Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 36.nädal
15.09.2009
Kairit otsib tantsupoisse

Kairit Tuhkanen, lavanimega Niki, on otsustanud publikut üllatada. Ta paneb kokku uudse lavaprogrammi, lisades seni valitsenud girlpowerile ka meestantsijad. "Ta peab olema vähemalt minupikkune, s.o 174 cm, tantsima sama loomulikult kui hingama ja suutma mind vajadusel ka süles kanda," kirjeldas lauljatar Elmari Muusikauudistele tantsijat, keda leida loodab. Kõige sobivamate poiste leidmiseks korraldab Kairit 8. oktoobri õhtul sohvabaaris La Passion spetsiaalse prooviesinemise, kuhu on oodatud kõik kenad ja andekad tantsupoisid, kes on end Kairiti kodulehel registreerinud. Kairit on valmis saanud ka uue laulu veel sel aastal ilmuvalt plaadilt. Loo nimi on “Sõbraks jäime” ning järgib Kairiti stiili parimaid traditsioone. Lugu saab alla laadida ka Kairiti “Club Visioni” veebilehelt.

Keda kuulatakse netis kõige enam?

Lady Gaga hitti "Poker Face" on Suurbritannias alla laetud 779 000 korda, ja see on viimase viie aasta, mil tulemusi ametlikult mõõdetakse, parim tulemus. Lady GaGa esiksingel "Just Dance" on kolmandal kohal, teisel kohal asetseb Kings of Leoni "Sex on Fire", vahendab AFP. Suurbritannias on singel-plaatide müük siirdunud 98 % ulatuses võrku. Vaata tabelit:
1. Poker Face - Lady Gaga
2. Sex On Fire - Kings Of Leon
3. Just Dance - Lady Gaga
4. Use Somebody - Kings Of Leon
5. In For The Kill - La Roux
6. Run - Leona Lewis
7. Hallelujah - Alexandra Burke
8. Bleeding Love - Leona Lewis
9. Chasing Cars - Snow Patrol
10. Rockstar - Nickelback

Oks ja Edur saavad lapse

"Üks põhiteguritest, miks ma tantsimise lõpetan, on peresoetamise soov. Ma olen rahul sellega, mida olen saavutanud, mulle aitab sellest. Mu keha on kulutada saanud. Tahaks puhata, aga tahaks ka lapsi," rääkis tänaseks Suurbritannias eduka balletikarjääri lõpetanud ja kodumaale naasnud Age Oks käesoleva aasta veebruaris. 2009. aasta sügisel on naise suurim unistus täitunud - ta on lapseootel ja juba jaanuaris on oodata väikese ilmakodaniku sündi.
"See on imeline aeg! Tunnen end hästi, töötan küll palju, kuid trenne enam ei tee," rääkis repetiitorina tegutsev Age Publikule. "Tegu on minu ja Toomase jaoks väga oodatud sündmusega. Tunneme heameelt, et laps sünnib just Eestis." 19 aastat Inglise kuningliku balleti esipaariks olnud Age Oks ja Toomas Edur on kodumaal tagasi ja harjumas uue eluga. "Sisseelamiseks on pisut aega vaja. Olime päris pikalt ära ja kõik on meie jaoks uus. On uus töökoht, on uus kodu ja sündimas on uus pereliige. Suuremaid muudatusi elus vist ei saakski olla?" on Age õnnelik.

Riisalu pulmad jäid ära

Aivar Riisalu (48) läks ansambli Meie Mees trummari Törlepi pulmas sedavõrd hoogu, et lubas ka ise altari ette astuda - maagilisel kuupäeval 09.09.09! Elu24.ee uuris pullivennalt, kas laulatus juba möödas ja kuidas enesetunne. „Kallid ajakirjanikud, saage aru, mis on tingiv kõneviis. Ma ütlesin Törlepi pulmas, et ehk TULEKS ka ise vist varsti pulmad ära teha ja selleks VÕIKS ideaalselt sobida näiteks 09.09.09. Tead, mõtlesin, et järsku oleks 13.13.13 sobilik... „ rääkis Aivar.

Maarja-Liis võttis aja maha

Kuna lauljatar Maarja-Liis Ilusal on sügisel väga kiired ajad, võttis ta nädalaks aja maha ning põrutas puhkusele Kreeta saarele. "Oktoobrist mul selle aasta sisse ühtegi vaba nädalat ei mahu ja nüüd oli viimane aeg energiat koguda," pajatas Maarja Naistelehele.
Tagasi tulles ootab teda lisaks superstaarisaate þüriiliikme-tööle ka peaosa Vanemuise muusikalis "Evita" ning samuti on ta otsustanud välja anda jõuluaulude plaadi.

Helen õpetab ðõutantsu

Hiljuti Tallinna Laste Turvakeskuse kommunikatsioonijuhina tööle asunud Helen Randmäe teenib lisa showtantsu õpetamisega. "Alustasin vaikselt trennide andmisega kevadel Rocca al Mare Koolis ja mulle nii tohutult meeldis, sain nii palju positiivsust ja energiat sealt vastu, et otsustasin selle suhtes midagi ette võtta," räägib endine Nexuse liige Helen Buduaarile. Terve elu tantsimisega tegelenud Randmäe andis tantsustuudiole endast ise märku. Ettevõtlik tüdruk kirjeldas oma mõtteid ja teavitas, et kui stuudio kedagi vajab, siis ta on olemas. Heleni käe all hakkavad õppima neiud alates 16. eluaastast.

Smilers tiriti poliitilisse kampaaniasse

Keskerakonna häälekandja "Kesknädal" kirjutas, kuidas ansambel Smilers enne Raplas toimunud kontserti kohalikus söögikohas Keskerakonna-vastase "mikroetenduse" andis. "Avalikkuse ees alati vaoshoitult ja tasakaalukalt käitunud bändiliikmed olid Raplas kui ümbersündinud," kirjutas leht. Smilersi juhtfiguur Hendrik Sal-Saller rõhutab, et Smilers ei ole poliitiline organisatsioon ja peab seika, et Smilers valimiseelsesse reklaamikampaaniasse tiritakse, kahetsusväärseks. "Smilers ei ole poliitiline organisatsioon ning ei oma poliitilist eesmärki," ütles ta Publikule. Hendrik on sügavalt tänulik kesknoortele, kes arvavad, et "loomulikult on ka "meie aja moosekantidel" õigus omada poliitilisi vaateid". "Väga tore! Kuigi minu teada on juba ammu igal demokraatliku Eesti Vabariigi kodanikul (sealhulgas ka pillimeestel) õigus omada ja avaldada oma isiklikku arvamust – ka lõunalauas. Naiivselt olen arvanud, et KGB-ajad ja tsensuur on häbiväärne ajalugu ning sosistamiseks pole enam põhjust." Sal-Salleri meelest on kummaline ja ebaviisakas see, kui kellegi lõunalaua eravestlust salaja pealt kuulatakse: "Ja jutt siis valikuliselt kuskil "ajalehes" ära trükitakse - kusjuures ei juleta isegi oma nime avaldada! Oleks siis artikli autoril olnud julgust kardina tagant välja astuda ja ennast ning oma poliitilist platvormi tutvustada. Samuti loodan, et pealtkuulaja omab ka (oma eeskujusid sügavalt järgides) vestlusest lindistatud ülesvõtet – siis saaksime teada, et KES ikkagi MIDA ütles ning süüdlane (süüdlased?) järgmisel bändikoosolekul seina äärde panna!" Hendrik on veendunud, et oma arvamuse avaldamine ei võrdu mõnitamisega. "Ma ei kuulu ühtegi poliitilisse organisatsiooni, aga valimiste eel luban, et kavatsen ka edaspidi oma arvamust omada ja sõpraderingis maailmaasju arutada – ja mitte sosistades."

Rannap ja Kosmikud läksid stuudiosse

Rein Rannap ja ansambel Kosmikud marssisid sisse helistuudio uksest, panid pillid häälde, ning alustati "Ilusa maa" esimeste akordidega. Hakati salvestama heliplaati, kus saavad kõlama Rannapi laulutsüklid: "Ilus maa" aastast 1982, ning "Taevas ja maa", mis valmis alles käesoleva aasta algul. Mõlemad teosed esitati ka juulis kolmel vabaõhukontsertil. Salvestusel osalevad Eesti tippkoorid Ellerhein ja RAM, Tiia-Ester Loitme dirigendikepi all. Lisaks veel erinevaid pillimehi, kes tugevdavad ansambel Kosmikute võitmatuid ridu. „Ilusa maa“ solistipartii laulab Kosmikute solist Hainz, „Taevas ja maa“ on aga dialoog kahe eriilmelise laulja vahel, kus lisaks Haiznile saab kuulda, vähemalt samapalju, ka ooperibassi Priit Volmerit. Tööga on plaanitud lõpule jõuda oktoobri lõpuks. Selle hetkeni on stuudio seinakalendris kirjas peaaegu igaks tööpäevaks 6 tundi salvestust või kokkumängu. Valmival plaadil saab kõlama 70 minutit head muusikat.

Pedigree esitles albumit

11. septembril esitles Eesti industrialroki lipulaev Pedigree oma seitsmendat stuudioalbumit "Skeletal". Kontsertil lõid kaasa ka Toe Tag, Tallinn Daggers ja DJ 4-GOT-10. Pedigree kirjeldab oma kontserte kui värvikat segu kunstilistest katsetustest, rõhuvast industriaalmetalist, elektroonilistest liialdustest, kõrgenergeetilisest väärkohtlemisest ning hallutsinogeensetest kuvanditest. Bänd on andnud kontserte Soomes, Venemaal, Lätis ja Saksmaal, jagades lavalaudu mitmete tuntud artistidega, teiste hulgas Fear Factory, Däleki, Napalm Deathi, Rotten Soundi ja Massive Attackiga.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap