Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Tiit Made sooviks külastada Põhja-Koread
08.12.2010
Abikaasad Reet ja Tiit Made on valmis saanud ühise reisiraamatu “Reisimise kirg”, kus nad kirjeldavad oma muljeid 18 erinevast riigist. Tiit Made rääkis hommikuprogrammis, et tegelikult on nad abikaasaga külastanud üle 100 erineva sihtkoha.
 
“18 kohast suurema osa moodustavad ühe Kariibi mere kruiisiga külastatud väikesed saared, mis on värvikad ja imeilusad,” tuvustas Tiit Made uut raamatut.
 
Reisile minnes võtavad rändurid eesmärgiks enese harimise. “Reisimine on üks enda harimise alaliike. Näha, kuidas teised rahvad elavad ja kuidas on nende elu korraldatud. Lisaks veel puhkus ja nauding kaunitest kohtadest, mis on ümberringi,” rääkis Tiit.
 
Põnevaimaks peavad nad enda jaoks kohti, mida saab liigitada märksõnade loodus- või maailmaime alla. “Näiteks Lihavõttesaared, Zimbabwes asuv supervõimas Victoria juga. Ka Kambodža tohutu templikompleks, mis on välja raiutud umbekasvanud džunglist,” rääkis Reet Made.
 
Üheks soovitud reisisihtkohas peab Tiit Made ka Lõuna- ja Põhja-Koread. “Aga ma tean, et Põhja-Koreasse saamine on problemaatiline ja seal kohapeal olemine veelgi suurem probleem.”
 
Ränduritel on plaanis ka juba järgmine raamat ning uued 10 reisisihtkohtagi, millest kirjutada, on juba välja valitud. “Aga vaatame, kuidas lugejad esimese raamatu vastu võtavad ja siis otsustame edasi,” lisas Tiit.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar