsembril muutub Saku Suurhall esmakordselt selle ajaloos imeliseks Kogupere Jõulukülaks. See on meeleolukas jõulusündmus, mille raames toimuvad erinevad töötoad, jõuluturg, kontsertid ja palju muud. Kogu päeva jooksul toimuvad erinevad etteasted pealaval. Jõulumeeleolu aitavad luua Meero Muusika, Segakoor Sõpruskond, ETV Lastekoor, Tallinna Poistekoor, tantsustuudio JETA ja R.E.D. Avatud on ka Jõulujazzi kohvik, kus esinevad Kadi Toom ja Kuulatajad, SaxEst, Kristjan Mazurtchak Trio ja teised. Peaesinejana astub igal õhtul üles Dave Benton oma jõulukavaga.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap